PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie prostownice do 100 zł |TOP 7|

Prostownice Dla Wymagających Pań - Jak Dokonać Najlepszego Wyboru?

Prostownice Dla Wymagających Pań - Jak Dokonać Najlepszego Wyboru?

Wstajesz rano z łóżka, patrzysz do lustra i marzy Ci się idealna a zarazem szybka fryzura? Nic prostszego! To wszystko możesz uzyskać nie tracąc czasu ani pieniędzy na pójście do fryzjera, a to za sprawą prostownicy. Prostowanie włosów w domu to również wyśmienite rozwiązanie, gdy śpieszysz się na ważne spotkanie i chcesz dobrze wyglądać.

Czas Nagrzewania, temperatura i moc

Przy wyborze prostownicy należy zwrócić uwagę na szybkość nagrzewania. Zazwyczaj wystarczy kilkanaście sekund, aby urządzenie było gotowe do użycia. W dzisiejszych czasach ludzie są bardzo zabiegani, dlatego oszczędność czasu ma kluczowe znaczenie.

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest zakres temperatury. Prostownica nagrzewa się w przedziale od 100 °C do 230 °C. Tutaj warto zwrócić uwagę na rodzaj swoich włosów, bowiem cienkie czy zniszczone włosy nie wymagają bardzo wysokiej temperatury w porównaniu do włosów kręconych, farbowanych czy gęstych, które potrzebują już wyższej temperatury. Jeżeli mamy trudne do ułożenia włosy to znak, żeby wybrać najwyższy zakres temperatury.

Profesjonalna prostownica zawiera specjalne pokrętło do regulacji temperatury, a zakres powinien być podany w stopniach Celsjusza. Dzięki temu nie mamy obawy, że nasze włosy spalą się podczas prostowania. Najlepsze są te, które są wyposażone w regulację cyfrową, gdyż jest to najdokładniejsze. Większość prostownic jest wyposażona w lampkę kontrolną, która informuje nas, że urządzenie jest już gotowe do użycia. Natomiast funkcja termostatu uchroni przed przegrzaniem urządzenia.

Wyróżniamy prostownice o różnych wartościach mocy, może to być 20 W, 45 W czy nawet 170 W. Tak na prawdę to moc decyduje o tym, jak szybko prostownica osiągnie pożądaną temperaturę.

Prostownica Remington

RODZAJE PŁYTEK

Bardzo ważna jest powłoka, która decyduje o bezpieczeństwie naszych włosów. Przy wyborze płytki należy uważniej przyjrzeć się jej kształtowi i wielkości. W podstawowym podziale wyróżniamy płytki ceramiczne, turmalinowe oraz tytanowe. Płytki ceramiczne są najpopularniejsze i równomiernie się ogrzewają. Za ich sprawą włosy są wygładzone. Dodatkowo są one śliskie, więc bez najmniejszego problemu zsuwają się po powierzchni naszych włosów, co jest dużym komfortem w trakcie używania. Prawdopodobieństwo przypalenia włosów jest tutaj znikome. Płytki tytanowe charakteryzują się z kolei największą odpornością na uszkodzenia, ma więc kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o żywotność urządzenia. Przy upadku nie musimy martwić się o zepsucie prostownicy. Tytan to bardzo trwały metal, a prostownice tytanowe bardzo dobrze sprawdzają się przy gęstych i kręconych włosach, dodatkowo również je wygładzają. W sklepach możemy spotkać się również z prostownicami z płytką ceramiczno-tytanową. Jeżeli nasze włosy elektryzują się i puszą to wybierzmy płytki turmalinowe. Pod wpływem wysokiej temperatury turmalin wytwarza jony ujemne, a to z kolei zamyka łuskę włosa. Nie musimy głowić się czy nasze włosy ulegną zniszczeniu. Dodatkowo ten minerał wytwarza ciepło podczerwone, dzięki czemu czas prostowania skraca się do minimum, a my możemy się cieszyć zdrowym wyglądem włosów. Są one odpowiednio nawilżone, szorstkie włosy to już przeszłość. Dodatkowo płytki turmalinowe są trwalsze od płytek ceramicznych.

Płytki są bardzo ważne przy wyborze prostownicy, lecz nie zapominajmy również o rozmiarze, czyli długość i szerokość płytek.  Jeżeli nasze włosy są krótkie, idealnie sprawdzi się prostownica o wąskich i krótkich płytkach. Szerokość do 24mm, a długość do 90mm. Przy włosach półdługich i długich należy wziąć pod uwagę ich gęstość. Jeżeli są one cienkie odpowiednia będzie płytka o szerokości 24-30mm, natomiast przy grubych lub kręconych włosach najlepiej sprawdza się płytka o szerokości 30-40mm. Szybciej wyprostujemy włosy jeżeli użyjemy płytki o długości ponad 90mm.

budowa

Dobra prostownica (np. taka, która jest liście rankingów prostownic) powinna mieć nie tylko ładną obudowę, liczy się tu funkcjonalność. Obudowa powinna mieć przede wszystkim opływowy i ergonomiczny kształt. Ułatwi to znacznie prostowanie i komfort. Aby uniknąć poparzenia w trakcie użytkowania, dobrze wybrać obudowę, która jest termoizolacyjna. Z kolei za sprawą wyprofilowanego uchwytu, łatwiej będzie nam posługiwać się urządzeniem. Jeżeli zależy nam na oszczędności miejsca, wybierzmy prostownicę zamykaną na zatrzaski lub guziczki. W podróży natomiast świetnie sprawdzi się składana obudowa. Niektóre prostownice posiadają bardzo przydatny elektroniczny wyświetlacz LCD lub LED, na którym widzimy jaka jest temperatura nagrzania, dzięki temu wszystko możemy mieć pod kontrolą. Często zapominamy o z pozoru małym szczególe jakim jest obrotowy kabel. Wydaje się to mało istotne, jednak jeżeli cenimy sobie wygodę, to za jego sprawą możemy łatwo  manewrować prostownicą, a kabel już nam się nie plącze. Przy wyborze zwróćmy również uwagę na długość kabla. Najdłuższy kabel może nam przeszkadzać, jeżeli mamy w pobliżu siebie gniazdko to nie wybierajmy takiego. Zdarzają się prostownice bezprzewodowe, które posiadają stację ładującą. Jest to duża zaleta dla tych, którzy lubią podróżować.

Prostownica

Dodatkowe funkcje

Aby prostowanie okazało się jeszcze skuteczniejsze, przypatrzmy się dodatkowym funkcjom, jakim są wyposażone prostownice dostępne na rynku. Wśród nich możemy wymienić wartą uwagi na przykład funkcję jonizacji. Podczas jonizacji prostownica wytwarza jony ujemne, a te z kolei zamykają łuski włosa. Domknięcie łusek sprawia, że włosy dłużej utrzymują kolor, pozostają błyszczące. Również za jej sprawą nasze włosy przestaną się elektryzować, będą bardziej wygładzone i chronione przed zniszczeniem, będą wyglądały zdrowiej. Efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Prostownica z jonizacją jest w pełni bezpieczna. Kolejną ważną funkcją jest wyjątkowo bezpieczne dla włosów wytwarzanie pary. Taka prostownica posiada zbiornik na wodę, rozluźnia włókna włosów dzięki czemu je odbudowuje, włosy są chronione przed zniszczeniem, a po wyprostowaniu wyglądają rewelacyjnie. Prostownice z funkcją podczerwieni gwarantują równomierne nagrzanie się  płytki, włosy będą zabezpieczone przed spaleniem. Kolejną wartą uwagi jest prostownica ultradźwiękowa, która dzięki systemowi drgań sprawia, że włosy są doskonale wygładzone. Pewnie niewiele z was wie, że możliwe jest również prostowanie włosów na mokro. Dzięki tej funkcji nie musimy precyzyjnie suszyć włosów, aby je wyprostować, a to z kolei ich nie niszczy. Warto poszukać prostownicy, która posiada również bardzo praktyczną funkcję automatycznego wyłącznika. Są także modele prostownic, które umożliwiają prostowanie z kosmetykiem. Takie urządzenie pod wpływem ciepła wydziela ochronny kosmetyk.

Dodatkowe wyposażenie

Kupując prostownice możemy liczyć na pewnego rodzaju akcesoria, które zostały dołączone. Najczęściej jest to na przykład uchwyt znajdujący się na końcu rączki, dzięki któremu możemy odwiesić urządzenie. Jako kolejne możemy tu wymienić podstawkę, która jest bardzo przydatna, gdy chcemy odłożyć urządzenie we właściwym miejscu. Bardzo korzystne jest również etui termoizolacyjne, które służy temu, aby temperatura prostownicy długo utrzymywała się. Z pewnością wiele kobiet skorzystałoby również z grzebienia, który znajduje się po bokach obudowy prostownicy i pełni funkcję rozczesywania splątanych włosów. Przy zakupie warto zastanowić się nad prostownicą z wymiennymi nakładkami, zyskujemy dodatkowo karbownicę i lokówkę. Szczególnie polecane dla Pań, które lubią eksperymentować z fryzurami.

prostownica 2

blog comments powered by Disqus
Prostownice Dla Wymagających Pań - Jak Dokonać Najlepszego Wyboru?