PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Powrót do przeszłości - Space Impact

  • Dodano: 4 lata, 4 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Tym razem przyjrzymy się prawdziwemu klasykowi. Mowa tutaj o grze Space Impact. Pojawiła się na platformie iOS i występuje w dwóch wersjach. Płatnej (0,89€) i darmowej.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 1 449 zł ZŁ

iPhone 5S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Udany powrót do przeszłości
  • Wierna oryginałowi
  • Darmowa i płatna wersja
  • Możliwość zmiany koloru podświetlenia
  • Bardzo lekka aplikacja
WADY
  • Zabrakło mi wirtualnych przycisków do sterowania

Space Impact to niezwykle popularna gra w latach 2000. Pamiętam jak telefony komórkowe zaczęły pojawiać się na rynku. Kultowa Nokia 3310 posiadała tą grę zainstalowaną i zaraz obok Węża była jedną z moich ulubionych. W grze sterujemy statkiem kosmicznym. Naszym zadaniem jest przetrwać i zniszczyć przeciwników. Do pokonania mamy 8 poziomów i na każdym z nich znajdziemy Bossa na koniec poziomu. Przeciwnicy pojawią się z prawej strony i próbują nas zniszczyć. My poruszamy się w pionie i poziomie.

Space Impact fot1

Sterowanie jest bardzo niewygodne. Przede wszystkim dlatego, że nie mamy żadnych przycisków wirtualnych do poruszania się statkiem. Przesuwając palcem po lewej części ekranu kierujemy statkiem góra i dół. Możliwy jest także lot w prawą i lewą stronę . Do strzelania mamy zwykły pojedynczy strzał, jak i ograniczoną ilość specjalnej broni laserowej. Amunicję do niej możemy znaleźć w power upach. Uważam jednak, że gdyby autor Eszenyi Gabor dodał wirtualne przyciski, na pewno grałoby się lepiej.

Space Impact fot2

Space Impact fot3

Grafika i muzyka jest bardzo słaba. Mamy rozpikselowaną grafikę i podświetlenie tła. Tło możemy zmienić w opcjach na jeden z 6 możliwych kolorów. Każdy poziom charakteryzuje się inną oprawą graficzną. Jednak jest to bardzo mała i kosmetyczna zmiana. Dźwięk, podobnie jak grafika, jest bardzo wierny oryginałowi. Słychać tylko strzały, po za nimi jest zupełnie cicho.

Inne gry mobilne - zapraszamy!

To bardzo udany powrót do przeszłości. Teraz już się takich gier nie tworzy, zmieniły się możliwości techniczne telefonów, a co za tym idzie - same gry. Jednak warto na chwilę się zatrzymać i przypomnieć sobie stare czasy. Osoby, które nie grały w ten tytuł mogą sprawdzić jak się kiedyś grało na telefonie. Wersja darmowa umożliwia nam rozegranie pierwszych dwóch poziomów.

Space Impact fot4

Space Impact fot5

Gra do pobrania z :

https://itunes.apple.com/pl/app/space-impact/id592202811?mt=8

blog comments powered by Disqus
Powrót do przeszłości - Space Impact