PODPOWIEDZI:

Recenzja Angry Birds Go! – Gra Mobilna

Tym razem studio Rovio postanowiło stworzyć zupełnie nową grę w uniwersum Wściekłych Ptaków. Przyjdzie nam zasiąść za kółkiem samochodu. Rywalizować będziemy z innymi dobrze znanymi postaciami. Czyżby fińskiemu developerowi kończyły się pomysły?

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100) 8GB 3G white (WYP)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Uniwersum Angry Birds
  • Darmowa
  • Wiele zróżnicowanych poziomów
  • Tryb Fruit Slat
WADY
  • Bardzo wysokie mikropłatności
  • Potrafi się przycinać na tablecie
  • Czasami zbyt łatwa
  • Gdyby nie nazwa Angry Birds nikt by się tą grą nie interesował

TRYBY GRY

Do dyspozycji mamy bardzo dużo poziomów. Na ich ukończenie będziemy musieli poświęcić bardzo dużo czasu. Wyścigi składają się z pięciu różnych trybów. Pierwszy z nich to standardowy wyścig. Musimy go ukończyć na trzeciej lub lepszej pozycji. Kolejny to czasówka, w którym musimy dojechać do mety w określonym czasie. Trzecim z kolei jest tryb Fruit Slat. Wyścigi te są moimi ulubionymi podczas całej gry. Zadaniem gracza jest niszczenie owoców, które spotka na swojej drodze. Jeżeli pasek postępu dojdzie do końca owoce zamieniają się w pieniądze. Tryb ten bardzo przypomina mi grę Fruit Ninja, w której to także niszczyło się owoce. Przedostatnim jest walka z żywym graczem przez internet. Na samym końcu pozostała walka z bossem. Są to bohaterowie z uniwersum Angry Birds. Po ich pokonaniu możemy wybrać ich do gry.

Angry Birds Go

GARAŻ

Po przejściu każdego wyścigu otrzymujemy pieniądze. W garażu mamy możliwość ulepszenia naszej maszyny. Oczywiście musimy dysponować odpowiednią ilością gotówki. Ulepszać możemy: szybkość maksymalną, przyspieszenie, przyczepność i siłę. Każdy z czynników ma bardzo duży wpływ na rozgrywkę. Im większy poziom, tym gra nam się lepiej. Oprócz tego możemy wykupywać nowe, lepsze pojazdy. Przyjdzie nam za nie zapłacić prawdziwe pieniądze i są niezwykle drogie. Nie wiem na ile można nazywać to mikropłatnościami, jak samochód kosztuje około 189zł.

Angry Birds Go

» Zobacz Genius Energy Mouse

STEROWANIE

Do dyspozycji fiński producent oddał nam dwie możliwości. Pierwsza to sterowanie przy pomocy żyroskopu. Przesuwamy naszym urządzenie w lewo czy w prawo aby poruszać pojazdem. Osobiście nie jestem entuzjastą takiego rozwiązania. Na szczęście mogę wybrać wirtualne przyciski odpowiadające za skręcanie. Nie ma do czego się przyczepić w tym punkcie. Sterowanie działa, a co najważniejsze jest wygodne. Na ekranie znajdziemy także ikonkę odpowiadającą za przyspieszenie. Każda postać posiada własną, unikatową moc.

Angry Birds Go

GRAFIKA

Miałem możliwość grania w tą grę na dwóch różnych platformach. Wersja Androidowa wydają się być najbardziej zaawansowaną pod względem graficznym. Niektóre elementy są bardziej trójwymiarowe i tekstury są bardziej ostre. Na iOSie miałem odczucie, że gra wygląda brzydziej. Być może jest to spowodowane optymalizacją, ponieważ na iPhonie gra jest bardzo płynna a na tablecie z Androidem potrafi czasami porządnie chrupnąć. Same modele postaci są bardzo dobrze wykonane jak i same trasy. Pełne detali, dobry dobór kolorów i wyraziste tekstury na tablecie z Androidem.

Angry Birds Go

PODSUMOWANIE

Angry Birds Go! To tytuł darmowy i każdy zainteresowany może sobie w niego zagrać. Nie należy się jednak spodziewać cudów. Gra potrafi wciągnąć i ma swoje momenty jednak jest to średni tytuł. Nie znajdziemy tutaj niczego nowego, czego jeszcze nie widzieliśmy w mobilnych grach wyścigowych. Tytuł na pewno ratuje to, że jest darmowy, w uniwersum Angry Birds oraz tryb z owocami. Czasami występują drobne problemy techniczne oraz z optymalizacją. Gra potrafi czasami się przyciąć przy wyścigach z dużą ilością wrogów. Model jazdy jest czysto zręcznościowy. Odniosłem wrażenie, że jakby gra nie miała tytułu Angry Birds nikt by się nie interesował tą grą. Ocenę podwyższa ze względu na moją sympatię do uniwersum Wściekłych Ptaków.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Angry Birds Go! – Gra Mobilna