PODPOWIEDZI:

AVerMedia Live Gamer Portable Lite - Recenzja

Dzięki AVerMedia LGP Live jesteśmy w stanie nagrywać gameplay z takich konsol jak PS4, Xbox One, Xbox 360 czy Wii U. Oprócz tego możliwe jest nagrywanie z komputera czy urządzeń mobilnych. Sprawdzimy jego możliwości i ocenimy jak sobie z tym radzi.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
4 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość materiału wideo
  • Program RECentral
  • Polska wersja językowa
  • Wsparcie producenta
  • Prosta instalacja jak i podłączenie urządzenia
  • Stabilna i bezproblemowa praca
WADY
  • Konieczność dokupienia dodatkowego okablowania
  • Wymaga komputera do rejestrowania materiałów wideo
  • Brak kabla composite (PS3)

OPAKOWANIE

Pudełko jest bardzo małych rozmiarów. Utrzymane jest w ciemno-czerwonej kolorystyce, charakterystycznej dla produktów firmy AVerMedia. Z tyłu znajdziemy tabelkę przedstawiającą obsługiwane rozdzielczości jak i widok umieszczonych portów na LGP Lite. Z boku przeczytać można wymagania sprzętowe jakie należy spełnić aby nagrywarka bez przeszkód mogła pracować. Na jednym z boku sprawdzimy zawartość pudełka.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

ZAWARTOŚĆ

Niestety w środku znajdziemy absolutne minimum. Oprócz samego urządzenia, instrukcji obsługi i kabla USB nie znajdziemy nic więcej. Zmuszeni jesteśmy dokupić dodatkowe kable HDMI jak i audio 3.5mm. W przypadku nagrywania z komputera wystarczy nam jeden kabel. Do przechwytywania z konsol musimy już posiadać dwa kable HDMI. Opóźnienie jest na tyle duże, że nie możemy grać podczas nagrywania. Bez kabla composit nie możemy przechwytywać obrazu z konsoli PS3.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

LGP LITE

Nagrywarka ma wymiary: 70 X 22 X 131mm. Natomiast waga to zaledwie 117g. Mogłoby się wydać, że mała waga jak i wymiary zapewnią nagrywarce cechy przenośne. Niestety wersja Lite nie posiada złącza na kartę pamięci. Do korzystania z urządzenia niezbędny będzie komputer do zapisywania danych. Jeżeli posiadamy laptopa to problem z głowy, gorzej jak dysponujemy tylko komputerem stacjonarnym. Na bocznej obudowie znajdziemy dwa złącza HDMI IN i OUT, tak samo w przypadku Audio 3.5mm IN oraz OUT. Po lewej stronie jest wejście USB do podłączenia z komputerem. Na samym środku jest także fizyczny przycisk do rozpoczynania i kończenia nagrywania. Jest bardzo miły w dotyku z dość charakterystycznym skokiem. Nie musimy ustawiać skrót klawiszowych wystarczy nam ten przycisk. Dodatkowo obręcz świeci na niebiesko jak i na czerwono podczas nagrywania.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

INSTALACJA

Firma AVerMedia zaleca ściągnięcie oprogramowania z Internetu. Tak też jest w tym przypadku. W opakowaniu nie znajdziemy żadnego nośnika danych. Jesteśmy zmuszeni do pobrania odpowiedniej paczki ze strony producenta. (https://gamerzone.avermedia.com/pl/) Sposób instalacji jest bardzo prosty i raczej nikt z tym nie będzie miał problemów. Po prawidłowej instalacji zainstaluje nam się program RECentral. To dzięki temu programowi, może nagrywać materiały na dysku twardym. Należy także prawidłowo podłączyć kable do urządzania. Na stronie AVerMedia znajdziemy bardzo dużo przydatnych informacji jak to zrobić. Tam też należy szukać pomocy w przypadku jakiegokolwiek błędu. Ja do testów podłączyłem kabel HDMI z karty graficznej do nagrywarki i audio z karty muzycznej do AVerMedia. Przydatne okazuje się też złącze Audio OUT do podłączenia słuchawek. Wtedy możemy słyszeć dźwięk z gry w czasie rzeczywistym.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

AVerMedia RECentral

Program posiada bardzo prosty sposób konfiguracji. W opcjach widnieje bardzo wiele języków w tym polski za co należy się plus. RECentral posiada 4 główne funkcje takie jak przeczytanie informacji z nowościami, przechwytywanie, strumieniowanie jak i przeglądanie nagranych plików. Przejdźmy jednak do samego nagrywania w, którym to możemy wybrać trzy opcje: Amator, Profesjonalista i Nowicjusz. Tutaj już decyduje sam użytkownik i wybiera odpowiedni poziom „wtajemniczenia”. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać Amatora. Tutaj znajdzie prosty samouczek, który pozwoli wybrać nam najbardziej interesujące opcje. Bez przeszkód dostosujemy rozdzielczość, bitrate obrazu jak i dźwięku, ilość klatek na sekundę czy format zapisu. W zakładce dźwięk możemy aktywować opcję nagrywanie z mikrofonu do osobnego pliku mp3. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że AVerMedia LGP LITE nie nagrywa w 1080p@60 klatkach. Jesteśmy zmuszeni do 30 klatek na sekundę.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

JAKOŚĆ NAGRANIA

Nagrywarka używa sprzętowej kompresji H.264. Nagranie wyjściowe nie będzie takiej wysokiej jakości jak w przypadku surowego nagrania FRAPSa czy ACTIONa. Standardowe nagrywanie gier poprzez oprogramowanie nie zawsze się sprawdza. Niektóre gry nie chcą współpracować z niektórymi programami. Nagrywanie potrzebuje także większych zasobów procesora. Obraz może nam klatkować przez co jakość nagrania spadnie jak i komfort grania. Jeżeli jesteśmy posiadamy konsolę to bez dodatkowego sprzętu nie jesteśmy wstanie nagrać materiału wideo. Na szczęście dzięki LGP LIVE jesteśmy w stanie tego dokonać. Większym stopniu Obciążone jest urządzenie a nie nasz procesor. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy wstanie normalnie grać a nasza rozgrywka jest rejestrowana na dysku twardym. W przypadku wrzucania materiału na popularny serwis YouTube nie powinno być problemów z jakością materiału wideo. Nikt nie wrzuca surowych plików nagranych programami typu Action czy Fraps.

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

AVerMedia Live Gamer Portable Lite

PODSUMOWANIE

Podsumowując, AVerMedia LGP Lite to znakomita nagrywarka, która umożliwi nam nagrywanie gameplayów z konsol, komputera czy urządzeń mobilnych. Niestety pomimo małych rozmiarów urządzenie ciężko jest nazwać przenośmy. Potrzebujemy komputera aby móc zapisywać obraz na dysku. Droższa wersja posiada wejście na kartę pamięci i to właśnie na niej możemy zapisać dane. Dodatkowo zmuszeni jesteśmy kupić kabel HDMI jak i audio. Prosty w obsłudze program RECentral ma bardzo dużo opcji, które możemy wybrać. Bez problemów powinniśmy skonfigurować urządzenie do naszych potrzeb. Nagrywarka jak i oprogramowanie jest bardzo stabilne. Nie zawiesza się a ni nie wywala błędów. Nagrania także nie gubią klatek jak i kolorów. Osoby, które miały wcześniej do czynienia z podobnymi urządzenia pewnie wiedzą co mam na myśli. Jeżeli zależy nam bardzo na przenośnym nagrywaniu polecam wybrać droższą wersję.

blog comments powered by Disqus
AVerMedia Live Gamer Portable Lite - Recenzja