PODPOWIEDZI:

Genius Manticore [RECENZJA]

Manticore to najnowsza propozycja firmy Genius, skierowana do graczy. Wyjątkowa klawiatura o niesamowitym wyglądzie, płaskich klawiszach, i podświetleniu podzielonym na trzy, w pełni konfigurowalne strefy. Dodatki w postaci klawiszy gamingowych, makr, portów USB i kabla w oplocie to kolejne zalety Manticora. Zapraszamy na szczegółową recenzję tej wyjątkowej klawiatury.

Genius Manticore gaming keyboard

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niesamowity wygląd
  • Wygodne i ultra ciche klawisze
  • Podświetlenie w trzech strefach
  • Porty USB 2.0
WADY
  • Nie znaleziono

Manticore

Genius Manticore to najnowsza propozycja z serii GX Gaming. Klawiatura skierowana jest do graczy, szczególnie tych najbardziej wymagających. Posiada szereg cech, które czynią z niej nieprzeciętny sprzęt, to groźny oręż w rękach gracza.

Genius Manticore

Klawiatura wygląda niesamowicie,nawet przed podłączeniem. Jest dość duża, w szczególności szeroka.
Od lewej strony umieszczono 8 specjalnych klawiszy gamingowych. Możemy je dowolnie skonfigurować, aby w grach służyły nam jak najlepiej.

Genius Manticore

Boki klawiatury zdobią dwa czerwone pasy, bardzo trafny akcent, nadający klawiaturze charakteru.
Kontynuując rekonesans po dodatkowych klawiszach, na górze klawiatury odkrywamy szereg klawiszy multimedialnych. Odtwórz, wstrzymaj, regulacja głośności oraz regulacja podświetlenia - przydatne i dobrze umieszczone klawisze. Widnieje tam także jeden, oznaczony jako MR, służy do nagrywania makr.

Genius Manticore

Do zarządzania wszystkimi ustawieniami klawiatury służy dedykowane oprogramowanie. Jak wygląda użytkowanie tego programu zobaczyć możecie na filmie, jednym słowem program jest świetny.
Bez problemu dostosujemy makra i częstotliwość próbkowania, która wynosi aż do 1000 Hz. Zarządzanie trzema strefami podświetlenia oraz ich jasnością i efektem pulsacji również jest łatwe.
Do wyboru na każdą strefę jest jedna z 16 milionowej palety barw. Dodatkowo na każdy z trzech profili możemy ustawić różne kombinacje podświetlenia i przełączać się pomiędzy nimi szybko w czasie gry.

Genius Manticore

Manticore posiada dwa porty USB 2.0, na dodatek porty te posiadają osobny wtyk zasilający. Dzięki temu możemy za ich pomocą spokojnie podładować telefon, bądź inne urządzenie.
Porty umiejscowione są z prawej strony klawiatury, co według mnie jest trafną lokalizacją.

Genius Manticore

Klawiatura świetnie trzyma się blatu biurka, dobrze rozmieszczone gumki antypoślizgowe spełniają swoją funkcję. Także podwyższenia są gumowane. Szkoda że nie wszyscy producenci pamiętają o takich szczegółach.

Genius Manticore

Kabel długości 1,8 m zabezpieczono solidnym oplotem, przetarcie mu nie grozi a mimo otuliny jest wciąć elastyczny i możemy go łatwo ukształtować.

Genius Manticore

Dwa pozłacane wtyki USB z logo skorpiona to kolejna z wielu zalet Manticora.
Główny wtyk zasila klawiaturę, wraz z jej podświetleniem. Pomocniczy zapewnia zasilanie portom USB. 

Podsumowanie 

Osobiście Genius Manticore zaskoczył mnie ogromnie. Klawiatura ta jest stworzona dla graczy i każdy jej detal dopracowany jest maksymalnie. Ma wszystko to, co dziś w najlepszym sprzęcie dla graczy jest już podstawą, jednak na tle konkurencji robi piorunujące wrażenie.
Jako gracz z czystym sumieniem polecam tą klawiaturę i wystawiam jej maksymalną ocenę.
Nasza redakcja postanowiła uhonorować produkt Geniusa wyróżnieniem portalu, nagroda ta jest przyznawana urządzeniom najwyższej jakości.
Jestem ciekaw czym jeszcze firma Genius zaskoczy nas w najbliższym czasie, może mysz Genius Gila również okaże się fenomenem na miarę Manticora?
Kto wie, czas pokaże.


 

rekomendacja 

Rozpakowanie klawiatury Genius Manticore 

blog comments powered by Disqus