PODPOWIEDZI:

Z Sony HDR-AS200V/R Action Cam Zmierzysz Się Z Żywiołem

Sony HDR-AS200V/R Action Cam to kolejna wersja cenionej kamery dla sportowców, wyczynowców i wielbicieli wrażeń ekstremalnych. Dzięki niej, zarejestrujesz materiał w niemal każdych warunkach – kamera zadba o to, aby jakość materiału była na najwyższym poziomie.

Sony HDR-AS200V/R Action Cam

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Stabilizator obrazu
  • Wysoka jakość nagrywania
  • Wodoodporna obudowa
WADY
  • Nie współpracuje ze smartfonami z Windows Phonem

Wraz z kamerą otrzymujemy uchwyt płaski, uchwyt wyprofilowany do kasku – uchwyty posiadają taśmę klejącą więc są jednorazowego użytku, taśmę trzeba wymienić. Dalej mamy zatrzask do uchwytów – do niego będziemy mocować obudowę wodoodporną, która znacząco wzmacnia kamerę w przypadku różnego rodzaju uderzeń. W obudowie znajduje się blokada przycisku przed niekontrolowanym uruchomieniem i wyłączeniem nagrywania.W obudowie jest uchwyt na statyw, przyciski do sterowania kamerą, do wyzwalania migawki, a także miejsce na mikrofony. Następnie w zestawie mamy przewód USB, niestety zabrakło ładowarki. Następnym elementem jest przejściówka, którą możemy nakręcić na kamerę i tym sposobem umieścić ją na statywie bez obudowy. W zestawie mamy także pilot zdalnego sterowania, pozwala on na obsługę aż do pięciu modeli kamer i założyć można go sobie na nadgarstek.

Zestawienia najlepszych kamerek sportowych >>>

kamerka sony

Na tylnej ściance kamery znajduje się dioda sygnalizująca status ładowania. Mamy przycisk zablokowania, tak żebyśmy przez przypadek nagrywania nie włączyli lub nie wyłączyli. Obudowa w tym modelu jest kroploodporna, także nie musimy się denerwować jeśli nie posiadamy przy sobie zewnętrznej obudowy a na przykład pada deszcz. W środku mamy standardową baterię, gniazdo na microSD oraz Memory Stick. Kamera ma wbudowany GPS, czyli będziemy mogli rejestrować z jaką prędkością i po jakiej trasie jedziemy. Na przedzie kamery znajduje się wyżłobienie, dzięki czemu można zamontować dodatkowe soczewki.

Porównywarka kamerek sportowych >>>

Po stronie prawej znajdują się otworki, za którymi ukryty jest mikrofon. Na obudowie mamy informację że kamera wyposażona jest w moduł NFC, a także kontrolki sygnalizujące, że urządzenie jest w trakcie nagrywania. Na dole pod uszczelnioną klapką jest złącze na mikrofon, na akcesoria dodatkowe, wyjście HDMI i złącze USB.

dobra kamerka sportowa

Nowością względem poprzedniej wersji jest możliwość nagrywania w zapętleniu. Możemy tutaj ustawić długość poszczególnego filmu na 5, 20, 60 lub 120 minut. Na wyświetlaczu widzimy sygnalizację, że jest włączony moduł WiFi – potrzebny do komunikacji ze smartfonem oraz z pilotem, dalej jest ikona GPS, kolejna ikona informuje o stabilizacji obrazu - w tej wersji został on poprawiony i działa lepiej niż w poprzedniej kamerze. Kolejną wyświetlaną informacją jest rozdzielczość, z jaką nagrywamy – maksymalna wynosi 1080p i 60 klatek na sekundę. Mamy kilka modów: do nagrywania filmów, robienia zdjęć, rejestrowania zdjęć z interwałem od sekundy do jednej minuty, dalej jest opcja Live pozwalająca robić stream na żywo. I ostatnia opcja to ustawienia.

Ciekawą częścią zestawu jest pilot – odporny na wszelkie uderzenia i zarysowania, jest także kroplooporny więc nie trzeba się martwić o jego zachlapanie. Pilot jest duży i łatwo go będzie obsługiwać nawet w rękawicach. Po jego włączeniu automatycznie następuje połączenie z kamerą. Na jego górnej części znajduje się przycisk Display, którym przełączymy się pomiędzy trybami, oraz przycisk menu, w którym możemy skonfigurować ustawienia.

Dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem i Apple, możemy wszelkie ustawienia w kamerze wygodnie poczynić z naszego telefonu. Mamy tutaj także podgląd z kamery, którego opóźnienie jest na bardzo niewielkim poziomie.

kamerka sportowa Sony

Podsumowując, jest to kamera sportowa ze świetnym obrazem. Dużą rolę w trakcie nagrywania ma tutaj stabilizator obrazu, który minimalizując wstrząsy znacząco poprawia jakość plików video. Dodatkowo, mikrofon w urządzeniu ma funkcję osłabiania zakłóceń wywołanych przez wiatr, co umożliwia nagrywanie w każdych warunkach czystego, naturalnego dźwięku. Kamera Sony HDR-AS200V/R wykonana została naprawdę na rewelacyjnym poziomie.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Z Sony HDR-AS200V/R Action Cam Zmierzysz Się Z Żywiołem