PODPOWIEDZI:

Roccat Kone Pure Optical [RECENZJA]

Roccat jest firmą znaną z myszek najwyższej klasy. Natomiast mysz Kone jest najbardziej zasłużonym produktem tej firmy. Przetestowaliśmy wersję Roccat Kone Pure Optical. Jak spisała się w testach? Odpowiedź poniżej.

Roccat Kone Pure Optical

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Znakomity sensor
  • Dobre oprogramowanie z trybem Easy Shift
  • Wygodna i dobrze wyważona
  • Podświetlenie w 16,8 mln kolorów
  • Przewód w oplocie
  • Niezłe ślizgacze
WADY
  • Brak

Odwieczny problem graczy dotyczy wyboru myszki, czy ma to być model laserowy czy optyczny. Powszechnie panuje przekonanie, że myszki laserowe mają przewagę nad optycznymi. Jednak tak naprawdę oba rodzaje myszek są równie dobre, jedynie różnią się w pewnych aspektach.

Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że dobry sensor optyczny jest dużo lepszy niż słaby laserowy.

Tak więc do naszych testów trafiła myszką, którą po kilku tygodniach użytkowania mogę okrzyknąć najlepszą myszą optyczną jaką dane mi było testować!

A dlaczego? Oto kilka powodów:

Myszka Roccat Kone Pure Optical została wyposażona w sensor optyczny Pro-Optic Sensor R3. Jest to sensor bardzo precyzyjny i zapewnia DPI o wartości sięgającej 4000. Takie DPI powinno zadowolić nawet wymagających graczy. Osobiście wystarcza mi DPI pomiędzy 2000 a 3000, dlatego w moim przypadku myszka nawet w pełni nie musiała uwalniać potęgi dżemiącej w sensorze.

Jak by tego było mało, nowy Kone posiada własny procesor. I to nie byle jaki, 32-bitowy Turbo Core V2, takowany zegarem 72 MHz.Dzięki niemu prędkość reakcji myszki na naciśnięcia klawiszy, śledzenie powierzchni przez sensor, oraz komunikacja z komputerem są na możliwie najlepszym poziomie.

Roccat Kone Pure Optical

Myszka ma w sumie 7 przycisków, 2 główne (lewy i prawy), rolkę, dwa przyciski do zmiany DPI, oraz dwa przyciski pod kciukiem. Przyciski bazują na przełącznikach Click Master, będącej tworem firmy Omron, tej nie trzeba graczom reklamować, produkują najlepsze przełączniki na świecie.

Wybieramy myszkę do CS:GO - Jak kupić najlepszą? >>>

Rolka z tym modelu to 2D Titan Wheel, według producenta jest to najlepsza rolka świata, mogąca wytrzymać miliony użyć. Według mnie jest to jedna z najlepszych rolek z jakimi spotkałem się w myszkach. Jest szeroka, gumowana i precyzyjna.

Roccat Kone Pure Optical

Gdyby komuś było mało 7 przycisków, możemy w łatwy sposób tą ilość podwoić. Dzięki świetnemu oprogramowaniu dostęp mamy między innymi do funkcji Easy Shift, która pozwala stworzyć dwa profile dla każdego klawisza myszy. Jeden z klawiszy musimy jednak poświęcić do pełnienia roli przełącznika trybów.

Przykładowo w trybie pierwszym przyciśnięcie rolki myszki powoduje komendę "kopiuj", przełączamy się na tryb drugi i ponowne naciśnięcia jest komendą "wklej". Kombinacje są dowolne, konfiguracja prosta a wszystko zostanie zapisane w 576 kb wbudowanej pamięci myszki.

Dostępna jest też funkcja Easy Aim, która obniża DPI za pomocą zaprogramowanego przycisku, szczególnie przydatne w grach FPS, podczas dokładnego celowania.

Poza tym przydatna zakładka pozwala na pobieranie z poziomu programu najnowszych sterowników, jest też sekcja dla kolekcjonerów, pokazująca ilość kliknięć myszki oraz osiągnięcia.

Roccat Kone Pure Optical

Przyciski myszki Roccat Kone Pure Optical naciska się bez wysiłku i są ciche, z przełącznikami Omrona wytrzymają bez problemu do 10 mln kliknięć. Boczne przyciski również pracują kulturalnie a ich rozmieszczenie jest trafione.

Roccat Kone Pure Optical

Myszka posiada także podświetlane logo Roccata, sami definiujemy kolor, do wyboru aż 16,8 mln. Wybierzemy także efekt pulsacji bądź stałego światła.

Z pozostałych cech czysto technicznych należy wymienić jeszcze:
 

  • Częstotliwość próbkowania 1000 Hz, oznaczająca reakcję w 1 ms
  • Przyspieszenie 20 g 

Roccat Kone Pure Optical

Myszka posiada także bardzo dobrej jakości ślizgacze oraz kabel w oplocie o długości 1,8 metra.

Roccat Kone Pure Optical

Jeśli chodzi o sam wygląd to Roccat Kone Pure Optical jest myszką średniej wielkości i wagi. W najdłuższym miejscu ma ok 12 cm, a waży 90 g. Waga jest dobrze dobrana do myszki tej wielkości.

Także dobrze leży w dłoni gracza praworęcznego, posiada odpowiednie profilowania oraz gumowane boki.

Baza myszek dla graczy

Pokrycie korpusu myszy szarym, miękkim tworzywem sprawia iż dłoń układa się niezwykle komfortowo.

Roccat Kone Pure Optical 

Podsumowanie 

Testując myszki optyczne jak i laserowe natknąłem się na kilka produktów słabych, sporo przeciętnych i niewiele wyjątkowych. Jednak Roccat Kone Pure Optical ma coś w sobie, a dokładnie mówiąc ma bardzo wiele. Najwyższą jakość użytych materiałów oraz oprogramowanie i sensor. Dodatkowymi atutami jest mocny procesor myszki i wbudowana pamięć. Dla wytrawnych graczy zaletą będzie także konfigurowalne podświetlenie oraz kabel z oplocie. Nie zapominajmy o świetnym scrollu, jednym z najlepszych kółek myszki z jakim się spotkałem. W kategorii myszek optycznych moim zdaniem dla Roccat Kone Pure Optical nie widzę na razie godnego rywala i dla mnie jest to obecnie najlepsza mysz optyczna. Z czystym sumieniem mogę ją polecić. Ode mnie myszka otrzymuje najwyższą ocenę 5/5, a od portalu Videotesty.pl rekomendację.


 

Rozpakowanie myszki Roccat Kone Pure Optical na portalu Videotesty.pl


blog comments powered by Disqus
Roccat Kone Pure Optical [RECENZJA]