PODPOWIEDZI:

Recenzja Hitman GO – Planszówka Z Agentem 47 W Roli Głównej

Hitman trafił na platformy mobilne. Nie jest to pełnoprawna nowa część czy remake istniejącej już gry. Autorzy postawili stworzyć coś zupełnie nowego na potrzebny smartfonów i tabletów. Jak dla mnie to znakomita wiadomość, ponieważ średnio śledziłem serię Hitmana. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Kruger&Matz KM1060

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wciąga
  • Uspokaja
  • Relaksuje
  • Bardzo dużo poziomów
WADY
  • Być może za mało dynamiczna
  • Mała szczegółowość bohaterów

HISTORIA

Wcielamy się w postać Agenta 47 czyli płatnego zabójcy. Naszym zadaniem jest wypełnianie specjalnych zadań różnych w zależności od planszy. Kończący poziom z każdego światu jest tak przygotowany, że musimy zabić specjalnego bohatera. Przechodząc lokacje zdobywamy nagrody, które są niezbędne do odblokowania kolejnych światów, których jest naprawdę dużo.

Hitman GO

GAMEPLAY

Hitman GO niezwykle przypomina mi grę planszową. Poruszamy się w dość charakterystyczny sposób po mapie. Postacie bardziej przypominają pionki ze względu na bardzo małą szczegółowość. Poruszamy się w turowy sposób. Jeżeli przesuniemy się wybranym kierunku to przeciwnicy także mogą się przemieścić. Musimy mieć to na uwadze przy bardziej wymagających poziomach. Na szczęście możemy używać różnego rodzaju sztuczek np. chować się za wielkim wazonem czy odwrócić uwagę strażników rzucając kamieniem. Te wszystkie elementy powodują, że rozgrywka jest niezwykle powolna. Gracz obmyśla taktykę przejścia danego poziomu. Liczy się przede wszystkim pomysłowość jednak nie jesteśmy w stanie przejść planszy na wiele sposobów. Na naszej drodze mogą być także porozrzucane aktówki, które są niezbędne do lepszego wyniku. Czasami opłaca się też wykonywać jak najmniej kroków czy nikogo nie zabijać.

Hitman GO

» Zobacz recenzję Modern Combat 5!

GRAFIKA

Wizualnie gra wygląda bardzo dobrze zarówno na tablecie jak i smartfonie. Lokacje są bardzo kolorowe i bogate w szczegóły. Znajdziemy kwiaty, latarnie oświetlające nam drogę czy minimalistyczne projekty domów. Gorzej jest już z samymi postaciami. Są one niezwykle proste i nie posiadają nawet twarzy. Gdyby nie charakterystyczny ubiór Agenta 47 nie wiedziałbym czy to on.

Hitman GO

STEROWANIE

Ten element został bardzo dobrze przystosowany do ekranów dotykowych. Nie ma żadnych problemów z poruszaniem się Agentem 47. Wystarczy przesunąć palcem na wybrane pole. Automatycznie nasz zabójca wykona ruch i jednocześnie poruszą się przeciwnicy. Prościej już się chyba nie da stworzyć bardziej intuicyjnego sterowania. Bez problemów będziemy mogli wydać rozkazy naszemu płatnemu zabójcy.

Hitman GO

[PODSUMOWANIE]

Hitman GO to naprawdę bardzo interesujący mobilny tytuł. Jakoś nigdy nie uważałem się za wielkiego fana serii ale ta gra mi się spodobała. Przypomniała mi czasy kiedy to gry komputerowe jeszcze nie były aż tak popularne i większość czasu spędzało się przy grach planszowych. Niskie tempo rozgrywki czyni tą grę bardziej taktyczną i osoby spodziewające się dynamicznej akcji mogą się rozczarować. Osobiście jestem zadowolony z takiego podejścia twórców. Na pewno jeszcze wrócę do tej produkcji aby ukończyć ją w 100%. Cena jak najbardziej adekwatna do produktu. Polecam zagrać na tablecie!

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Hitman GO – Planszówka Z Agentem 47 W Roli Głównej