PODPOWIEDZI:

Recenzja AVerMedia ExtremeCap U3– Nagrywanie w 1080p i 60 klatkach

Nagrywanie filmów z gier staje się bardzo popularne. Każdy chce się dzielić swoimi wrażeniami związanymi z grami komputerowymi. Posiadacze konsol aby móc przechwycić obraz będą potrzebować odpowiedniej nagrywarki. Zapraszam na recenzję AVerMedia ExtremeCap U3, urządzenie te umożliwia nam nagrywanie w 1080p i 60 klatkach na sekundę.

AVerMedia ExtremeCap U3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Prosta instalacja
  • Polska wersja językowa
  • Program RECentral
  • Kabel AudioVideo
  • Bezproblemowa pracy przy aktualizacji sterowników
  • Wsparcie dla komputerów, konsol i urządzeń mobilnych
  • Nagrywa w 1080p i 60 klatkach
WADY
  • Brak kabla HDMI w zestawie
  • Bardzo szybko się brudzi góra urządzenia

OPAKOWANIE

Wszystko jest zgrabnie zapakowane w dość małe pudełko. Co ciekawe kolorystycznie opakowanie nie zdradza nam, że mamy do czynienia z wysokiej jakości sprzętem. Pod spodem znajdziemy informację czego możemy się spodziewać w środku. Po prawej stronie natomiast przeczytamy specyfikację oraz wymagania systemowe, które są dość wysokie. Będziemy musieli posiadać także wolny jeden port USB3.0. Nie zabrakło także informacji w języku polskim zarówno na opakowaniu jak i instrukcji obsługi.

AVerMedia ExtremeCap U3

ZAWARTOŚĆ

W środku znajdziemy ExtremeCap U3, instrukcję obsługi, kabel kompozyt i kabel micro USB 3.0. Do pełni szczęścia zabrakło mi tylko kabla HDMI. Musimy osobno dokupić ów kabel. Po otwarciu pudełka od razu powinniśmy zobaczyć samą nagrywarkę. Dodatkowo jest na niej naklejona naklejka ochronna. Pomimo małych rozmiarów pudełka wszystko jest zgrabnie zapakowane i nie powinno się nic uszkodzić podczas transportu.

AVerMedia ExtremeCap U3

» Zobacz test monitora od Philipsa!

ExtremeCap U3

Nagrywarka ma wymiary: 137.2 (w) x 84.8 (d) x 18.55 (h) mm. Natomiast waga to 182g. Urządzenie jest w kolorze czarny i bardzo ładnie się prezentuje. Na górze znajdziemy nazwę firmy, model i kontrolkę. Z tyłu nagrywarki są zaledwie trzy porty. Pierwsze dwa to wejścia: AudioVideo oraz HDMI. Ostatni z portów to wyjście Micro USB3.0. Dół jest bardzo stabilny i nie ślizga się dzięki specjalnym matom. Wizualnie ExtremeCap U3 bardzo wygląda, szkoda tylko, że górna część jest dość błyszcząca. Przyciąga kurz oraz bardzo szybko się palcuje. Może to się okazać prawdziwą zmorą dla osób, które lubią dbać o czystość urządzeń. Będziemy mogli przechwytywać obraz i dźwięk z PS4, Xbox One, Xbox 360 czy Wii U, komputera i urządzeń mobilnych.

AVerMedia ExtremeCap U3

AVerMedia ExtremeCap U3

INSTALACJA

AVerMedia dba o to aby użytkownik miał zawsze najnowsze oprogramowanie. W tym celu nigdy nie dodaje płyt instalacyjnych do pudełek. Musimy wejść na stronę producenta (https://gamerzone.avermedia.com/pl/) i pobrać odpowiednią paczkę z oprogramowaniem. Po instalacji oprócz programu ReCentral znajdziemy na pulpicie ikonkę do AVerMedia USB3.0 Diagnosis Tool. To mała aplikacja, która przetestuje nasz port USB3.0. Przechodząc przez odpowiednie okna programu możemy sprawdzić w jakich rozdzielczościach i w ilu klatkach możemy nagrywać. Po tych krokach wystarczy teraz uruchomić program ReCentral oraz skonfigurować opcje przechwytywania. Wcześniej nie zapomnijmy odpowiednio podłączyć kabli do nagrywarki.

AVerMedia ExtremeCap U3

AVerMedia RECentral

Program posiada bardzo prosty sposób konfiguracji. W opcjach widnieje bardzo wiele języków w tym polski za co należy się plus. RECentral posiada 4 główne funkcje takie jak przeczytanie informacji z nowościami, przechwytywanie, strumieniowanie jak i przeglądanie nagranych plików. Przejdźmy jednak do samego nagrywania w, którym to możemy wybrać trzy opcje: Amator, Profesjonalista i Nowicjusz. Tutaj już decyduje sam użytkownik i wybiera odpowiedni poziom „wtajemniczenia”. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać Amatora. Tutaj znajdzie prosty samouczek, który pozwoli wybrać nam najbardziej interesujące opcje. Bez przeszkód dostosujemy rozdzielczość, bitrate obrazu jak i dźwięku, ilość klatek na sekundę czy format zapisu. W zakładce dźwięk możemy aktywować opcję nagrywanie z mikrofonu do osobnego pliku mp3. Niestety tym razem oprogramowanie ReCentral mnie zawiodło. Podczas korzystania z ExtremeCap U3bardzo często program odmawiał współpracy. Resetował się, zacinał, gubił kolory czy nieprawidłowo wykrywał urządzenia. Na szczęście pomocne okazały się nowe sterowniki USB3.0 do mojej płyty głównej. Jeżeli napotkacie na podobne problemy polecam wam aktualizację portów.

AVerMedia ExtremeCap U3

JAKOŚĆ NAGRANIA

ExtremeCap U3 używa sprzętowej kompresji H.264. Nagranie wyjściowe nie będzie takiej wysokiej jakości jak w przypadku surowego nagrania FRAPSa czy ACTIONa. Standardowe nagrywanie gier poprzez oprogramowanie nie zawsze się sprawdza. Niektóre gry nie chcą współpracować z niektórymi programami. Nagrywanie potrzebuje także większych zasobów procesora. Obraz może nam klatkować przez co jakość nagrania spadnie jak i komfort grania. Jeżeli jesteśmy posiadamy konsolę to bez dodatkowego sprzętu nie jesteśmy wstanie nagrać materiału wideo. Na szczęście dzięki ExtremeCap U3 jesteśmy w stanie tego dokonać. Większym stopniu Obciążone jest urządzenie a nie nasz procesor. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy wstanie normalnie grać a nasza rozgrywka jest rejestrowana na dysku twardym. W przypadku wrzucania materiału na popularny serwis YouTube nie powinno być problemów z jakością materiału wideo. Nikt nie wrzuca surowych plików nagranych programami typu Action czy Fraps.

AVerMedia ExtremeCap U3

AVerMedia ExtremeCap U3

[PODSUMOWANIE]

ExtremeCap U3 to najlepsza nagrywarka jaką miałem możliwość testować. Po aktualizacji sterowników, program ReCentral jak i urządzenie do przechwytywania jest bardzo stabilne. Niezwykle szybki port USB3.0 umożliwia nam nagrywanie fragmentów z rozgrywki z konsol, komputerów i urządzeń mobilnych w pełnych 60 klatkach. Opóźnienie jest na tyle niskie, że praktycznie jest nieodczuwalne. Bez przeszkód jesteśmy w stanie nagrywać klip wideo i jednocześnie grać. Jest to niezwykle istotne podczas samego nagrywania jak i streamowania. Urządzenie dzięki swojej dużej wadze jest bardzo stabilne. Stoi nieruchomo i kable nie przechylają nagrywarki. Szkoda tylko, że sama obudowa dość szybko się brudzi. Polecam wszystkim graczom na którym zależy na wysokiej jakości obrazu jak i pełnych 60 klatkach na sekundę.

blog comments powered by Disqus
Recenzja AVerMedia ExtremeCap U3– Nagrywanie w 1080p i 60 klatkach