PODPOWIEDZI:

Recenzja Leo’s Fortune – Odzyskaj Fortunę!

Każdy developer marzy aby jego tytuł podbił serca graczy. Znalazł się na liście najbardziej kupowanych gier i otrzymywał niezwykle pozytywne oceny. Tak właśnie stało się z Leo’s Fortune niezwykłą grą zręcznościowo-logiczną na platformy mobilne. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Sony Xperia Tablet Z

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Fizyka
  • Zagadki logiczne
  • Bardzo dobrze się gra w ten tytuł
  • Sterowanie na przyciskach
WADY
  • Brak

HISTORIA

W grze wcielamy się w postać Leo. Jest to niebieska włochata kulka, która została okradziona z pieniędzy. Złodziej okazał się totalnym amatorem i zostawił za sobą masę śladów. Mowa o masie porozrzucanych pieniędzy po świecie. To dzięki nim Leo wie w którym to kierunku się poruszać aby odzyskać swój majątek. Historię poznajemy z cutscenek, które są niezwykle klimatyczne i czytane przez aktora z charakterystycznym akcentem.

Leo’s Fortune

GAMEPLAY

Czy niebieska kulka wam się z czymś nie skojarzyło? Jeżeli nie to ruszam z tłumaczeniem. Mowa oczywiście o Sonicu. Niezwykle szybkim jeżu, który to także zbierał złoto podobne przedmioty. Przemierzamy poziomy, unikamy pułapek i rozwiązujemy proste zagadki logiczne. Wszystko jest niezwykle dobrze wyważone. Elementy zręcznościowe nie są aż tak trudne abyśmy musieli wykazać się refleksem. Zagadki są na tyle intuicyjne, że po kilku sekundach wiemy co musimy zrobić. Do ich rozwiązania najczęściej będziemy mieli do czynienia z fizyką. Poziom trudność jest niezwykle dobrze zbalansowany. Same ukończenie gry nie jest wielkim wyzwaniem. Możemy spokojnie sobie poprzechodzić poziomy z dużą ilością śmierci czy czasem. Zdecydowanie trudniej jest zdobyć wszystkie trzy gwiazdki za poziom. Aby tego dokonać musimy zebrać wszystkie monety, nie zginąć ani razu i przejść poziom w określonym czasie.

Leo’s Fortune

» Zobacz wodoodporną kamerę sportową BenQ!

GRAFIKA

Tutaj praktycznie nie mam żadnych zastrzeżeń jeżeli chodzi o grafikę. Jest niezwykle piękna, lokacje kolorowe i pełne detali. Ładne oświetlenie buduje niezwykły klimat i jest miłe dla oka. Sam bohater Leo także wygląda niesamowicie realistycznie. Leo’s Fortune to takie mobilne arcydzieło, które świetnie wygląda.

Leo’s Fortune

STEROWANIE

Poruszanie się głównym bohaterem Leo działa bez większych problemów. Mamy możliwość wyboru jednego z dwóch dostępnych opcji. Praktycznie bez interfejsu i musimy przesuwać palcem na odpowiedniej części połowy. Osobiście wybrałem kierowanie na przyciskach aby grało mi się jak najbardziej wygodnie. Nie mam zastrzeżenie co do tego elementu pomimo, że same ikonki mogły być mniejsze i umiejscowione w innym miejscu.

Leo’s Fortune

[PODSUMOWANIE]

Przy grze Leo’s Fortune bardzo dobrze się bawiłem. Poziomy są niezwykle pomysłowe i piękne. Poruszaniem się bohaterem należy do przyjemnych jeżeli wcześniej prawidłowo skonfigurujemy sterowanie. Fizyka w grze pozwala nam na rozwiązywaniu wielu zagadek logicznych. Mimo tego, że gra jest dość krótka bardzo polecam ten tytuł. Musimy na niego wydać około 16zł ale naprawdę warto tyle poświęcić dla takiej świetnej gry.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Leo’s Fortune – Odzyskaj Fortunę!