Z Sony HDR-AS200V/R Action Cam Zmierzysz Się Z Żywiołem

OleOle
Zobacz ofertę
990 ZŁ
RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
1499 ZŁ
Ceneo.pl
Zobacz ofertę
1599.0000 ZŁ
Ocena VideoTesty.pl
0 GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

ZALETY
  • Stabilizator obrazu
  • Wysoka jakość nagrywania
  • Wodoodporna obudowa
WADY
  • Nie współpracuje ze smartfonami z Windows Phonem

Wraz z kamerą otrzymujemy uchwyt płaski, uchwyt wyprofilowany do kasku – uchwyty posiadają taśmę klejącą więc są jednorazowego użytku, taśmę trzeba wymienić. Dalej mamy zatrzask do uchwytów – do niego będziemy mocować obudowę wodoodporną, która znacząco wzmacnia kamerę w przypadku różnego rodzaju uderzeń. W obudowie znajduje się blokada przycisku przed niekontrolowanym uruchomieniem i wyłączeniem nagrywania.W obudowie jest uchwyt na statyw, przyciski do sterowania kamerą, do wyzwalania migawki, a także miejsce na mikrofony. Następnie w zestawie mamy przewód USB, niestety zabrakło ładowarki. Następnym elementem jest przejściówka, którą możemy nakręcić na kamerę i tym sposobem umieścić ją na statywie bez obudowy. W zestawie mamy także pilot zdalnego sterowania, pozwala on na obsługę aż do pięciu modeli kamer i założyć można go sobie na nadgarstek.


Telewizor + Tablet za 1zł ►

Na tylnej ściance kamery znajduje się dioda sygnalizująca status ładowania. Mamy przycisk zablokowania, tak żebyśmy przez przypadek nagrywania nie włączyli lub nie wyłączyli. Obudowa w tym modelu jest kroploodporna, także nie musimy się denerwować jeśli nie posiadamy przy sobie zewnętrznej obudowy a na przykład pada deszcz. W środku mamy standardową baterię, gniazdo na microSD oraz Memory Stick. Kamera ma wbudowany GPS, czyli będziemy mogli rejestrować z jaką prędkością i po jakiej trasie jedziemy. Na przedzie kamery znajduje się wyżłobienie, dzięki czemu można zamontować dodatkowe soczewki.

Sprawdź cenę kamery

Po stronie prawej znajdują się otworki, za którymi ukryty jest mikrofon. Na obudowie mamy informację że kamera wyposażona jest w moduł NFC, a także kontrolki sygnalizujące, że urządzenie jest w trakcie nagrywania. Na dole pod uszczelnioną klapką jest złącze na mikrofon, na akcesoria dodatkowe, wyjście HDMI i złącze USB.

Nowością względem poprzedniej wersji jest możliwość nagrywania w zapętleniu. Możemy tutaj ustawić długość poszczególnego filmu na 5, 20, 60 lub 120 minut. Na wyświetlaczu widzimy sygnalizację, że jest włączony moduł WiFi – potrzebny do komunikacji ze smartfonem oraz z pilotem, dalej jest ikona GPS, kolejna ikona informuje o stabilizacji obrazu - w tej wersji został on poprawiony i działa lepiej niż w poprzedniej kamerze. Kolejną wyświetlaną informacją jest rozdzielczość, z jaką nagrywamy – maksymalna wynosi 1080p i 60 klatek na sekundę. Mamy kilka modów: do nagrywania filmów, robienia zdjęć, rejestrowania zdjęć z interwałem od sekundy do jednej minuty, dalej jest opcja Live pozwalająca robić stream na żywo. I ostatnia opcja to ustawienia.

Zobacz recenzję standardowej kamery od Sony

Ciekawą częścią zestawu jest pilot – odporny na wszelkie uderzenia i zarysowania, jest także kroplooporny więc nie trzeba się martwić o jego zachlapanie. Pilot jest duży i łatwo go będzie obsługiwać nawet w rękawicach. Po jego włączeniu automatycznie następuje połączenie z kamerą. Na jego górnej części znajduje się przycisk Display, którym przełączymy się pomiędzy trybami, oraz przycisk menu, w którym możemy skonfigurować ustawienia.

Dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem i Apple, możemy wszelkie ustawienia w kamerze wygodnie poczynić z naszego telefonu. Mamy tutaj także podgląd z kamery, którego opóźnienie jest na bardzo niewielkim poziomie.

Podsumowując, kamera rejestruje obraz na najwyższym poziomie. Dużą rolę w trakcie nagrywania ma tutaj stabilizator obrazu, który minimalizując wstrząsy znacząco poprawia jakość plików video. Dodatkowo, mikrofon w urządzeniu ma funkcję osłabiania zakłóceń wywołanych przez wiatr, co umożliwia nagrywanie w każdych warunkach czystego, naturalnego dźwięku. Kamera Sony HDR-AS200V/R wykonana została naprawdę na rewelacyjnym poziomie.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus