PODPOWIEDZI:

Genius X-G510 [RECENZJA]

Myszka X-G510 to najnowsza propozycja Geniusa. Gryzoń wyposażony w optyczny sensor, o maksymalnym DPI 2000 i gumowanych bokach dla wygodnego chwytu. Całość uzupełnia widowiskowe, niebieskie podświetlenie. Myszka jest w bardzo przystępnej cenie i powinna zadowolić swoimi parametrami większość graczy. Więcej informacji wyłącznie w naszej recenzji.

Genius X-G510 Gaming mouse

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ciekawy design
  • Widowiskowe podświetlenie
  • Wygodna w trzymaniu
  • Niezłe oprogramowanie
  • Opleciony kabel
  • Uniwersalna
WADY
  • Za tą cenę brak!

Myszka Genius X-G510 to według mnie bardzo ciekawe urządzenie dla gracza. W rozsądniej cenie, wynoszącej około 80 zł otrzymujemy mysz optyczną i dobrych parametrach i naprawdę fajnym podświetleniu. Jednak czy myszka ta ma jakieś wady? Na to pytanie odpowiemy w recenzji.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Genius X-G510

Mysz jest średniego rozmiaru, Kształt posiada uniwersalny, dzięki temu gracze leworęczni nie będą mieli żadnego problemu z użytkowaniem jej. Boki myszy są gumowane, dzięki czemu chwyt jest pewny. Po obu stronach umieszczono dokładnie taki sam, dodatkowy i programowalny przycisk.

Genius X-G510

Przyciski główne są dość duże, i pomimo braku wyżłobień pod palce oraz antypoślizgowej powierzchni podczas gry dłoń trzyma się dobrze. Przyciski są dość ciche i pracują lekko.
Myszka wyposażona została w przełączniki firmy Omron, dzięki temu żywotność przycisków to aż 8 milionów kliknięć.

Genius X-G510

Rolka myszki jest dość niewielkich rozmiarów, jednak używa się jej dobrze. Cała wykonana jest z gumy i pracuje z wyraźnym przeskokiem, osobiście wolę takie rolki od kręcących się bez oporu. Ułatwia to precyzyjne przewijanie stron i dokumentów. Rolka posłużyć może także jako przycisk.

Genius X-G510

Poniżej rolki znajduje się przycisk do przełączania DPI.
Jest to jego funkcja domyślna, jednak można ją zmienić.
Wartości DPI są cztery: 500, 1000, 1500 oraz 2000.
O aktualnej wartości DPI informuje nas niebieska dioda pulsująca tuż pod przyciskiem.
Na podstawie prędkości pulsacji łatwo odgadnąć możemy aktualne DPI.
Wartość 2000 DPI może być nie wystarczająca w przypadku najbardziej wymagających graczy, jednak dla większości użytkownikom powinna być przyzwoita.

Genius X-G510

Mysz Genius X-G510 wyposażona jest w opleciony kabel o długości 1,8 metra, zakończony wtykiem USB 2.0
Myszka komunikuje się z komputerem w pełną prędkością - 1ms, oznacza to częstotliwość próbkowania na poziomie 1000 Hz.

Genius X-G510

Sensor optyczny zastosowany w myszce jest przyzwoity i umożliwia grę na wysokim poziomie. Bardzo ważne dla graczy są także ślizgacze, w X-G510 nie są co prawda za duże ale zrobione z dobrej jakości teflonu. Na dobrej podkładce mysz płynie bez wysiłku.

Genius X-G510

Testy syntetyczne pokazały, że czasy reakcji myszki są na dobrym poziomie i nie ma w tej kwestii się do czego przyczepić. Natomiast w grach myszka spisywała się świetnie, przede wszystkim duży komfort płynący z trzymania myszy zaważył na mojej ocenie końcowej. Waga myszy jest także trafiona do gier, gryzonia dociąża 30 gramowy, wbudowany na stałe ciężarek.

Należy także wspomnieć o dobrym oprogramowaniu. Prosty i przyjemny w obsłudze interface, nagrywanie makr oraz wbudowana pamięć to kolejne atuty.

Ostatnim i bardzo ważnym plusem jest rewelacyjne podświetlenie, niebieskie błyskawice otaczać myszkę mogą na jednym z trzech poziomów jasności. Dostępny jest także efekt pulsacji o trzech prędkościach, lub stałe światło.

Genius X-G510 

Podsumowanie


Kiedy otrzymałem myszkę Genius X-G510 do testów potraktowałem ją jak kolejny budżetowy gadżet. Jednak po miesiącu użytkowania ciężko było mi się rozstać z tą myszką, dłoń pomimo pozornie prostego kształtu myszy i braku profilowań przyzwyczaja się bardzo szybko a efektowne podświetlenie cieszy oko. Elementy takie jak przełączniki firmy Omron oraz oplot kabla, zarezerwowane do tej pory dla myszek z górnej półki teraz dostępne są dla każdego. Mysz jest naprawdę porządnie wykonana a dostarczone z nią oprogramowanie proste w obsłudze. Sensor w grach spisuje się dobrze i zadowoli każdego gracza, może poza "hardcorami" :) Z mojej strony naprawdę bardzo polecam tą myszkę! Dla mnie Genius X-G510 w tej cenie to najbardziej pozytywne zaskoczenie sprzętowe sezonu.


 

Zapraszamy także do obejrzenia rozpakowania myszki Genius X-G510 na portalu Videotesty.pl.

blog comments powered by Disqus