PODPOWIEDZI:

Recenzja Tesoro Tizona – Mechaniczna Klawiatura + Numpad

Wcześniej nie miałem przyjemności korzystać z klawiatury mechanicznej. Jest to naprawdę niezwykle miłe doświadczenie i bardzo się wciągnąłem. Zapraszam was na recenzję klawiatury dla graczy Tesoro Tizona. Produkt ten ma trafić do sprzedaży w Polsce w okolicach września. Oprócz samej klawiatury otrzymałem także Tizona Numpad.

Tesoro Tizona Elite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidne wykonanie klawiatury
  • Bardzo przyjemne granie jak i pisanie
  • Gruby i pleciony kabel USB
  • Skróty klawiszowe pod spacją
  • Wyłącznie przycisku Windows
  • Bardzo ładne opakowanie
WADY
  • Brak dedykowanego oprogramowania
  • Czy aby to na pewno klawiatura dla graczy?
  • Brak podświetlenie klawiszy

OPAKOWANIE

Pudełko jest niezwykle duże i utrzymane w kolorystyce firmy Tesoro. Znajdziemy bardzo ładny logotyp modelu jak i zdjęcie klawiatury. Wszystko jest utrzymane w stylu dla fanów gamingu. Do tego stopnia, że znajdziemy napis: Elitarna Mechaniczna Klawiatura Dla Graczy. Brzmi bardzo obiecująco i na pewno postaram się sprawdzić czy tak jest. Z tyłu opakowania znajdziemy obrazki z funkcjonalnościami klawiatury oraz wiele opisów w tym w języku polskim. Po bokach znajdziemy skróty klawiszowe. Otrzymany egzemplarz posiada niebieski przełącznik klawisza klawiatury.

Tesoro Tizona

Tesoro Tizona

» Co zrobić, kiedy laptop się grzeje?

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

W środku znajdziemy klawiaturę, dwa kable: miniUSB do USB oraz DC-IN do USB oprócz tego powinniśmy otrzymać instrukcję obsługi jak i reklamy. Specjalnie użyłem tego słowa, ponieważ w moim egzemplarzu brakowało tych elementów. Być może ktoś popełnił błąd przy pakowaniu? Jednak kto teraz czyta instrukcje obsługi a tym bardziej broszurą. Warto zwrócić uwagę na kabel, który jest mocny i pleciony o długość 1.8m. Zabrakło sterowników do tej klawiatury w pudełku jak i na stronie producenta. Nie mamy żadnego dodatkowego oprogramowania, w którym to możemy zarządzać makrami czy profilami. Trochę słabo jak na klawiaturę dla graczy.

Tesoro Tizona

Tesoro Tizona

KLAWIATURA

Przejdźmy teraz do samej klawiatury. Ma wymiar: 376 x 154 x 24 mm, waży około 1 kilograma. Jest to naprawdę bardzo solidna i stylowa klawiatura. Kolor czarny bardzo dobrze komponuje się z fioletowymi wstawkami. Najbardziej podoba mi się miejsce nad strzałkami. Kształtem przypomina mi klocek od Tetrisa i na tym polu są trzy wskaźniki. Dzięki nim wiemy czy mamy włączony przycisk Caps Lock, klawiaturę numeryczną czy tryb gier. Przejdźmy jednak do wygody korzystania z klawiatury mechanicznej Tizona. Wcześniej nie miałem okazja pracować na podobnych klawiaturach. Zrozumiałem, że to olbrzymi błąd i już od pierwszego kontaktu uzależniłem się. Klawiatura Tizona ma bardzo miłe w dotyku klawisze oraz całkiem dobry skok klawiszy. Jak już o klawiszach mowa mamy do czynienia z przełącznikiem Gaming-Grade niebieskim. Siła uruchomienia wynosi 45g, aktywacja wynosi 2mm a całkowity skok 4mm. Klawiatura bardzo dobrze sprawdza się w grach jak i w pracach biurowych. Jednak nie wiem do końca czy jest to produkt dla graczy. Brakuje mi tutaj charakterystycznego podświetlenia klawiszy, oprogramowania do obsługi makr czy nie możemy pod bindować klawiszy. Pod spacją znajdują się trzy małe przyciski, które to uruchamiają domyślną przeglądarkę internetową, odtwarzacz muzyczny i klient poczty. Czy naprawdę gracze korzystają z tych funkcji podczas grania? Po bokach klawiatury znajdziemy dwa porty USB 2.0. Podczas korzystania z klawiatury numerycznej będziemy musieli wykorzystać jeden z tych portów. Możemy Numpada zainstalować zarówno z lewej jak i z prawej strony co czyni klawiaturę bardziej uniwersalną. Pomogą nam też magnesy aby klawiatura nie trzymała się tylko na porcie USB. Tesoro Tizona Numpad jednak nie różni się niczym od zwykłej klawiatury numerycznej. Nie ma też żadnych przydatnych funkcji, które to usprawnią naszą pracę.

Tesoro Tizona

Tesoro Tizona

Tesoro Tizona

[PODSUMOWANIE]

Tesoro Tizona to bardzo dobra klawiatura jednak nie zabrakło jej wad. Wizualnie wygląda dość prosto i bez fajerwerków ale niezwykle komfortowa. Nie będziemy odczuwali zmęczenia podczas pisania czy grania. Mechanizm klawiszy w przypadku wersji niebieskiej jest ustawiony na aktywację 2mm natomiast pełny skok na 4mm. Będziemy musieli poświęcić trochę czasu na naukę pisania. Jest ogromna różnica pomiędzy zwykłą klawiaturą a mechaniczną. Zabrakło mi jednak funkcji typowych dla graczy. Skrót klawiszowy do włączenia trybu gry i wyłączenia klawisza Windows to stosunkowo za mało. Nie możemy zmienić funkcji klawiszy pod spacją do własnych potrzeb. Jeżeli wam jednak to nie przeszkadza i szukacie naprawdę solidnej klawiatury to szczerze polecam!

Tesoro Tizona

Tesoro Tizona

blog comments powered by Disqus
Recenzja Tesoro Tizona – Mechaniczna Klawiatura + Numpad