PODPOWIEDZI:

Gigabyte Tegra Note 7 - popisowy Tablet Nvidii

GigabyteTegraNote 7 to tablet przeznaczony przede wszystkim do rozrywki. Zasługą tego jest wydajny procesor Tegra 4, wyprodukowany przez światowego potentata podzespołów komputerowych a przede wszystkim kart graficznych – firmy Nvidia. Czy związek wielkich potentatów przyniósł oczekiwany efekt? Zapraszam na recenzje.

GIGABYTE TEGRA NOTE 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajność procesora Tegra
  • Dźwięk
  • Wygląd
  • Możliwość podpięcia pada.
WADY
  • Przeciętny aparat
  • brak slotu na kartę SIM

Materiały wykorzystane do produkcji tabletu, prezentują się nadzwyczaj dobrze. Tył Tegry Note wygląda dość „agresywnie”. Dłuższe krawędzie urządzenia wykonane są z czarnego plastiku, natomiast środek z przypominającego gumę perforowanego tworzywa. Front tabletu to ekran o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1280x800 pix zrobiony w technologii IPS. Na przodzie, rzucają się również w oczy dwa spore głośniki umieszczone na krótszych krawędziach grające w systemie stereo. Wymiary tabletu to 199 x 119 x 9.6 mm przy wadze 320 g, co nie jest wynikiem zachwycającym. Tablet sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości.

Rankingi tabletów - TOPOWE modele! >>>

GIGABYTE TEGRA NOTE 7

Najważniejszą kwestią TegryNote 7 jest oczywiście specyfikacja. Tablet został wyposażony w czterordzeniową jednostkę NvidiaTegra 4 o taktowaniu 1,8 Ghz oraz grafikę GeForce. Dodatkowo tablet posiada 1 GB pamięci RAM. Całość działa zadziwiająco szybko. W benchamrku Antutu tablet osiągnął wynik grubo ponad 32 tys pkt, co stawia go wśród urządzeń teoretycznie nowszych i wydajniejszych. Przy testowaniu tego tabletu, nie mogło zabraknąć gier. Jak wiemy, niektóre gry są pisane tylko na jednostki Tegra.

Listę gier możemy znaleźć na stronie głównej NviidiaTegraZone. Oczywiście wszystkie produkcje takie jak GTA San Andreas, DeadTrigger 2 czy The Cave działają bez zająknięcia, na najwyższych detalach. Musimy tez wspomnieć o nowatorskiej funkcji wsparcia padów do gry. Wystarczy podpiąć pada po przez kabel, lub bezprzewodowo, aby ciszyć się z gry w zupełnie innej perspektywy. Działa to bardzo dobrze, a testowany przeze mnie pad do PS3, nie miał żadnych problemów z wspomnianymi przeze mnie grami. Mało tego, sam tablet możemy podpiąć do telewizora po przez kabel HDMI, tym sposobem urządzenie może „robić” za mini konsole do gier.

Czy Tablet Może Zastąpić Laptopa? Polecane Tablety do Nauki i Pracy >>>

GIGABYTE TEGRA NOTE 7

System operacyjny zainstalowany w tablecie TegraNote 7 to najnowszy Android 4.2.2 KitKat. Jest to wersja bez praktycznie żadnych nakładek. Dodano funkcje wspomniane przeze mnie wyżej i rysik. Tak, tablet podobnie jak Samsungowa linia Note posiada taki gadżet. Rysik wysuwany jest z prawej górnej krawędzi (trzymając tablet w pozycji horyzontalnej).

Po wyjęciu go na ekranie uaktywnia nam się aplikacja „NvidiaDirectStylus”, która umożliwia nam włączenie podstawowych funkcji związanych z obsługą rysika. Dostępne mamy dwie aplikacje – Tegra Draw oraz Write. Ta pierwsza służy do szeroko pojętego malowania, ta druga spełnia funkcje notatnika. Samo korzystanie z rysika jest dość przyjemne. Mamy dwie końcówki piszące, górna oraz tą tradycyjną dolną. Co ciekawie przy korzystaniu z niego obok klawiszy funkcyjnych pojawia się jeszcze dwa. Blokujący dotyk, oraz klawisz zaznaczania danego obszary. Jak widać wszystko na swoim miejscu.

GIGABYTE TEGRA NOTE 7

Nie możemy się skarżyć również na multimedia. Tablet Gigabyte`a wyposażony jest w tylny aparat o rozdzielczości 5 mpix z funkcją autofocusa oraz trybem HDR. Zdjęcia wychodzą dość przywozicie, jednak brak im szczegółowości. Zbrakło również diody doświetlającej LED, ale tak naprawdę kto z niej korzysta robiąc zdjęcia – bardziej służy jako latarka. Na froncie znajdziemy jeszcze kamerę VGA – symbolika. Fajnie grają dwa frontowe głośniki. Grają głośno, czysto ze świetnym basem oraz wysokimi tonami. TegraNote 7 to tak zwany burzyciel murów, zdecydowany plus!

GIGABYTE TEGRA NOTE 7

Sporym minusem jest brak złącza SIM. Niestety w dzisiejszych czasach tablet sporo traci na tym, ze nie możemy się komunikować ze światem tam gdzie chcemy. Ponadto niczego nie zabrakło. Mamy Wi-Fi, Bluetooth 4.0 oraz GPS wraz z GLONASS. Bateria w tablecie wystarcza na około 2 dni normalnego działania. Jednak przy odpaleniu wspomnianych przeze mnie gier, starczy jej zaledwie na 3-4 godziny grania.

Podsumowując. Tablet Gigabyte Tegra Note 7 to lider wśród urządzeń 7 calowych. Potężna specyfikacja, przyzwoite multimedia oraz ładny ekran sprawiają, że urządzenie jest warte zainteresowania. Jeżeli potrzebujecie czegoś do multimedialnej rozrywki, ten sprzęt jest dla Was. Tym bardziej, że ceny oscylujące w granicach 800 zł nie wydają się zbyt wygórowane. Osobiście polecam.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Gigabyte Tegra Note 7 - popisowy Tablet Nvidii