PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Trend vs Lg Swift L5 II - Porównanie Budżetowych Smartfonów

Czasami nie chcemy wydawać grubych tysięcy na telefony, dlatego dziś zaprezentuje dwa modele z niższej półki cenowej. Będzie to Samsung Galaxy Trend oraz LG Swift L5 II. Smartfony o zbliżonym wyglądzie, parametrach oraz cenie.

LG L5 II BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Wykonanie

   Oba smartfony nie wyróżniają się niczym w natłoku konkurencji. Wykonane są w całości z plastiku, który nie jest specjalnie niczym chroniony. Nie ma tutaj jednak miejsca na złe spasowanie poszczególnych elementów. Trend oraz L5 II jak na najniższą półkę poskładane są należycie. Wygląd urządzeń to typowe dla danego producenta rozwiązania. Samsung Galaxy Trend to miniaturka popularnej „s trójki” a właściwie mniejsza wersja każdego Samsunga. Dizajn tego producenta pozostaje niezmieniony już od prawie 3 lat. LG dopiero od niedawana rzucił wyzwanie największym. Cechą charakterystyczną LG Swift L5 II są mocno zaznaczone rogi urządzenia (odwrotnie niż w Trendzie). Waga oraz rozmiary tych dwóch smartfonów są niemal identyczne.

   trend vs lg l5 II

   Poprzedni pojedynek: Nexus 5 vs Nexus 4 - Czy warto zmieniać na nowszego?

   Specyfikacja

   Największe różnice notowane są w zastosowanych podzespołach. Mamy tutaj do czynienia z dwoma największymi producentami procesorów do urządzeń mobilnych – Qualcomma oraz MediaTeka . Do LG zainstalowany został procesor MediatTek MT6575 o taktowaniu 1 Ghz. Trend wyposażony jest w procesor Qualcomm MSM7227A również o taktowaniu 1 Ghz. Zmiany następują dalej. Trend posiada dość sporo pamięci RAM, bo aż 768 MB w stosunku do L5 II aż 256 MB więcej. Za grafikę odpowiadają dwa procesory graficzne. W Trendzie, leciwy już Adreno 200 a w L5 II – PowerVR SGX531. Jak to wygląda w praktyce? Ciekawie. Mimo mniejsze ilości pamięci RAM, LG działa sprawniej, pewnie pokonując Samsunga w benchamrku Antutu. Zaznaczyć trzeba, że Samsung posiada jeszcze starego już Androdia 4.0 ICS w stosunku nowszej generacji zastosowanej w LG – Androida 4.1 JB. Benchmarkowe testy potwierdziły lepszą optymalizacje systemu w LG. Mimo wszystko, czas tych dwóch modeli nieubłaganie się kończy i z miesiąca na miesiąc smartfony będą miały problemy z odtwarzaniem coraz do nowych aplikacji.

   Najlepsze telefony na rynku >>>

   trend vs lg l5 II

   Ekran

   W budżetowych smartfonach panele dotykowe zwykle nie zachwycają. Tutaj nie mamy jednak na co narzekać. Oba panele, choć nie przykryte żadnym szkłem odpornym na zarysowania sprawują się znakomicie. Percepcja na dotyk jest zadowalająca a kolory wyświetlane są zadowalająco. Mimo, że LG może pochwalić się ekranem IPSowym w żadnym stopniu nie odbiega on od zwykłego ekranu TFT zamontowanego w Trendzie. Smartfony dysponują panelem o przekątnej 4 cali oraz rozdzielczości 800x480 co jest standardem w swojej klasie.

   trend vs lg l5 II

   Multimedia

   Tutaj zdecydowanym zwycięzca jest Samsung. Aparat o rozdzielczości 5 mpix z wbudowanym autofocusem robi zdjęcia bardzo przyzwoicie. Nie ma przesadnego ziarna oraz przekłamań kolorów. Na dole strony umieszczone zostały zdjęcia poglądowe porównujące oba aparaty. Podobnie jest z muzyką. Tutaj też lepiej sprawuje się Trend. LG musi się jeszcze sporo nauczyć, aby konkurować w tym aspekcie z innymi producentami.

   trend vs lg l5 II

   System

   Tak jak wspomniałem w LG L5 mamy już nowszą wersje systemu operacyjnego od Google. Jak wiadomo z kolejną wersją tego systemu dokonano sporo usprawnień oraz wyeliminowano sporo błędów. Samsung zaniedbując aktualizacje w Trendzie skazał go na porażkę w teście wydajnościowym. Nie od dziś wiadomo też, że nakładka TouchWizz zamontowana w Samsungu jest bardzo pamięciożerna, Trend z trudem ją obsługuje. Za to W LG wszystko działa nad wyraz sprawnie. Plusem LG jest również sporo ciekawych dodatków, takich jak np. QuickMemo (do rysowania na ekranie) Safety Care do śledzenia naszego smartfona. Trend został ogołocony ze wszystkich wspaniałych dodatków Samsunga. Znajdziemy tam tylko podstawowe funkcje jak np. Notatnik.

   Podsumowanie

   Co dostajemy za niecałe 500 zł? Smartfony dla niewymagających. W Trendzie jak i w LG ze spokojem zadzwonimy, posłuchamy muzyki oraz zrobimy zdjęcie. W razie potrzeby możemy w miarę komfortowych warunkach skorzystać z internetu. Raczej smartfony nie są stworzone dla graczy, chyba, ze lubimy proste gierki, które w razie potrzeby zabiją nudę podczas czekania na autobus czy pociąg. Który z tych dwóch smartfonów bardziej przypadł Wam do gustu? Piszcie!

   Przykładowe zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   Podgląd zdjęcia

   blog comments powered by Disqus
   Samsung Galaxy Trend vs Lg Swift L5 II - Porównanie Budżetowych Smartfonów