PODPOWIEDZI:

Recenzja Niesamowity Spider-Man 2 – Czy naprawdę taki niesamowity?

Niesamowity Spider-Man 2 zdążył już opanować świat. Jest dosłownie wszędzie, na ulotkach, w kinach, fast foodach czy na komputerach. Nie mogło także zabraknąć mobilnej wersji gry na platformy Android, iOS i Windows Phone. Dzisiaj przyjrzymy się najnowszemu tytułowi od Gameloft i sprawdzimy, czy nowy Spider-Man rzeczywiście jest taki niesamowity.

Lenovo Yoga Tablet 10 B8000

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Poruszanie się po mieście
  • Grafika
  • Voice acting
  • Dostępna na wiele platform
WADY
  • Nudna
  • Słabo zoptymalizowana
  • Walka
  • Wysokie cenny mikropłatności
  • Powtarzalna i liniowa
  • Zmarnowany potencjał

Nie będę ukrywał, że nie grałem we wcześniejszą część gry. Temat niezbyt mnie pochłonął, a osobiście nie przepadam za super bohaterami. Było mi naprawdę bardzo trudno się przełamać i pobrać nowego Spider-Mana 2. Można powiedzieć, że padłem ofiarą tego całego szumu medialnego i postanowiłem tej produkcji dać szansę. Recenzja bazuje głównie na wersji na Androida, ale miałem także przyjemność (bądź nieprzyjemność) grać na iPadzie.

Niesamowity Spider-Man 2

INFORMACJE

Już na samym początku musimy zarezerwować dużo wolnej przestrzeni. Gra potrzebuje około jednego 1GB pamięci, tak więc mile widziana jest karta o pojemności minimum 2GB. Jeżeli gramy na iPadzie będziemy musieli pousuwać bardziej pamięciożerne aplikacje. Kolejnym ciosem jakim twórcy postanowili wymierzyć, jest obowiązek stałego połączenia internetowego podczas grania. Jeżeli zamierzamy wyjechać na łono natury, miejsce nieskażone cywilizacją i chwilę pograć, to nie możemy. Musimy cały czas dysponować internetem aby móc grać w Niesamowitego Spider-Mana 2.

Niesamowity Spider-Man 2

ROZGRYWKA

Do naszej dyspozycji francuski gigant Gameloft oddał grę na zasadzie sandboxa. Mamy otwarty świat, po którym możemy się poruszać Człowiekiem Pająkiem. Niby wszystko w porządku i bardzo fajnie jednak ogromnie zawiewa nudą. Nie mamy zupełnie nic do roboty poza misjami z głównego wątku jak i pobocznego. To zdecydowanie za mało jak na grę z otwarty światem. Istnieją sklepy, w których to możemy kupować przedmioty za pieniądze wirtualne jak i prawdziwe. Niektóre ceny są zdecydowanie wyższe niż sama gra. Tak więc należy bardzo uważać, jeżeli chcemy oddać nasze urządzenie dziecku. Misji pobocznych jest bardzo dużo ale są one nudne i powtarzalne. Wykonywujemy te same czynności, ratujemy ludzi z opresji, bijemy się z przeciwnikami czy rozdajemy autografy. Za każdą misje na nasze konto trafia kilka złotych monet. Kampania jest już ciekawsza, ze względu na historię ale także przyjdzie nam tutaj wykonywać ciągle podobne zadania.

WALKA

O walce można napisać bardzo krótko. Najlepiej w kółko naciskać przycisk odpowiedzialny za atakowanie przeciwników. Najważniejsze jest zadawanie obrażeń przeciwnikom niż łapanie ich w sieć. Bardzo zawiodłem się na tym aspekcie, ponieważ bardzo ciekawie można byłoby pociągnąć ten element. Przeciwników do bicia jest bardzo dużo i często atakują w grupie. Tak pozostaje nam tylko w kółko naciskać ten sam przycisk odpowiedzialny za atak.

Niesamowity Spider-Man 2

» Zobacz nowe słuchawki od Geniusa!

STEROWANIE

Firma Gameloft słynie z tego, że nie zawsze potrafi zrobić dobre sterowanie w grach. Najczęściej są to produkcje z trzeciej osoby. Występują drobne problemy z kamerą jak i poważne babole podczas poruszania się Człowiekiem Pająkiem. Gra nie zawsze prawidłowo interpretuje przyciski, które naciskamy. To nie raz bohater nie oddaje prawidłowo skoku czy nie możemy zaatakować przeciwnika. Kilka razy wspinałem się po niewidzialnych ścianach gdzie normalnie powinienem przejść na drugą stronę. Pomimo licznych błędów poruszanie się po mieście to największa frajda z całej gry. Główny bohater potrafi bardzo szybko poruszać się dzięki swoim pajęczym sieciom. Ten element mi się podobał najbardziej.

Niesamowity-Spider-Man-2

GRAFIKA

Na moim tablecie byłem zmuszony grać na najniższych detalach. Pomimo niskiej jakości grafiki gra potrafiła się przyciąć. Optymalizacja całego produktu nie należy do najlepszych. Na szczęście grafika potrafi wynagrodzić wysokie wymagania. Grając na iPadzie miałem włączone możliwie najwyższe detale i gra wyglądała przecudownie. Tekstury były ostre z wieloma szczegółami i dobrym oświetleniem. Szkoda tylko, że miasto jest dość puste i nie tętni życiem. Wydaje się być opuszczone.

PODSUMOWANIE

Nie spodziewałem się fajerwerków i wcale się nie pomyliłem. Gra Niesamowity Spider-Man 2 to typowy średniak. Widać w tym tytule olbrzymi potencjał jednak nie został on prawidło wykorzystany. Twórcy bardzo się spieszyli aby zdążyć na premierę filmu. Do każdego elementu rozgrywki mam zastrzeżenia. Kuleje optymalizacja, walka jest bardzo źle wykonana a sama gra szybko się nudzi. Bardzo podobało mi się jednak szybkie i bezproblemowa poruszanie się po mieście, dobrze dobrani lektorzy czytający swoje kwestie jak i grafika na najwyższych detalach. Grę polecam raczej największym fanom Spider-Mana.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Niesamowity Spider-Man 2 – Czy naprawdę taki niesamowity?