PODPOWIEDZI:

Genius Zabius (HS-G850) - recenzja nowych słuchawek Geniusa!

Genius Zabius to najnowsze słuchawki dla graczy. Cechują się dość dobrą ceną, solidnym wykonaniem i niezłym dźwiękiem. Posiadają własną kartę dźwiękową USB, a podłączymy je także do konsoli. Przetestowaliśmy te słuchawki dokładnie, włącznie z odłączanym mikrofonem, ciekawi wyników testów? Zapraszamy!

Genius Zabius HS-G850 słuchawki gamingowe PC/PS3/XBOX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny wygląd
  • Przyzwoity dźwięk
  • Dobry mikrofon
  • Podłączenie do konsoli Xbox 360 i PS3
WADY
  • Dość ciężkie
  • Podłączenie tylko przez USB


 

Genius Zabius HS-G850


Najnowszy Headset Geniusa ma być wszystkim czego potrzebuje gracz. Odważnie zaprojektowany i dobrze wykonany sprzęt z serii GX Gaming łączy w sobie kilka funkcji. Posiada potężne membrany, świetny mikrofon, własny układ dźwiękowy na USB, a na dodatek podłączymy go nie tylko do PC, także do konsoli Xbox 360 i PS3.

Genius Zabius

Genius Zabius


 

Dane i możliwości

Prawdziwe słuchawki dla gracza muszą grać mocno i głośno.

Genius Zabius wyposażone są w potężnę neodymowe przetworniki o średnicy 40 mm.

Pasmo przenoszenia wynosi 20Hz ~ 20KHz, impedancja 32 Ohm, czułość 117dB.

Mikrofon dołączony do słuchawek jest odłączany, rejestruje dźwięk w paśmie 100Hz ~ 10KHz, przy czułości -42 ± 3 dB.

Dodatkowym atutem zestawu jest własny układ dźwiękowy na USB, układ jest wysokiej jakości i zapewnia świetny dźwięk, tak w grach jak i słuchaniu muzyki.

Pilot na kablu jest duży i dość dobrze wykonany, posiada wyłącznik mikrofonu, przełącznik trybu PC/konsola, regulację głośności głównej i regulację głośności czatu Xboxa.

Genius Zabius

Genius Zabius


 

Zabiusy i konsole

Słuchawki bez problemu podłączymy do konsoli Playstatin 3, oraz Xboxa 360, w zestawie znajdziemy dodatkowe kable służące do podłączenia do konsoli. W przypadku Xboxa dodano kabel umożliwiający podłączenie słuchawek do gamepada Xboxa, w celu umożliwienia czatowania z użytkownikami usługi Xbox Live. Pilot posiada także osobno pokrętło regulacji głośności takich czatów.

Pod kontrolą konsoli słuchawki sprawują się bardzo dobrze, długie kable ułatwiają podłączenie ich na odległość kilku metrów.

Genius Zabius

Genius Zabius


 

Jakość dźwięku oraz nagrywanie mikrofonem

Jak na słuchawki uniwersalne jakość odtwarzanego dźwięku jest naprawdę dobra.

W grach, filmach, oraz podczas słuchania utworów daje się zauważyć mocny bas i dobre średnie tony. Wysokie tony nie są najgorsze, jednak nie są to zdecydowanie słuchawki dla melomanów.

Pozycjonowanie dźwięku przestrzennego w grach jest znakomite, w końcu do gier te słuchawki stworzono. W strzelankach nie mamy problemu ze szybkim zlokalizowaniem źródła kroków lub wystrzału.

Mikrofon słuchawek zaskoczył mnie pozytywnie, dźwięk jest wyraźny i mocny. Nie mamy jednak do wyboru żadnych efektów specjalnych czy zmiany głosu, ponieważ słuchawki nie posiadają dodatkowych sterowników.

Genius Zabius

» Recenzja HEIST The Score - Napadamy na bank!

Genius Zabius


 

Materiały i wykonanie

Słuchawki Zabius wykonane są bardzo solidnie, mimo swojej masywności (ok. 300) są bardzo wygodne.

Sztywny pałąk zewnętrzny pokryty jest błyszczącym plastikiem, pod nim znajduje się świetnie wykonany pałąk regulowany. Podbity jest miękką gąbką, od góry czarny, od spodu czerwony.

Regulacja nie jest zbyt duża, jednak wielkość słuchawek sprawia iż dopasują się zapewne do każdego.

Osłony muszli zawierają metalowe elementy, nadające słuchawkom charakteru. Należy także wspomnieć o czerwonych diodach, pulsujących wraz z basami.

Nauszniki pokrywa gruba i dość miękka gąbka, pokryta oddychającym materiałem. Muszle są tak duże, że zakrywają całe uszy i nie cisną ich.

Kabel jest długi, pokryty czerwoną izolacją i dość mocny.

Genius Zabius

Genius Zabius


 

Podsumowanie

W swojej kategorii cenowej Genius Zabius HS-G850 to słuchawki bardzo dobre, mają mnóstwo pozytywnych cech a zaledwie kilka drobnych wad.

Produkt jest wart polecenia graczom i użytkownikom szukającym słuchawek prawdziwie wszechstronnych i uniwersalnych. Zapewniają dobry i mocny dźwięk, bardzo dobrze nagrywają głos a także dają się podłączyć do konsol. Solidna konstrukcja przetrwa tysiące godzin użytkowania, w karta USB wbudowana w słuchawki zaoszczędzi nam dodatkowych wydatków.


 

Rozpakowanie słuchawek Genius Zabiusblog comments powered by Disqus
Genius Zabius (HS-G850) - recenzja nowych słuchawek Geniusa!