PODPOWIEDZI:

Thermaltake Massive SP - schłodź komputer i ciesz się mocnym dźwiękiem!

Co zrobić kiedy nasz laptop się grzeje? Najlepiej go schłodzić! Oto podstawka chłodząca od firmy Thermaltake, która nie tylko schłodzi komputer ale i wypełni pomieszczenie mocnym dźwiękiem, dzięki wbudowanym głośnikom. Przedstawiamy Thermaltake Massive SP i zapraszamy na recenzję.

Thermaltake Massive SP

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysoka jakość wykonania
  • Regulacja prędkości obrotowej
  • Niezłe głośniki
WADY
  • Brak

Chłodzić? Nie chłodzić

Na rynku dostępnych jest wiele podstawek chłodzących pod laptopa. Jest sporo produktów wątpliwej jakości, kosztujących nawet 20 zł.

Ale czy jest sens oszczędzać? Biorąc pow uwagę cenę nowego laptopa, która wynosi średnio 2000 zł wydatek 150 zł na chłodzenie wydaje się być racjonalnym. Dobry schładzacz posłuży nam tak długo jak laptop, dlatego jest to zakup raz na kilka lat.

Ponad to zapobieganie przegrzewania komputera pozytywnie wpłynie na żywotność jego podzespołów, przede wszystkim procesora i karty graficznej, te elementy wytwarzają ogromne ilości ciepła.

Wydając 150 zł w przypadku Thermaltake Massive SP otrzymujemy w zamian dobre chłodzenie, jakość wykonania... i świetny dźwięk!

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

Parametry>

Podstawka pasuje do laptopów w przekątnej ekranu od 10 do 17 cali.

Jej wymiary to 387 x 282 x 57 mm, waga wynosi 950 g, podstawka wykonana jest z wysokiej jakości plastiku i siatki mesh.

Posiada wydajny wentylator o średnicy 140 mm i regulowanej prędkości obrotowej, od 800 do 1300 obrotów na minutę.

Na boku urządzenia znajdziemy dwa porty USB 2.0, jeden z nich musimy wykorzystać na połączenie urządzenia z laptopem, drugi możemy wykorzystać dowolnie.

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

» Roccat Kone Pure Optical

Thermaltake Massive SP

Jakość wykonania i chłodzenie

Plastik którego użyto do produkcji podstawki jest dość mocny i twardy, dzięki temu podstawka jest sztywna i odporna na uszkodzenia.

Lakierowane na srebrny kolor plastikowe pokrętła służące do włączenia wentylatora i głośników są niezłej jakości. Pokrętło wentylatora służy także do regulacji prędkości obrotowej.

Przy portach USB umieszczono także przycisk, włączający niebieskie podświetlenie wentylatora.

Siatka mesh pokrywająca górę podstawki jest bardzo dobrej jakości, ułożenie przypomina plaster miodu, po to aby zwiększyć przepływ powietrza.

Chłodzenie potrafi bez większego problemu schłodzić komputer o 3 do 6 stopni, w zależności od aktualnego obciążenia i modelu laptopa. Dzięki zwiększonemu przepływowi powietrza ciepło odprowadzane jest niezwykle skutecznie. Jeśli chodzi o kulturę pracy, przy 800 obrotach wentylatora praktycznie nie słychać, przy 1300 słyszymy szmer przepływu strumienia powietrza, lecz nie jest on denerwujący.

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

Dźwięk

Porównując z płaskim dźwiękiem głośników laptopa, dźwięk wydobywający się z głośników stereo podstawki Thermaltake Massive SP jest wprost miażdżący.

Głośniki grają sporo głośniej od tych wbudowanych w laptop, przy czym zachowują wysoką czystość dźwięku. Również zabarwienie basu jest bardzo zadowalające.

Dźwięk z podstawki znacznie umila granie w gry, słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów.

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

Thermaltake Massive SP

podsumowanie

Chłodzenie do laptopa Thermaltake Massive SP posiada bardzo wiele zalet.

Skutecznie obniża temperaturę pracy laptopa, jest solidnie wykonane i przy okazji nacieszyć się możemy dobrej jakości dźwiękiem stereo.

Myślę że jest to produkt jak najbardziej opłacalny, każdy posiadacz laptopa powinien się prędzej czy później zaopatrzyć w urządzenie tego typu. Jeśli nie potrzebujecie głośników, ale wasz komputer się grzeje to już niedługo zobaczycie w testach kolejną podstawkę od Thermaltake, wyposażoną w dwa wentylatory i sensor temperatury.

Thermaltake Massive SPTest dźwięku Massive SP

Rozpakowanie podstawki

blog comments powered by Disqus
Thermaltake Massive SP - schłodź komputer i ciesz się mocnym dźwiękiem!