PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Z Sony HDR-AS200V/R Action Cam Zmierzysz Się Z Żywiołem

Sony HDR-AS200V/R Action Cam to kolejna wersja cenionej kamery dla sportowców, wyczynowców i wielbicieli wrażeń ekstremalnych. Dzięki niej, zarejestrujesz materiał w niemal każdych warunkach – kamera zadba o to, aby jakość materiału była na najwyższym poziomie.

Sony HDR-AS200V/R Action Cam

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Stabilizator obrazu
  • Wysoka jakość nagrywania
  • Wodoodporna obudowa
WADY
  • Nie współpracuje ze smartfonami z Windows Phonem

Wraz z kamerą otrzymujemy uchwyt płaski, uchwyt wyprofilowany do kasku – uchwyty posiadają taśmę klejącą więc są jednorazowego użytku, taśmę trzeba wymienić. Dalej mamy zatrzask do uchwytów – do niego będziemy mocować obudowę wodoodporną, która znacząco wzmacnia kamerę w przypadku różnego rodzaju uderzeń. W obudowie znajduje się blokada przycisku przed niekontrolowanym uruchomieniem i wyłączeniem nagrywania.W obudowie jest uchwyt na statyw, przyciski do sterowania kamerą, do wyzwalania migawki, a także miejsce na mikrofony. Następnie w zestawie mamy przewód USB, niestety zabrakło ładowarki. Następnym elementem jest przejściówka, którą możemy nakręcić na kamerę i tym sposobem umieścić ją na statywie bez obudowy. W zestawie mamy także pilot zdalnego sterowania, pozwala on na obsługę aż do pięciu modeli kamer i założyć można go sobie na nadgarstek.

Zestawienia najlepszych kamerek sportowych >>>

kamerka sony

Na tylnej ściance kamery znajduje się dioda sygnalizująca status ładowania. Mamy przycisk zablokowania, tak żebyśmy przez przypadek nagrywania nie włączyli lub nie wyłączyli. Obudowa w tym modelu jest kroploodporna, także nie musimy się denerwować jeśli nie posiadamy przy sobie zewnętrznej obudowy a na przykład pada deszcz. W środku mamy standardową baterię, gniazdo na microSD oraz Memory Stick. Kamera ma wbudowany GPS, czyli będziemy mogli rejestrować z jaką prędkością i po jakiej trasie jedziemy. Na przedzie kamery znajduje się wyżłobienie, dzięki czemu można zamontować dodatkowe soczewki.

Katalog kamerek sportowych >>>

Po stronie prawej znajdują się otworki, za którymi ukryty jest mikrofon. Na obudowie mamy informację że kamera wyposażona jest w moduł NFC, a także kontrolki sygnalizujące, że urządzenie jest w trakcie nagrywania. Na dole pod uszczelnioną klapką jest złącze na mikrofon, na akcesoria dodatkowe, wyjście HDMI i złącze USB.

dobra kamerka sportowa

Nowością względem poprzedniej wersji jest możliwość nagrywania w zapętleniu. Możemy tutaj ustawić długość poszczególnego filmu na 5, 20, 60 lub 120 minut. Na wyświetlaczu widzimy sygnalizację, że jest włączony moduł WiFi – potrzebny do komunikacji ze smartfonem oraz z pilotem, dalej jest ikona GPS, kolejna ikona informuje o stabilizacji obrazu - w tej wersji został on poprawiony i działa lepiej niż w poprzedniej kamerze. Kolejną wyświetlaną informacją jest rozdzielczość, z jaką nagrywamy – maksymalna wynosi 1080p i 60 klatek na sekundę. Mamy kilka modów: do nagrywania filmów, robienia zdjęć, rejestrowania zdjęć z interwałem od sekundy do jednej minuty, dalej jest opcja Live pozwalająca robić stream na żywo. I ostatnia opcja to ustawienia.

Ciekawą częścią zestawu jest pilot – odporny na wszelkie uderzenia i zarysowania, jest także kroplooporny więc nie trzeba się martwić o jego zachlapanie. Pilot jest duży i łatwo go będzie obsługiwać nawet w rękawicach. Po jego włączeniu automatycznie następuje połączenie z kamerą. Na jego górnej części znajduje się przycisk Display, którym przełączymy się pomiędzy trybami, oraz przycisk menu, w którym możemy skonfigurować ustawienia.

Dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony z Androidem i Apple, możemy wszelkie ustawienia w kamerze wygodnie poczynić z naszego telefonu. Mamy tutaj także podgląd z kamery, którego opóźnienie jest na bardzo niewielkim poziomie.

kamerka sportowa Sony

Podsumowując, jest to kamera sportowa ze świetnym obrazem. Dużą rolę w trakcie nagrywania ma tutaj stabilizator obrazu, który minimalizując wstrząsy znacząco poprawia jakość plików video. Dodatkowo, mikrofon w urządzeniu ma funkcję osłabiania zakłóceń wywołanych przez wiatr, co umożliwia nagrywanie w każdych warunkach czystego, naturalnego dźwięku. Kamera Sony HDR-AS200V/R wykonana została naprawdę na rewelacyjnym poziomie.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

Jakie kamery sportowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kamer sportowych z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które kamery sportowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Goclever DVR Extreme Pro 4K Goclever DVR Extreme Pro 4KBest of the best!
2Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Sprawdź sam
3OVERMAX ActiveCam 4.1 BL OVERMAX ActiveCam 4.1 BL Ten ma niezłą cenę!
4Eken H9R Eken H9R Polecany model
5Manta EYE MM333 Manta EYE MM333 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych

blog comments powered by Disqus