PODPOWIEDZI:

Recenzja LEGO Star Wars Microfighters – Mobilne Statki

Na mobilne platformy pojawia się coraz to więcej gier. Przypominają bardziej duże tytuły dostępne na konsole czy komputery. Często mniejsze aplikacje oferujące mniejszą zawartość i zanikają w tłumie. Dzisiaj przyjrzymy się jednej z takich gier LEGO Star Wars Microfighters.

Sony Tablet S2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobra gra
  • Gwiezdne Wojny i LEGO
  • Klimat
  • Trudna
  • Dwie strony konfliktu
  • Tania
WADY
  • Długie poziomy

ROZGRYWKA

To co rzuca się na pierwszy rzut oka to ogromna prostota. Gra nawiązuje do wielu starszych tytułów, w których to najważniejszy był gameplay i frajda z gry. Tak jest w przypadku LEGO Star Wars Microfighters. Kierujemy statkiem znanym z Gwiezdnych Wojen wykonanym z kloców LEGO. Obraz przesuwa się ciągle w górę z takim samym tempem i nie mamy na to żadnego wpływu. Po drodze niszczymy masę przeciwników, którzy to znajdują się na ziemi jak i w powietrzu. Zbieramy ogromne ilości klocków LEGO i ulepszenia.

LEGO Star Wars Microfighters

STEROWANIE

Do poruszania się pojazdu wystarczy jeden palec. Musimy nacisnąć go na ekran aby móc zacząć strzelać. Do kierowania na boki wystarczy teraz przesunąć palcem w odpowiedni kierunek. Do dyspozycji twórcy oddali nam także użycie specjalnej mocy jeżeli tapniemy szybko dwa razy na ekran. Spowoduje to nalot naszych myśliwców i śmierć wrogów.

LEGO Star Wars Microfighters

» Zobacz też recenzję kultowej myszki od Razera!

TRYBY GRY

W świecie Gwiezdnych Wojen były dwie strony konfliktu: dobra i zła. Także tutaj mamy wybór i możemy zadecydować po której stronie chcemy stanąć. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać Ciemną Stronę mocy i stać się Sithem. Gra opowiada dwie zupełnie inne historie ze względu na nasz wybór.

LEGO Star Wars Microfighters

GRAFIKA

Oprawa graficzna jest wykonana w stylu klocków LEGO. Bardzo wszystko ładnie się prezentuje zarówno na smartfonie jak i tablecie. Lokacje są bardzo zróżnicowane i miłe dla oka. Nie znajdziemy tutaj zaawansowanej grafiki 3D ale bardzo dobrze wykonane sprajty. Jest to idealne rozwiązanie aby pełnić rolę „wypełniacza” pomiędzy innymi większymi grami na smartfonie.

LEGO Star Wars Microfighters

ODCZUCIA

LEGO Star Wars Microfighters to dość wymagająca produkcja. Pierwszy poziom jest dość prosty ale kolejne są już niesamowicie trudne. Plansze są dość długie i niektórym osobom mogą się nudzić. Ze względu na to, że przyjdzie nam wykonywać ciągle te same czynności. Przeciwników na poszczególnych mapach jest naprawdę bardzo dużo. Najgorsi są moim zdaniem przeciwnicy za barykadami. Jedno nasze potknięcie nie oznacza jednak śmierci. Musimy obserwować poziom naszego zdrowia na interfejsie, jeżeli osiągnie licznik 0 to gra się kończy. Po pokonanych przeciwników znajdziemy masę pieniążków LEGO jak i ulepszeń. Za monety możemy ulepszyć nasz pojazd jak i odblokowywać osiągnięcia. Zdobycie 100% pieniążków na planszy polepszy nasz wynik w grze i pozwoli się cieszyć ze specjalnej nagrody Pilota Idealnego.

LEGO Star Wars Microfighters

[PODSUMOWANIE]

Za dość małe pieniądze otrzymujemy wymagający i długi tytuł. Strzelanie do przeciwników jest naprawdę bardzo efektowne i daje dużo frajdy. Zbieranie pieniędzy LEGO jak i ulepszeń pozwoli nam się cieszyć nowymi elementami rozgrywki. Intuicyjne sterowanie także wpływa na plus. Grę bardzo polecam!

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja LEGO Star Wars Microfighters – Mobilne Statki