PODPOWIEDZI:

Recenzja The Talos Principle - Road To Gehenna DLC

Po przejściu The Talos Principle chciałem więcej. Nie mogłem zapomnieć o tej grze i zagłębiałem się w jej sekrety. Kiedy dowiedziałem się, że powstanie dodatek, niezwykle się ucieszyłem. Nie pamiętam, abym tak kiedykolwiek oczekiwał na DLC. Co nowego znajdą fani? Zapraszam do przeczytania recenzji!

Asus GeForce CUDA GTX970 4GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Kolejne godziny zabawy
  • Fabuła
  • Zagadki logiczne
  • Ilość sekretów
  • Bardzo dobry dodatek DLC
WADY
  • Wymaga podstawki The Talos Principle
  • Road To Gehenna jest w angielskiej wersji

Historia

Trafiamy na zupełnie nowe tereny, których nie widzieliśmy w podstawowej wersji. Kraina zamieszkiwana jest przez specyficzną społeczność. Nie zabrakło nowej rozbudowanej historii. Tą poznawać możemy przemierzając świat gry. Na trafimy na komputery, z których wyczytamy sporą ilość informacji, jak i z kodów QR na murach. Rozszerzenie oferuje także zupełnie nową kampanię fabularną. Posiadać musimy tylko podstawową wersję The Talos Principle!

Zobacz też: Polecane zestawy komputerowe

Polecane: Recenzja The Talos Principle - Fenomenalna Gra Logiczna!

Rozgrywka

Dodatek nie wprowadza nowych mechanik do rozgrywki. Bazujemy na tych samych elementach co w przypadku podstawki. Mamy więc: maszyny nagrywające, lasery, złącza, wentylatory, kostki i zakłócacze. Na szczęście twórcy zrezygnowali z wykorzystywania tacek do podnoszenia przedmiotów i ograniczyli ilość zagadek, w których mamy maszyny nagrywające do minimum. Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja, dzięki temu rozgrywka jest znacznie przyjemniejsza.

Zagadki Logiczne

Na początku miałem dość spore problemy z rozwiązywaniem zagadek. Te wydają mi się troszeczkę trudniejsze, niż w przypadku podstawowej wersji. Być może spowodowane to jest tym, że od premiery, nie grałem w The Talos Principle. Musiałem poświęcić kilka minut na rozgrzewkę, aby mój mózg był wstanie myśleć. To bardzo ważne, ponieważ niektóre łamigłówki są bardzo zawiłe. Musimy przewidywać wydarzenia, jeżeli zamierzamy ukończyć dodatek. Na szczęście im dalej, tym było już coraz lepiej. Szybko chłonąłem kolejne lokacje, aż do ukończenia dodatku. Cztery rozdziały przejdziemy w około 4 godziny. Jest to dość dobry wynik, jak na dodatek DLC. Do tego należy dodać masę sekretów i easter eggów. Znalezienie wszystkich ukrytnych zawartości zwiększy czas rozgrywki o kolejne godziny.

Polska Wersja Językowa

Niestety dodatek nie posiada spolszczenia. Twórcy oferują angielską wersję gry. To może stanowić problem dla osób, które chcą zagłębić się w wątek fabularny. Ten jest niezwykle refleksyjny i filozoficzny, jak w przypadku podstawki. Niestety nie wiemy czy pojawi się w przyszłości łatka polonizacyjna, miejmy nadzieję, że tak.

WERDYKT

The Talos Principle Road To Gehenna to dodatek, na który czekałem. Otrzymałem kolejną porcję łamigłówek, ciekawą historię i sprawdzoną mechanikę. Cztery rozdziały są urozmaicone i kładą nacisk na inny aspekt logiczny. Długością rozgrywki Road To Gehenna mógłby konkurować z innymi grami tego typu. Odblokowanie jednego z kilku zakończeń, zajęło mi około 4h. Do tego należy doliczyć szukanie sekretów, gwiazdek i innych zakończeń. Ogólnie może nam to dać nawet 8 godzin dobrej zabawy. Szkoda tylko, że Road To Gehenna nie jest w polskiej wersji językowej. Gorąco polecam zagrać, jeżeli gra The Talos Principle przypadła Ci do gustu.

Wymagania: Quad Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 470 GTX/Radeon HD 5850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit, Posiadanie podstawki The Talos Principle na Steam.

blog comments powered by Disqus
Recenzja The Talos Principle - Road To Gehenna DLC