PODPOWIEDZI:

Mobilne granie na małym ekranie - GTA: San Andreas!

Firma Rockstar Games po raz kolejny rozpieszcza graczy. Wypuszcza prawdziwy hit na mobilne platformy. Mowa tutaj o grze Grand Theft Auto: San Andreas. Według fanów jest to najlepsza odsłona całej serii. Mogą w nią zagrać posiadacze platform Android, iOS oraz Windows Phone.

myPhone NEXT

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
5 GŁOSÓW
ZALETY
 • Najlepsza część serii
 • Grywalna
 • Poprawiona mechanika strzelania
 • Ogrom możliwości
 • Grafika
 • Fabuła
 • Nic nie zostało wycięte
 • Wersja Android
 • Chyba największa gra mobilna
WADY
 • Muzyka
 • Do gry przydałby się raczej kontroler niż ekran dotykowy

Bardzo się ucieszyłem, że tak szybko będę mógł pograć w tą część na telefonie. W przypadku GTA 3 było to spowodowane rocznicą 15lecia gry. Na San Andreas musiałbym czekać na koniec roku 2014. Z drugiej strony jestem bardzo zaskoczony, że w taki wielki tytuł mogę pograć na telefonie. Twórcy wykonali kawał dobrej roboty przygotowując tą część, ale po kolei.

 GTA San Andreas fot1

Wcielamy się w postać Carla „CJ” Johnsona, który powraca po 5 latach do miasta Los Santos. Po śmierci matki zauważa, że nie dzieje się najlepiej. Jego rodzina jak i przyjaciele mają problemy. Sam także wpada w olbrzymie tarapaty spowodowane przez skorumpowanych policjantów Tenpenny'ego, Pulaskiego i Hernandeza.

Dink Smallwood HD Prezentacja

Podczas gry cały czas ruszamy fabułę do przodu. Pracujemy dla różnych ludzi oraz podróżujemy po ogromnej mapie. Wątek fabularny jest niezwykle wciągający i wykonany fenomenalnie. Ma bardzo wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Sam sposób poznawania fabuły jest także znakiem rozpoznawczym firmy Rockstar Games. Jeżeli się znudzimy głównym wątkiem zawsze możemy wykonać misje dodatkowe. Chodzić do siłowni, na randki, czy uczyć się prowadzenia samochodu. Jak przystało na sandboxa robić możemy bardzo wiele i ogranicza nas nasza pomysłowość.

 GTA San Andreas fot2

 GTA San Andreas fot3

Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest nawet lepsza od komputerowej wersji. Są zmienione cienie jak i refleksy świetlne. Same tekstury są także wyższej jakości. Dopracowano także detale, takie jak twarze bohaterów czy dłonie. Wizualnie GTA SA wygląda prześlicznie na ekranach telefonów i tabletów.

 GTA San Andreas fot4

Sterowanie zostało najmniej zmodyfikowane względem pozostałych części. I dobrze, bo nie ma sensu zmieniać czegoś, co się znakomicie sprawdza. Zostało jednak dopracowane. Teraz wyraźnie widzimy do jakiego pojazdu zmierza nasz bohater. Wcześniej brakowało tego wskaźnika i nie zawsze bohater chciał iść tam, gdzie my tego sobie życzyliśmy. Posługiwanie się bronią palną w końcu jest takie jakie powinno. Strzela się bez większych problemów i jest niezwykle przyjemne. Poruszanie się pojazdami także nie należy do trudnych. Jednak pomimo tych wszystkich udogodnień, w sterowaniu czegoś mi brakuje. Cały czas miałem problemy z jazdą czy z poruszaniem się CJem. Wirtualne przyciski to nie to samo, co kontakt fizyczny z prawdziwymi klawiszami. Jest to jedna z tych gier, do których zalecany jest jakiś kontroler. Na pewno poprawiłby i umilił sterowanie głównym bohaterem.

DEAD TRIGGER 2 Czy kontynuacja gry spełniła nasze oczekiwania?

Muzyka i dźwięk jest wierna oryginałowi. Nic nie zostało wycięte, zarówno dialogi jak i muzyka z radia. Jednak ich jakość jest dużo niższa i odczuwalna podczas gry. Autorzy musieli z czegoś zrezygnować. Postanowili więc skompresować muzykę i efekty muzyczne. GTA SA zajmuje bowiem 2GB i jeżeli dysponujemy mniejszą pamięcią na smartfonie to mamy problem. Z pomocą przychodzą karty pamięci o dużej pojemności.

 GTA San Andreas fot5

 GTA San Andreas fot6

Optymalizacja jest niezwykle dobrze wykonana. Miałem przyjemność testować GTA SA na telefonie MyPhoneNext. Wcześniej na tym samym urządzeniu grałem w pozostałe części GTA. Podobnie jak wtedy i teraz nie miałem problemów z płynnością gry. Nie dość, że wygląda świetnie, to jeszcze bardzo płynnie chodzi. Aplikacja sama dostosowała poziom grafiki jak i pozostałych elementów. Można je zawsze zmienić w opcjach. To ogromny plus dla wersji Android. Port iOSowy niestety nie posiada takiego usprawnienia. Gra automatycznie dobiera jakość do urządzenia i nie umożliwia zmiany poziomu detali. Bardzo często jest tak, że GTA wygląda prześlicznie ale staje się niegrywalna, albo na odwrót. Użytkownicy Androida nie mają takiego problemu.

 GTA San Andreas fot7

Grand Theft Auto: San Andreas bardzo gorąco polecam. Jest to niesamowity tytuł i na pewno jest to ważna część dla każdego fana. Pomimo wysokiej ceny 26zł otrzymujemy pełnoprawny produkt. Jest on niemal taki sam jak na komputerze, a momentami nawet lepszy. Ucierpiała jedynie muzyka. Posiadacze systemu Android mogą dostosować poziom detali do swoich telefonów, aby gra chodziła płynnie. Na smartfonie MyPhoneNext nie zauważyłem żadnego spadku płynności na ustawieniach domyślnych. Tak więc bez problemów ten telefon radzi sobie i z tą grą. Jest to chyba największa gra mobilna dostępna aktualnie na rynku. Teraz pozostaje się zastanowić, w co przyjdzie nam zagrać na telefonie w tym roku? Max Payne 2 czy może GTA IV?

 GTA San Andreas fot8

 GTA San Andreas fot9

Program testowano na: MyPhone NEXT Recenzja gry oparta na wersji 1.02

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rockstargames.gtasa&hl=pl https://itunes.apple.com/pl/app/grand-theft-auto-san-andreas/id763692274?mt=8

blog comments powered by Disqus
Mobilne granie na małym ekranie - GTA: San Andreas!