PODPOWIEDZI:

Genius KB-G265 [RECENZJA PREMIEROWA]

Firma Genius już za kilka dni wprowadza do sprzedaży swoją najnowszą klawiaturę Genius KB-G265. My przetestowaliśmy ten model bardzo dokładnie i zapraszamy do zapoznania się z wynikami testów! Klawiatura ma szansę stać się hitem sezonu!

Genius KB-G265 gaming keyboard

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Dwa porty USB 2.0
  • Klawisze multimedialne
  • Wymienne nakładki na klawisze
  • Wyraźne podświetlenie
  • Bardzo dobre gumki antypoślizgowe
WADY
  • Brak regulacji natężenia podświetlenia
  • Krótki Backspace

Klawiatura Genius KB-G265 jest następna modelu 255, który na rynek trafił w roku 2012.

Przypomnienie recenzji modelu znajduje się na samym dole recenzji.

Model KB-G255 również dane mi było testować, ale zrobił na mnie co najwyżej przeciętne wrażenie. Była to dość tania i w miarę dobrze wykonana klawiatura multimedialna, o szybkim czasie reakcji i kilkunastu klawiszach w technologii anti-ghostingu, całość podświetlana na niebiesko.

Genius KB-G265

Genius KB-G265

Co w takim razie zmieniło się w nowym modelu?
Bazowe funkcje nadal pozostały takie same.

Genius KB-G265

Tak jak w poprzedniczce, Genius KB-G265 komunikuje się z komputerem poprzez port USB 2.0 z pełną prędkością. Próbkowanie 1000 Hz zapewnia szybką transmisję impulsów z klawiatury do komputera, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w grach komputerowych. Dodatkowo 20 klawiszy objętych jest technologią anti-ghosting, która zapobiega blokowaniu się klawiatury przy wciśnięciu wielu klawiszy na raz.

Genius KB-G265

W komplecie otrzymujemy instrukcję w kilku językach, w tym także w języku polskim. Dostajemy również specjalne narzędzie do wyjmowania klawiszy oraz 8 nakładek gamingowych na klawisze W, S, A, D i kursory.

Genius KB-G265

Klawiatura wyposażona jest w 8 klawiszy multimedialnych, służą między innymi do otwierania okienka przeglądarki, sterowania głośnością dźwięków oraz wyłączania podświetlenia.

Genius KB-G265

Niebieskie podświetlenie klawiatury ma bardzo miły dla oka kolor. Kiedy korzystamy z komputera po ciemku patrzenie na klawisze nie męczy, gdyż jasność podświetlenia jest odpowiednio dobrana.

Genius KB-G265

Skok przycisków jest pośredni, porównując do innych testowanych klawiatur. Klawisze wciskają się lekko a tworzywo z którego są wykonane przyjemne w dotyku.

Genius KB-G265

Klawiatura posiada pełnowymiarowy ENTER, który dla mnie jest dużym plusem, niestety posiada też krótki BACKSPACE.

Genius KB-G265

Na dole klawiatury znajdziemy miejsce, pomagające uporządkować kabel.

Genius KB-G265

Kolejny bardzo duży plus, klawiatura Geniusa zyskała za swoje właściwości antypoślizgowe. Ma bardzo dobre gumki, dzięki czemu naprawdę ciężko ją przesunąć po blacie.

Genius KB-G265

Także rozkładane podwyższenia klawiatury zaopatrzone są w takie gumki, a to naprawdę rzadkość. Większość producentów pomija ten element,

Genius KB-G265

Kolejną niezwykłą zaletą klawiatury są dwa łatwo dostępne i bardzo funkcjonalne porty USB 2.0 Jeśli chcemy podłączyć pendrive lub podładować smartfona nie musimy podłączać urządzeń do portów w obudowie, gdyż mamy je pod ręką.

Genius KB-G265

Do komputera podłączamy klawiaturę 1,5 metrowym kablem, zakończonym wtyczką USB.
Widnieje na niej logo firmy Genius.

Genius KB-G265


 

Podsumowanie


Nowa klawiatura firmy Genius zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Od poprzedniczki różni się przede wszystkim wyglądem, portami USB oraz wyraźnie miękko pracującymi klawiszami. Mi nowe kształty klawiatury bardzo przypadły do gustu, przypomina ona nieco inny model Geniusa - Imperatora, lub klawiatury firmy Thermaltake z serii Challenger i jest jak dla mnie jedną z najlepiej wyglądających klawiatur na rynku. Doliczając do tego solidne wykonanie, wygodną podpórkę pod nadgarstki oraz funkcje przeniesione z poprzedniego modelu otrzymujemy świetną klawiaturę do wszelkich zastosowań. Świetny stosunek jakości do ceny sprawia, że doskonale sprawdzi się i do zadań biurowych i do gier komputerowych. Ode mnie klawiatura otrzymuje maksymalną ocenę i gorąco ją polecam w tej cenie! :)

Genius KB-G265 do sprzedaży trafi na początku czerwca 2013 - cena detaliczna ustalona została na 110zł brutto
 

Recenzja poprzedniego modelu Genius KB-G255
 


 

Rozpakowanie Genius KB-G265

blog comments powered by Disqus
Genius KB-G265 [RECENZJA PREMIEROWA]