PODPOWIEDZI:

Cm Storm Quick Fire Ultimate - czyżby najlepsza klawiatura mechaniczna na rynku?

Zapraszamy na recenzję klawiatury mechanicznej CM Storm Quick Fire Ultimate. Zaskoczyła nas niezwykle pozytywnie w testach, jest solidnie wykonana i funkcjonalna, co jeszcze skrywa? Przeczytacie w recenzji.

CM Storm Quick Fire Ultimate

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przełączniki Cherry MX
  • Super podświetlenie
  • Prostota i funkcjonalność
  • Klawisze multimedialne
  • Odłączany przewód
WADY
  • Brak portów USB

Seria Cm Storm Quick Fire składa się z kilku klawiatur mechanicznych, modelem topowym jest wersja Ultimate.

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Co ją wyróżnia na tle innych modeli z serii oraz pozostałych klawiatur mechanicznych na rynku?

Klawiatura którą otrzymaliśmy do testów wyposażona jest w przełączniki Cherry MX Brown, o żywotności 50 milionów klików, oraz sile nacisku 45 g. Są to jednej z najlżej reagujących i najcichszych przełączników mechanicznych. Klawiatura dostępna jest także w przełącznikami Red i Blue, dostępne są także inne kolory podświetlenia, biały i niebieski. Kolor uzależniony jest od tego, który rodzaj przełączników występuje w klawiaturze.

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

» Czym się różni Cm Storm Mech?


W wersji testowej podświetlenie ma kolor czerwony, jest bardzo intensywne i żywe.

Pomimo że nie możemy zmieniać w tej klawiaturze kolorów to mamy dostęp do kilku opcji. Możemy włączyć tryb pulsacji podświetlenia, tryb gamingowy, w którym podświetlone są tylko klawisze najważniejsze dla graczy, a także ustawić możemy jeden z pięciu poziomów jasności. istnieje także opcja całkowitego wyłączenia podświetlenia.

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate posiada pełne podświetlenie, oznacza to że świecą wszystkie klawisze, poza tym nie jest to tylko świecenie nakładek, światło emitują także przestrzenie między klawiszami. Świeci także znak firmy Cm Storm, umieszczony obok kontrolek od klawiszy "lock".

Podświetlenie w tej klawiaturze naprawdę mnie urzekło.

Drążąc temat klawiszy, wiemy że ich żywotność jest ogromna, przełączniki Cherry MX to wiele lat grania, nakładki posiadają antypoślizgowe pokrycie, możemy zdejmować je specjalnym narzędziem, w celu dokładnego wyczyszczenia klawiatury.

Quick Fire Ultimate posiada także totalny antighosting, Full N Key Rollover umożliwia wciśnięcie wszystkich klawiszy jednocześnie, bez blokowania klawiatury.

Na klawiaturze znalazło się także miejsce dla dodatkowych klawiszy. Cztery z nich zarządzają podświetleniem, 7 kolejnych to klawisze multimedialne, ostatni blokuje funkcję klawisza "Windows" Wszystkie klawisze specjalne ukryte są pod klawiszami funkcyjnymi F1-F12, aktywujemy je w połączeniu z klawiszem "FN"

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Warto zwrócić uwagę, że nie tylko nakładki klawiszy są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Cała konstrukcja jest świetnej jakości, plastik twardy i wszystko idealnie dopasowane. Mamy wrażenie że trzymamy w rękach solidny kawał sprzętu.

Klawiatura ma słuszną wagę, ponad 1300 g, we wnętrzu znajduje się stalowa płytka, dociążająca klawiaturę i poprawiająca jej stabilność.

Dodatkowej stabilności nadają gumki antypoślizgowe.Są ich 4 sztuki, a także podwyższenia, również gumowane. Przyczepność klawiatury do podłoża jest doskonała.

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Cm Storm Quick Fire Ultimate

Kabel klawiatury ma 1,8 metra, jest zabezpieczony oplotem i posiada pozłacany wtyk USB 2.0 Komunikuje się z komputerem z częstotliwością 1000 Hz.

Przy okazji jest odłączany, możemy go także uporządkować, wypuszczając górną częścią, lub bokami klawiatury.

Bez wątpienie atutem jest także kompaktowość klawiatury, przy wymiarach 454x115x31 mm bez wątpienia zmieści się na każdym biurku.

Co może się nie podobać? Brak wyboru kolorów podświetlenie, hubu USB, lub podpórki pod nadgarstki, jednak nie każdemu gamerowi są takie rzeczy potrzebne do szczęścia.

 

PodsumowanieKlawiatura Cm Storm Quick Fire Ultimate urzekła mnie jak jeszcze żadna z mechanicznych, nie jestem ich fanem. Co specjalnego wyróżnia tą klawiaturę? Właściwie nic, zdecydowała jej prostota i funkcjonalność.

Pozbawiona jest zbędnych sporej liczbie graczy udogodnień, typu hub USB, podpórka pod nadgarstki, czy klawisze gamingowe. Sprzęt wykonany jest niezwykle solidnie, klawisze robią dobre wrażenie a krwiste podświetlenie powala. Granie i pisanie tekstów przy użyciu Cm Storm Quick Fire Ultimate to sama przyjemność.

Klawiatura od portalu otrzymuje wysoką ocenę i rekomendację, osobiście uważam że jest warta polecenia, jeśli szukacie prostej i funkcjonalnej klawiatury mechanicznej.


 

Rekomendacja


 

Rozpakowanie Cm Storm Quick Fire Ultimate na Videotesty.pl
 

blog comments powered by Disqus
Cm Storm Quick Fire Ultimate - czyżby najlepsza klawiatura mechaniczna na rynku?