PODPOWIEDZI:

Razer BlackWidow Ultimate 2014 - Test Klawiatury z Przełącznikami Razer Green Switch

Razer przypuszcza szturm na rynek ze swoimi autorskimi przełącznikami mechanicznymi. Przetestowaliśmy klawiaturę Razer BlackWidow Ultimate 2014, wyposażoną w nowe switche. Jak sprawują się zielone przełączniki? Przekonacie się już za chwilkę.

Razer BlackWidow Ultimate 2013

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Nowe przełączniki Razera
  • Dobre oprogramowanie
  • Podświetlenie
WADY
  • Brak

Wygląd i jakość

Klawiatura BlackWidow Ultimate 2014, jak przystało na Razera wykonana jest z dbałością o szczegóły. Użyte materiały są najwyższej jakości, a sam design jest prostu, jednak w swojej prostocie porywa.

Klawiatura jest dość ciężka, jak na mechaniczną konstrukcję przystało. Pozbawiona jest zdobników, jedynie podświetlane logo Razera w dolnej części klawiatury daje o sobie znać. Kształt jest bardzo prosty, klawiatura wygląda dość niepozornie, pościnana jest jedynie w dolnej części.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Po lewej stronie klawiatury znalazło się miejsce dla 5 klawiszy gamingowych. Ilość idealna, nie za dużo i nie za mało. Umiejscowienie również prawidłowe.

Klawiatura posiada także klawisz funkcyjny "FN", co sugeruje obecność klawiszy multimedialnych. Faktycznie są, ukryte pod klawiszami funkcyjnymi F1-F12.

Pozwalają one między innymi na regulację głośności systemowej, obsługę playera czy regulację podświetlenia.

Podświetlenie jest pełne, w kolorze zielonym i posiada kilkanaście stopni jasności, także dostępny jest tryb pulsacji.

Osobne klawisze uruchamiają nagrywanie makr w locie, aktywację trybu gamingowego, czy uśpienie komputera.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Układ klawiatury jest dość typowy, wyróżnia się specyficzna czcionka na klawiszach, kojarząca się z produktami Razera.

Przełączniki Razer Green Switch

Razer wyprodukował przełączniki mechaniczne z myślą o graczach.

Dlatego ich parametry zostały nieco zmienione w stosunku do popularnych Cherry MX, czy tańszych przełączników Kailh.

Dystans który musi pokonać klawisz do punktu aktywacji został zmieniony, klawisz także szybciej powraca. Dzięki czemu klawisze naciska się lżej i szybciej.

Firma z Carlsbad stworzyła dwa rodzaje przełączników, aktywowane siłą 50 g zielone przełączniki, oraz wersję pomarańczową - która ma być cicha i aktywowana siłą zaledwie 45 g.

Nasza wersja klawiatury Razer BlackWidow Ultimate 2014 na pokładzie posiada przełączniki green.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Jeśli chodzi o głośność to bardzo przypominają przełączniki Cherry MX Blue, gdyż wydają z siebie charakterystyczny klik, który wprost uwielbia wielu graczy, wielu także nienawidzi. Dlatego wersja zdecydowanie polecana fanom klikających switchów. Jeśli chodzi o odczucia przy wciskaniu tych klawiszy, to bardziej kojarzyły mi się z Cherry MX Red, więc moim zdaniem można je nazwać przełącznikami hybrydowymi, gdyż noszą cechy dwóch podobnych modeli.

Ogólnie praca z tą klawiaturą zaliczona może być do udanych, pisanie tekstów nie sprawiało problemów, granie w gry komputerowe odbywało się na bardzo wysokim poziomie.

Nowy produkt Razera, przełączniki mechaniczne Green uważam za udany.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Dodatki

Jak przystało na wersję Ultimate, BlackWidow posiada solidny kabel w oplocie, z dwoma wtykami USB, oraz dwoma mini-jackami 3,5 mm.

Pozłacany wtyki USB służą do zasilenia klawiatury, drugi wtyk zasila port USB dostępny w klawiaturze.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Klawiatura może stać się przedłużeniem naszej karty dźwiękowej, wystarczy kabel klawiatury podłączyć do wyjść na karcie dźwiękowej, a słuchawki i mikrofon wprost do BlackWidow. Dzięki temu dostęp do sprzętu mamy bardzo łatwy, umieszczenie portów z boku klawiatury ułatwia ich użytkowanie.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Oprogramowanie

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Klawiatura korzysta z oprogramowania Razer Synapse 2.0, dzięki temu ustawienia zapisywane mogą być także w chmurze.

Nagrywanie makr z poziomu programu nie stanowi problemu, także skonfigurowanie klawiszy i podświetlenia, nawet dla kilkudziesięciu profili gracza.

Menu programu jest dość proste, jednak w miarę funkcjonalne. Pod tym względem raczej nie ma co narzekać.

Jedynie z poziomu programu możemy włączyć efekt pulsacji podświetlenia, a także ustalić które kombinacje klawiszy są nieaktywne w trybie gamingowym.

Razer BlackWidow Ultimate 2014

Podsumowanie

Przechodząc do wniosków końcowych, nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie. Razer BlackWidow Ultimate 2014 to naprawdę solidny kawał sprzętu gamingowego. Klawiatura perfekcyjnie wykonana, uzbrojona w świetne podświetlenia, a także zupełnie nowe przełączniki mechaniczne. Całość jest piorunująca, robi wrażenie tak wyglądem, jak i funkcjonalnością. Bez wątpienia w mojej pamięci pozostanie na długo i zajmie miejsce w ścisłej czołówce moich ulubionych klawiatur mechanicznych.

Sprzęt jest wart polecenia fanom klawiatur mechanicznych, jakość wykonania jest najwyższa, cena przystępna (jak na wersję Ultimate), nic tylko brać i grać!

Rozpakowanie klawiatury mechanicznej Razer BlackWidow Ultimate 2014 na Videotesty.pl


blog comments powered by Disqus
Razer BlackWidow Ultimate 2014 - Test Klawiatury z Przełącznikami Razer Green Switch