PODPOWIEDZI:

Recenzja Rival Knights – Mobilne Walki Rycerskie

Turnieje rycerskie zawsze wzbudzały wysokie zainteresowanie. W najnowszej grze Rival Knights przyjdzie nam pokierować losami rycerza. Naszym zadaniem jest zadbanie o cały inwentarz i walkę z przeciwnikami. Francuski gigant kupił moje serce tą grą i próbuje odkupić winy za „Niesamowitego Spidermana 2”.

Kruger&Matz KM1060

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Sterowanie
  • Dużo ulepszeń
  • Walki rycerskie
  • Fizyka postaci
  • Darmowa
WADY
  • Wymaga stałego połączenia internetowego
  • Nieintuicyjne poruszanie się po sklepie
  • Bardzo szybko kończą się czerwone pieczęcie

FABUŁA

W grze pokierujemy losami rycerza, którego sami stworzymy. Możemy mu nadać imię, kolor sztandaru i rozwijać według naszego uznania. Zadaniem gracza jest pokonanie wszystkich przeciwników znajdujących się na liście. Nie przyjdzie nam to łatwo, ale za to czeka na nas nagroda najlepszego rycerza w królestwie.

Rival Knights

ROZGRYWKA

W Rival Knights pojedynek składa się z trzech elementów: startu, nabieraniu szybkości i ataku. We wszystkich tych czynnościach przyjdzie nam wykonywać quick time eventy. Wykazać musimy się refleksem i opanowaniem aby wygrać pojedynek. W grze dołączony jest bardzo prosty i intuicyjny samouczek, który wytłumaczy nam wszystkie podstawowe elementy. Ważne jest aby pokonywać przeciwników i cały czas piąć się w górę tabeli.

Rival Knights

» Zobacz testy nowej klawiatury Tesoro Lobera Plunger!

GRAFIKA

Graficznie gra stoi na bardzo wysokim poziomie. Na arenie, której przyjdzie nam walczyć zmieniają się warunki atmosferyczne. Czasami przyjdzie nam się zmierzyć w słoneczny dzień a niekiedy walczyć będziemy późnym wieczorem. Tekstury ładnie wyglądają zarówno na smartfonie jak i tablecie. Jeżeli dysponujemy mocnym mobilnym sprzętem to zawsze możemy zwiększyć poziom detali w opcjach.

Rival Knights

STEROWANIE

W kierowaniu naszym rycerzem wystarczy jeden palec. Jest to moje ulubione sterowanie w mobilnych grach. Taki sposób kierowania bardzo szybko uzależnia. Już po kilku minutach dojdziemy do wprawy, a dodając wciągającą rozgrywkę na pewno szybko nie odinstalujemy Rival Knights.

Rival Knights

SKLEP

Po wygranych pojedynka przyjdzie nam kupić nowy sprzęt. Z pomocą przyjdzie miejscowy kupiec u którego możemy zaopatrzyć się w nową lancę, pancerz, hełm, konia, jak i zmienić sztandar. Wszystkie te przedmioty nie są tanie ale jak się tylko wciągniemy będziemy mogli sobie pozwolić na lepszy sprzęt. Kupione przedmioty możemy także ulepszać za dodatkową opłatą. Jak przypadło na darmowy tytuł do naszej dyspozycji Gameloft oddał także mikropłatności. Jeżeli jesteśmy już przy kupowaniu to przed każdą walką możemy także zaopatrzyć się w dodatkowe bonusy. Płacić będziemy inną walutą a dokładnie diamentami.

[PODSUMOWANIE]

Rival Knights to naprawdę bardzo ciekawy tytuł mobilny. Grało mi się niezwykle przyjemnie i Gameloft pozwoli mi wcielić się w prawdziwego rycerza. Nie zabrakło też wad takich jak niezbyt intuicyjny sposób zakupów. Przeglądając daną kategorię nie możemy w prosty sposób przejść do następnej. Musimy cały czas kontrolować ilość czerwonych pieczęci. Jeżeli spadną do zera nie możemy brać udziału w kolejnych pojedynkach. Rozgrywka kończyła się w najlepszym momencie, ponieważ zaczynało mi brakować pieczęci. Przez co musiałem tymczasowo zrezygnować z tej gry. Na minus zasługuje konieczność stałego połączenia z Internetem. Pomimo tych wszystkich wad daję wysoką ocenę i polecam Rival Knights każdemu. Niesamowicie wciąga, ma proste sterowanie i wyborny klimat średniowieczny.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

Rival Knights

blog comments powered by Disqus
Recenzja Rival Knights – Mobilne Walki Rycerskie