PODPOWIEDZI:

MyPhone Next Wydajność W Grach

Przyjrzymy się smartfonowi myPhone Next pod kątem gier. Sprawdzimy czy taki wydajny model podoła najbardziej wymagającym tytułom. Czy warto kupić ten telefon jeżeli jesteśmy zapalonymi mobilnymi graczami? Zapraszam do przeczytania artykułu.

myPhone NEXT

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duża wydajność w grach
  • Umożliwia granie na najwyższych detalach
  • Płynna i komfortowa rozgrywka
  • Duży wyświetlacz
  • Silna bateria
  • Stabilny Android 4.1.2
  • Niska cena
WADY
  • Mała pojemność na dane
  • Brak wsparcia MHL

Benchmarki:

Na początek przejdźmy do benchmarków. Testowałem telefon popularnymi programami tego typu. Smartfon w 3D Marku uzyskał dość mało punktów. W najmniej wymagającym teście Best Ice Storm był to wynik 2684. W rozdzielczości Full HD wynik był już niższy i wynosił: 1282. Cały telefon pod kątem procesora i grafiki uplasował się na 2187 punktach.

Poradnik robienia najlepszych zdjęć Selfie >>>

MyPhone Next 3dm

W AnTuTu Benchmark myPhone Next uzyskał 13588 punktów. To dość wysoka ilość patrząc na możliwości Samsunga Galaxy S3. Telefon traci zaledwie 6 tysięcy punktów do tego niezwykle czołowego modelu Samsunga.

atutu

Quadrant, Next uzyskał także niezwykle wysoki wynik końcowy. Znalazł się na trzecim miejscu tabeli. Niewiele punktów traci do Asusa Transformera i HTC One X. Wynik całkowity to 4044 punktów, zaś sam procesor otrzymał 8981. Gorzej wypadła grafika 2D i 3D.

quantum

Ostatnim programem sprawdzającym był Anomaly 2 Benchmark. Telefon uzyskał 40998 punktów.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

anomaly 2

Gry:

Najważniejszym jednak sprawdzianem tego telefonu były gry. Testowałem takie tytuły jak GTA 3, GTA Vice City, Asphalt 8, Dead Effect, Modern Combat 4, Dead Trigger 2, Call of Duty Strike Team i Plants vs. Zombies 2. W każdym z przypadków smartfon Next radził sobie bez większych problemów. Grywalność była naprawdę bardzo wysoka i spadek płynności był niezwykle rzadki.

Seria GTA bez problemów uruchomiła się i działała na tym modelu. W Vice City zauważyłem, że czasami spadały klatki podczas jazdy pojazdami. Jednak nie był to na tyle drastyczny spadek, aby uniemożliwić nam gry. W trzeciej części ten problem nie występował.

MyPhone Next gry fot3

MyPhone Next gry fot1

Przy pozostałych grach nie zauważyłem już żadnych spadków płynności. Nawet bardzo wymagające tytuły jak Modern Combat 4, czy Call of Duty chodziły niezwykle płynnie. Duży wyświetlacz pomaga w lepszym sterowaniu i nie zakrywamy wirtualnych przycisków palcami. Bateria w telefonie jest także bardzo silna i posiada 2100mAh, pozwoli nam grać naprawdę długie godziny.

MyPhone Next gry fot2

MyPhone Next gry fot4

Podczas korzystania z tego telefonu znalazłem tylko dwie wady. Pierwszą z nich jest bardzo mała pojemność na dane. Producent udostępnia nam około 1.7GB wolnej przestrzeni. Dla porównania taki Call of Duty potrzebuje około 2GB. Bez dodatkowej karty pamięci nie możemy zainstalować tych najbardziej pamięciożernych tytułów. Ostatnim mankamentem jest brak wsparcia MHL. Uniemożliwia to zgrywanie obrazu z urządzenia.

MyPhone Next gry fot5

MyPhone Next gry fot6

MyPhone Next gry fot7

Podsumowanie:

Telefon oceniam bardzo pozytywnie. Jest dość tani i umożliwia granie w najnowsze i najbardziej wymagające gry. Działają one niezwykle płynnie i na pewno będzie nam się grało komfortowo. Dobrej jakości wyświetlacz i silna bateria także na plusy. Osobiście zanotowałem dwa minusy jednak dla osób tylko grających, brak wsparcia MHL na pewno nie zmartwi. Moim zdaniem przy tak dobrym technicznie urządzeniu producent mógł się już o to pokusić. Jeżeli kogoś interesują tylko i wyłącznie gry na telefon to myPhone Next z czystym sumieniem mogę polecić.

blog comments powered by Disqus
MyPhone Next Wydajność W Grach