PODPOWIEDZI:

Mafia 2

Znakomita gra pozwalająca wcielić się w prawdziwego gangstera. Świat, w którym rządzą brudne pieniądze, podejrzane interesy i ciągłe niebezpieczeństwo. Taka jest właśnie Mafia 2.

2K Games Mafia 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • gangsterski klimat
  • świetna fabuła
  • bogata grafika
  • dobry model jazdy i zniszczeń
WADY
  • wymaga dość mocnego komputera

Mafia 2

Wprowadzenie:

Mafia 2 pozwala nam przenieść się do Empire Bay lat 40 ubiegłego wieku. W mieście, które jest niczym innym jak wirtualną przeróbką Nowego Yorku, możemy przeżyć przygodę pełną niebezpieczeństw i nagłych zwrotów akcji. Wcielamy się w postać Vito Scaletty, chłopaka wracającego z wojny w Europie do rodzinnego miasta po tym, jak został ranny podczas jednej z akcji. Dobry przyjaciel Vita, Joe Barbaro załatwia naszemu bohaterowi wyjście z wojska i proponuje pracę. Jak się szybko okazuje, interesy jakimi zajmuje się Joe nie są do końca legalne. Vito jednak, chcąc zacząć życie na własną rękę i wspomóc rodzinę finansowo, decyduje się na wstapięnie do organizacji przestępczej. W niedługim czasie zdobywa uznanie bossów mafii, jak również robi sobie w mieście wielu wrogów.

Mafia 2

Mafia 2

Mechanika rozgrywki:

Mafię 2 można porównać do klasycznych gier gatunku, takich jak seria Grand Theft Auto lub Saints Row. Największą różnicę stanowią realia. Mafia 2 przedstawia Stany Zjednoczone przełomu lat czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku. Poza możliwością poruszania się pieszo, możemy korzystać z samochodów. Są to pojazdy mocno wzorowane na istniejących w rzeczywistości amerykańskich markach produkowanych w owych latach. Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt modeli aut. Możemy usiąść za kierownicą zarówno szybkich i zwrotnych samochodów sportowych, jak i również aut dostawczych i ciężarówek. Na uwagę zasługuje bardzo dobry model jazdy w pełni wykorzystujący dobrodziejstwa silnika fizycznego PhysX. Powoduje to, iż podróżowanie samochodami nie jest tylko męczącym przerywnikiem jak w niektórych grach z tego gatunku, lecz daje nam mnóstwo satysfakcji z jazdy. Jadąc, czujemy wszelkie nierówności, krawężniki i inne przeszkody. Model uszkodzeń samochodów jest najwyższej jakości, zachowania pojazdów są bardzo rzeczywiste. Możemy zgubić drzwi lub zderzak, a nawet kompletnie rozbić auto. Jako członek organizacji przestępczej musimy również mieć jakieś argumenty do przekonywania przeciwników do naszych racji. Są nimi nasze pięści oraz kilkanaście rodzajów broni. Walki na pięści są widowiskowe, a broń palna jest wiernie odwzorowana z lat czterdziestych. Tak więc mamy colty, potężne magnum, strzelby i pistolety maszynowe, w tym również najsławniejsza broń gangsterów Thompson, znany lepiej jako "Tommy gun". Samo strzelanie z broni zreliazowane jest nieźle, chociaż nieco jeszcze brakuje do ideału.

Mafia 2

Mafia 2

Oprawa audiowizualna:

Graficznie gra stoi na bardzo wysokim poziomie.W rozdzielczości Full HD oraz powłączanymi ustawieniami na wartości maksymalne, gra wygląda obłędnie. Modele samochodów są odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach, a panorama miasta pełna jest pięknych, wzniosłych budynków. Na słabszych komputerach gra potrafi mocno zwalniać. Udźwiękowienie gry jest dobre, dźwięki otoczenia brzmią przekonująco i są relistyczne. Bardzo klimatyczna jest również ścieżka muzyczna - usłyszymy piosenki chociażby legendarnego Franka Sinatry.

Mafia 2

Mafia 2

Mafia 2


 

Podsumowanie:

Mafia 2 jest grą, która zapewni nam kilkadziesiąt godzin świetnej rozrywki pełnej akcji. Weźmiemy udział w licznych strzelaninach, pościgach i i napadach. Grając, wsiąkamy na długie godziny do świata przemocy i nieustającej walki o dominację w przestępczym świecie.Wymagania sprzętowe gry Mafia 2

  • Pentium D 3 GHz
  • 1,5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
blog comments powered by Disqus