PODPOWIEDZI:

Recenzja Mirrors Edge – Gra Mobilna

Szukacie naprawdę wciągającej gry na kilka godzin zabawy? Dobrze trafiliście Mirrors Edge jest właśnie takim tytułem. Zapraszam do przeczytania recenzji mobilnej wersji gry, która trafiła na platformę iOS.Szukacie naprawdę wciągającej gry na kilka godzin zabawy? Dobrze trafiliście Mirrors Edge jest właśnie takim tytułem. Zapraszam do przeczytania recenzji mobilnej wersji gry, która trafiła na platformę iOS.

Asus ZenFone 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Sterowanie
  • Wciąga na długie godziny
  • Długa
  • Zróżnicowane poziomy
  • Muzyka w menu
  • Dwa tryby rozgrywki
WADY
  • Problem ze sterowaniem w wąskich miejscach
  • Osiągnięcia nie zapisują się w Game Center

FABUŁA

Akcja gry osadzona jest w odległej przyszłości. Świat przedstawiony oczywiście nie prezentuje się tu jak np. w Gwiezdnych Wojnach. Widać tutaj jednak inteligentną technologię i postęp gospodarczy. Miasto jest niesamowicie słoneczne i błyszczące. W rzeczywistości metropolia ta jest utopią. Wszystko przez skorumpowany rząd, który sprawuje absolutną władzę nad obywatelami. Kontrolę tę najbardziej można dostrzec w komunikacji, która jest utrudniona. Dlatego trzeba sobie poradzić z tym problemem w inny sposób. Informacje te przenoszą śmiałkowie, których nazywają biegaczami. Poruszają się oni po budynkach aby jak najszybciej wykonać swoje zadanie. Oczywiście jest to bardzo niebezpieczne ze względu na ryzyko pracy. Przyjdzie nam grać bohaterką Faith, która właśnie wykonuje takie usługi „kurierskie”.

Mirrors Edge

ROZGRYWKA

Sama rozgrywka jest niezwykle wciągająca i efektowna. Nie ma tutaj miejsca na nudę. W każdej misji coś się dzieje i musimy przeskakiwać z budynku na budynek przy bardzo dalekiej odległości i na pełnej szybkości. Uciekamy przed policją, która nie oszczędza amunicji i chce nas po prostu zabić. Ścigamy też innych biegaczy, którzy są dość agresywnie nastawienie do bohaterki. Wszystkie te elementy składają się na bardzo dynamiczną grę przy, wydawałoby się, bardzo małym wkładzie własnym, bo sterujemy tylko palcem. Łatwe do opanowania, trudne do mistrzostwa.

Mirrors Edge

STEROWANIE

Sterowanie w tej grze jest bardzo uproszczone. Czyżby autorzy poszli na łatwiznę? W rozgrywce wykorzystuje się ruch palca. Tak! Sterujemy wyłącznie jednym palcem. Wystarczą gesty aby wprawić Faith w ruch. Może ona biegać, skakać, atakować czy się wspinać. W tak bardzo dynamicznej grze sterowanie jest niemal idealne. Nie obyło się jednak bez problemów. Poruszania się bohaterką jest komfortowe i wygodne. Jednak największą frustracje można przeżyć podczas dość wąskich lokacji. Faith musi wziąć rozpęd aby wskoczyć na wyższy poziom a na jej drodze stoją przeszkody. Musimy być wtedy niemal perfekcyjni aby wyjść z takiej opresji zwycięsko. Na szczęście takich momentów w grze jest dość mało.

Mirrors Edge

GRAFIKA

Grafika prezentuje dość wysoki poziom pomimo swojego wieku. Mirror’s Edge nie jest najnowszą produkcją ale ciągle daje radę. Ukazała się nawet aktualizacja na najnowszy system iOS 7 jak i iPhona 5. Czasami przydarzają się lekkie błędy graficzne, takie jak niedokończone budynki czy migające przedmioty. Kolorystyka powinna być znana wszystkim fanom jak i graczom, którzy grali w komputerową wersję. Same tekstury są już trochę mniej ostre i rozmazane. Nie uznaje jednak tego za błędu, ponieważ dodaje to niezwykle klimatu tej grze. Po za tym kto zwraca uwagę na detale graficzne przy tak bardzo wciągającej i dynamicznej produkcji?

Mirrors Edge

MUZYKA

Jedynie zapadł mi w ucho utwór z menu Still Alive w wykonaniu Lisy Miskovskiej. Jest on zdecydowanie najlepszą melodią dostępną w grze. Reszta piosenek jest tłem do poziomów i niezbyt mi pasowały do rozgrywki. Pomijając szybsze melodie podczas bardzo dynamicznych scen. Osobiście bardzo podobały mi się wszelkie odgłosy biegu.

Mirrors Edge

PODSUMOWANIE

Mirror’s Edge to bardzo udana gra wyposażona w intuicyjne sterowanie, rozgrywka jest bardzo dynamiczna i nie nudzi. Długość gry nie jest najgorsza, a do tego możemy szukać ukrytych znajdziek czy próbować sił w trybie czasowym. Wszystkie te elementy sprawiają, że nadal chce się w nią grać pomimo jej ukończenia. Do tego towarzyszy nam świetna muzyka w menu. Niektóre błędy są dość irytujące, lecz nie mają za bardzo wpływu na rozgrywkę. Jako fan Mirror’s Edge w pełni mogę polecić ten tytuł.

Mirrors Edge

blog comments powered by Disqus
Recenzja Mirrors Edge – Gra Mobilna