PODPOWIEDZI:

Euro Truck Simulator 2 [GRA PC]

Seria symulatorów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bawić się możemy między innymi w operator koparki, właściciela farmy, kierowcę autobusu oraz przewoźnika zasiadającego za kierownicą ogromnych ciężarówek. Właśnie na tym ostatnim temacie skupia się gra Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • grywalność
  • model jazdy
  • tryb kariery
  • cena
WADY
  • mała liczba polskich miast

Euro Truck Simulator 2 to gra, która zabiera nas w świat wielkich ciężarówek oraz długich podróży drogami i autostradami całej Europy. Wcielamy się w postać kierowcy TIRa, zaczynającego karierę jako przewoźnik. Do przewiezienia będziemy mieć wiele rozmaitych towarów oraz mnóstwo tras oraz miast do odwiedzenia po drodze.

ETS2

ETS2

Tak więc rozpoczynając naszą grę po pierwsze musimy stworzyć profil. Wybieramy imię gracza a także jedno z wielu dostępnych zdjęć, są zabawne i na pewno wybierzemy dla siebie jakąś sympatyczną podobiznę. Kolejna ważna rzecz to wybór naszej pierwszej ciężarówki. Dostępne są między innymi takie legendy dróg jak Man czy Scania.

ETS2

ETS2

Wybieramy także nazwę i logo naszej firmy. Na koniec pozostaje wybór sterowania oraz miasta początkowego. Jeśli jesteście posiadaczami kierownicy to gra w Euro Truck Simulator 2 da Wam zapewne najwięcej radości. W razie braku kierownicy polecam granie gamepadem. Gra przy pomocy klawiatury to ostateczność, gdyż jest najmniej wygodna.

Miasto, w którym rozpoczyna się nasza przygoda możemy dowolnie wybrać ze wszystkich dostępnych na mapie świata gry. Możemy rozpocząć w Paryżu, Londynie czy Brukseli. Niestety zabrakło naszej polskiej stolicy. Z rodzimych miast dostępne są Poznań, Wrocław oraz Szczecin.

ETS2

ETS2

Rozpoczynając grę wybrałem Poznań i już po wyruszeniu na ulice zostałem pozytywnie zaskoczony, gdyż w oddali ujrzałem znajome, charakterystyczne budynki tego miasta. Co prawda całe miasta nie są wiernie odwzorowane jednak są różnorodne i jest to najważniejsze.

ETS2

ETS2

Podkreślmy, że gra jest symulatorem a nie wyścigówką dlatego podlegamy wszelkim prawom, poczynając od praw fizyki aż po prawo kraju, w którym aktualnie jesteśmy. Tak więc nasza ciężarówka może ulec uszkodzeniu jeśli będziemy traktować ją zbyt surowo, wjeżdżając w przeszkody. Otrzymać możemy także mandat, chociażby za przejechanie na czerwonym świetle lub spowodowanie stłuczki. Mandaty są niemałe więc warto mieć się na baczności i patrzeć często w lusterka.

Jeśli już mowa o lusterkach to są one naprawdę przydatne, gdyż manewrowanie tak dużym pojazdem, szczególnie cofając nie byłoby możliwe bez dużych lusterek oraz kamer cofania. Widok z kabiny ciężarówki jest najlepszym dostępnym w grze i umożliwia precyzyjne kierowanie pojazdem. Co prawda mamy kilka innych ciekawych kamer ale jazda przy ich pomocy na dłuższą metę mija się w celem. Warto wspomnieć również o bardzo ciekawych efektach pogodowych.Zdarzą się, że zaczyna padać ulewny deszcz ograniczając znacznie widoczność. Należy wtedy użyć wycieraczek. Sama animacja deszczu jest świetna, kropelki spływają po szybach bocznych pod różnymi kątami w zależności od tego jak szybko jedziemy, jeśli się zatrzymamy to krople spływają pionowo w dół.Mała rzecz a cieszy i dodaje grze realizmu.

ETS2

ETS2

Trzeba przyznać, iż oprawa graficzna gry jest miłym zaskoczeniem. Nie mamy co prawda filmowej jakości grafiki jednak wszystko co widzimy na ekranie jest ładnie i szczegółowo wykonane. Dodatkowym plusem jest całkiem niezła optymalizacja, co sprawia że w Euro Truck Simulator 2 pogramy płynnie nawet na średniej klasy komputerach. Warstwa dźwiękowa czyli przygrywające w tle utworki oraz dźwięki silnika ciężarówki i całego otoczenia są w porządku. Gra wymaga naprawdę niewiele miejsca na dysku twardym i dość szybko się ładuje. Ostatnim plusem jest cena, wynosząca w dniu premiery jedynie 69zł.

Polecam grę wszystkim fanom gier symulacyjnych, w szczególności amatorom wielkich ciężarówek. Euro Truck Simulator 2 zapewnia wciągającą rozgrywkę na przyzwoitym poziomie za niewygórowaną cenę.

Wymagania sprzętowe gry Euro Truck Simulator 2

  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus
Euro Truck Simulator 2 [GRA PC]