PODPOWIEDZI:

Doodle Jump (Android/iOS) [RECENZJA]

Doodle Jump to nie jest już najnowsza gra. Jednak jest to znakomity przykład, że można stworzyć produkcję, która przyciągnie tysiące graczy i nie straci nic na swojej popularności przez długi czas.

SAMSUNG I9300 GALAXY SIII RED

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Multiplayer
  • Mechanika gry
  • Prostota
  • Tania
  • Częste aktualizacje
WADY
  • Problemy w trybie dla wielu graczy

Doodle Jump

Wszystko jest banalnie proste, mało skomplikowane i intuicyjne. Gracz steruje sympatycznym potworkiem, który cały czas skacze. Celem jest tak manewrowaniem bohaterem aby cały czas poruszać się wyżej i wyżej przez kolejne platformy. Mechanika gry jest bardzo podobna do Icy Tower lecz tutaj nie goni nas czas i nie mamy kombosów. Są za to specjalne power upy, które umożliwiają nam szybszy dostęp do kolejnych platform.

Doodle Jump

Nie może być zbyt łatwo. Dlatego często na naszej drodze spotkamy przeciwników, którzy tylko czekają aby nas skuć. Są też czarne dziury, które od razu nas pochłaniają, jeżeli znajdziemy się na ich drodze. Musimy też poruszać się ostrożnie, ponieważ w każdym momencie możemy spaść i zakończyć naszą rozgrywkę. Same platformy także są uciążliwe, niektóre się zawalają pod siłą naszego ciężaru inne poruszają i uniemożliwiają precyzyjne wylądowanie.
Grafika jest bardzo prosta i zachowana w stylu szkiców. Wszystko więc rozgrywa się jakby na kartce od zeszytu. Mamy tylko kolorowe platformy, powerupy, przeciwników czy samego głównego bohatera. Jest to zabieg minimalistyczny ale jak na grę tego typu sprawuje się znakomicie. Dźwięk został trochę za bardzo uproszczony. Podczas rozgrywki nie towarzyszy nam żadna muzyka tylko dźwięki skoku czy strzelania.

Doodle Jump

Jeżeli szybko się znudzimy w trybie dla pojedynczego gracza zawsze możemy spróbować zagrać z kimś żywym. W multiplayerze gra naprawdę masa osób i nie powinno być problemów aby znaleźć jakiegoś nieznajomego kompana do gry. W tym trybie rywalizujemy z innymi ale także musimy wspinać się to na coraz wyższe poziomy. Tak samo jak u pojedynczego gracza tylko, że mamy realnego przeciwnika.

Doodle Jump

Doodle Jump jest niesamowicie grywalne. Autorzy nie zapominają o aktualizacjach i często wydają nowe motywy. Jest ich naprawdę dużo i potrafią zmienić grafikę podczas rozgrywki. Dodają także inne wizualne skórki bohatera, które kupujemy za wirtualną walutę. Wielki plus dla developerów.

Słabe strony to losowość, która potrafi płatać figla i będziemy musieli zaczynać od nowa. Czasami zauważalne są drobne błędy, która powodują niedziałające power upy. Problem ten jednak występuje tylko w multi.
Na pewno tą grę mogę polecić każdemu. Jest mało wymagająca a rozgrywka niezwykle przyjemna. Gameplay jest niezobowiązujący i możemy zacząć w każdym momencie jak i miejscu. Proste i użyteczne sterowanie także wpływa na komfort grania.
Produkcja nie jest pozbawiona błędów jednak jest ich na tyle mało i mało uciążliwych, że nie mają one żadnego wpływu na ogólny wynik. Polecam!Doodle Jump

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/doodle-jump/id307727765?mt=8
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lima.doodlejump&hl=pl

blog comments powered by Disqus
Doodle Jump (Android/iOS) [RECENZJA]