PODPOWIEDZI:

MyPhone Funky - Tani smartfon z najnowszym systemem KitKat

MyPhone Funky jest to najnowsza propozycja polskiego producenta. Smartfon tani, skierowany raczej dla najmłodszych użytkowników, lub osób dla których przygoda z tego typu urządzeniami dopiero się rozpoczyna. Zobaczmy, czym tym razem zaskoczył nas MyPhone.

myPhone S-line

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Aparat OmniVision
  • Najnowszy Android 4.4 KitKat
WADY
  • Wygląd
  • Mało pamięci RAM

Wygląd Funky nie powala. Smartfon wykonany jest w całości z plastiku. Materiał ten nie sprawia wrażenia wytrzymałego. Plusem jest to, że producent oferuje smartfona w kilku wersjach kolorystycznych. W zestawie jednak nie znajdziemy ani jednej wymiennej obudowy co, aż dziwi, ponieważ we wszystkich dotąd oferowanych urządzeniach tej firmy znajdowaliśmy dodatkowe pokrywy, czy etui. MyPhone funky rozmiarowo, nie jest też duży. Ekran o przekątnej 4 cali to minimum na dzisiejsze czasy. Smartfon z łatwością mieści się nawet w najmniejszej ręce. Razi trochę grubość urządzenia, która wynosi 9,9 mm. Podsumowując, design Myphone`a nie urzeka niczym szczególnym i przechodzi do historii jako jeden z wielu jemu podobnych.

Recenzja MyPhone Cube

myphone funky

myphone funky

Specyfikacja przy tak niskiej cenie smartfona, również nie zawodzi po za małą ilością RAM. Na pokładzie mamy dostępny procesor firmy MediaTek MT6572 o taktowaniu 1,3 GHz oraz 512 Mb wspomnianej pamięci. Za grafikę odpowiada procesor Mali400 MP. Czy taka ilość pamięci operacyjnej wystarcza do przyzwoitej pracy smartfona? Tak i nie. Sam system operacyjny Android 4.4 KitKat, pozwala na swobodną przy takiej ilości Ramu. Problemy zaczynają się przy wielozadaniowości, ale to oczywiste. Pamięciożerna przeglądarka internetowa Chrome, również ma małe problemy z płynnością. Za to gry, te nawet wymagające działają nadspodziewanie dobrze. W benchamrku Antutu Funky osiągnął zadowalający wyniki 10 tys punktów. Ważną rzeczą jest ekran. W smartofnie wykorzystano matryce IPS a sam ekran o przekątnej 4 cali posiada rozdzielczości 480x800 pix. Wrażenia estetyczne podczas korzystania są zadowalające. Producent nie wspomina, aby panel był przykryty jakimś szkłem odpornym na zarysowania, stąd pewnie folia poliwęglanowa w zestawie.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

myphone funky

myphone funky

Największym plusem „małego smarta” są multimedia. Zaskoczeniem był aparat o rozdzielczości 5 mpix z optyką OmniVision oraz wbudowanym autofocusem jak i dostępną dioda doświetlającą LED. Zdjęcia wychodzą nadspodziewanie dobrze, zaskoczony byłem też szybkością wspomnianego autofocusa. Plusem tez jest nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. MyPhone na samym pudełku informuje nas, że smartfon został wyposażony w innowacyjny system emisji dźwięku. Na czym ten system polega, osobiście nie znalazłem informacji. Nie zmienia to jednak faktu, że słuch mam jeszcze sprawny i mogłem na żywo posłuchać „Funkiego”. Plusem na pewno jest głośnik umieszczony na dolnej krawędzi urządzenia. Dzięki temu możemy swobodnie położyć smartfona na każdej powierzchni i zawsze będzie dobrze słyszalny. Wspomniany zewnętrzny głośnik gra dość ładnie, ale bez przysłowiowego „kopa”. Jest czysto, ale miejscami za cicho. Lepiej jest na słuchawkach ale spodziewałem się czegoś lepszego. Cały system I-Sound to chyba jednak tylko programowe wsparcie dźwięku. Standardem stało się już,że wszystkie smartfony firmy MyPhone posiadają podwójne wejście na karte SIM. Tradycyjnie również jeden slot odpowiada za pasmo GSM a drugi za UMTS/3G do 21 Mb/s. Oczywiście nie zabrakło Wi-FI oraz GPSu.

myphone funky

Recenzja MyPhone S-line

Recenzja MyPhone Next S

Na koniec parę słów o systemie operacyjnym Google. MyPhone Funky wyposażony został w najnowszego Android 4.4 KitKat. W dniu premiery systemu Google wspominało, że owy system będzie działał bardzo dobrze nawet z urządzeniami wyposażonymi w 512 Mb pamięci RAM. Faktycznie, nie ma problemu z nawigacją menu. Nie zdarzyły mi się zacięcia. Dopiero teraz mogę powiedzieć, że Google odwaliło kawał dobrej roboty z najnowszym KitKatem. Podsumowując, Myphone Funky to smartfon, który oferuje podstawowe funkcje za rozsądne pieniądze. Przypominam, że urządzanie na stronie producenta kosztuje zaledwie 339 zł, a w niektórych sklepach możemy otrzymać już go za niespełna 300 zł. W tej kwocie udaje nam się wytargować przyzwoity aparat i ciekawą jakość dźwięku, najnowszy systemem oraz ( o czym zapomniałem) kartą SD o pojemności 8 GB. Na pierwszy smartfon myślę, że to dobry wybór.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
MyPhone Funky - Tani smartfon z najnowszym systemem KitKat