PODPOWIEDZI:

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour [PREZENTACJA]

Jakiś czas temu testowaliśmy jedną z najnowszych prostownic firmy Mpm, która okazała się być całkiem ciekawa. Tym razem firma Braun udostępniła nam swój najnowszy model prostownicy Braun Satin Hair 7 Colour. Zapraszamy na recenzję.

BRAUN ST 710 Satin Hair

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • System IONTEC
  • Funkcja automatycznego wyłączenia
  • Dopasowanie temperatury do rodzaju włosów
WADY
  • Wysoka cena w porównaniu do modelu Satin Hair 7
  • Brak pokrowca

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour, to z informacji producenta model idealnie dopasowany do potrzeb delikatnych i farbowanych włosów. Ma chronić je przed przesuszeniem, a jednocześnie zmniejszać utratę koloru.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Nasz model pobiera 170 W. Wyposażony jest w wyświetlacz, na którym po włączeniu pojawia się dziewięciostopniowa regulacja temperatury, podzielona dodatkowo na trzy rodzaje włosów: cienkie, normalne i grube.

Ranking prostownic

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Przyciskami plus i minus wybieramy interesujący nas typ włosów i jedną z trzech opcji nagrzewewania przy nim.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Bardzo fajna rzecz, to że prostownica zapamiętuje ostatnie ustawienie i po ponownym uruchomieniu automatycznie rozpoczyna nagrzewanie do wybranego wcześniej stopnia. Na najwyższym poziomie temperatury dla włosów grubych, urządzenie potrzebuje 40 sekund aby się nagrzać, wydaje mi się że jest to całkiem niewiele. O gotowości do użycia informuje nas zmiana koloru wyświetlacza na zielony.

Jak kupić najlepszą dla siebie prostownicę? >>>

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Niżej na naszym panelu sterującym znajduje się przycisk nazwany BOOST. Służy on do szybkiego wzrostu temperatury do maksymalnej.

Rewelacyjna funkcja „strażak”. To zdecydowanie obowiązkowa funkcja w dzisiejszych czasach, kiedy po wyjściu z domu trzy razy zastanawiamy się, czy aby na pewno wyłączyliśmy urządzenie? Prostownica zaoszczędzi nam tych domysłów, wyłączając się samoistnie po 30 minutach nie używania.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Satin Hair 7 Colour ma ceramiczne uginające się płytki NanoGlide. Jedna z płytek sprężynuje przy większym nacisku, co moim zdaniem bardzo wpływa na lepszą jakość układania włosów.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Co do przewodu to jak już wspomniałam w filmie, brakuje tutaj uchwytu do zawieszenia, który moim zdaniem bardzo ułatwia życie.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

Na koniec jedna z ważniejszych funkcji prostownicy. Pisałam już o tym przy okazji recenzji suszarki Braun Satin Hair 7, jednakże i tutaj o systemie IONTEC wspomnieć muszę. Choć zapewne potrzeba by wielotygodniowego testowania aby sprawdzić, czy na dłuższą metę jonizacja naprawdę się sprawdza, czy faktycznie sprawia że włosy się nie puszą i nie elektryzują, czy zapobiega utracie wilgoci. Jedno co już teraz napisać mogę, to że nasza prostownica naprawdę wygładza każdy niesforny kosmyk, oraz nadaje fryzurze połysk. Jonizacja to dla mnie strzał w dziesiątkę w urządzeniach tego typu.

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

I jeszcze krótkie nawiązanie co do ochrony koloru włosów farbowanych. Dokonałam teoretycznego porównania obu modeli prostownic od Brauna: Satin Hair 7 oraz Satin Hair 7 Colour. Nie miałam co prawda przyjemności tej pierwszej testować, a jedynie opieram się na danych ze strony producenta. Do czego zmierzam, jedyne różnice jakie między tymi dwoma modelami zauważyłam, to techniczne szczegóły, jak regulacja temperatury. A tak, to są jak dla mnie dwa takie same urządzenia. Obydwa mają jonizację, taki sam zakres temperatur, identyczne płytki. Różnią się ceną: Satin Hair 7 są od około 90zł wzwyż, natomiast Satin Hair 7 Colour kosztują od 199zł wzwyż. Jako że nie zaobserwowałam w posiadanym przeze mnie modelu żadnych szczególnych funkcji wpływających na poprawę ochrony koloru włosów, których by wersja pierwsza nie miała, nasuwa się więc pytanie: czy jest sens płacić dwukrotnie więcej za Satin Hair 7 Colour?

Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour

blog comments powered by Disqus
Prostownica Braun Satin Hair 7 Colour [PREZENTACJA]