PODPOWIEDZI:

Genius HS-G450 - dobre i tanie słuchawki 7.1 dla graczy!

Firma Genius po raz kolejny pokazała, że da się wprowadzić na rynek produkt dobry, lecz niedrogi. Nowe słuchawki Genius HS-G450 to propozycja skierowana do graczy. Są lekkie i dość wygodne, podłączane przez USB. Oferują graczom dźwięk stereo, jak i wirtualne 7.1. Zapraszamy na recenzję.

Genius Słuchawki HS-G450 gaming/ z mikrofonem

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Lekkie
  • Wygodne (jeśli użytkujemy 1-2 godziny)
  • Wirtualne 7.1
  • Dobry mikrofon
  • Cena
WADY
  • Po kilku godzinach użytkowania potrafią cisnąć
  • Słaby bas

Genius HS-G450

Zawartość opakowania

Słuchawki Genius HS-G450 przybyły do nas w niewielkim kartoniku, stylistyka przypomina inne produkty Geniusa, chociażby myszki X-G5100 i X-G500. W pudełku poza samymi słuchawkami znaleźć możemy odłączany mikrofon, płytę z oprogramowaniem, oraz instrukcję w języku polskim. Warto wiedzieć że zestaw ten kosztuje poniżej 100 zł, w niektórych sklepach internetowych kupić go możemy nawet za cenę 85 złotych.

Genius HS-G450

Co one nam oferują?

Nowy headset Geniusa skierowany jest do graczy. Słuchawki posiadają niebieskie podświetlenie, podłączane do komputera są wtykiem USB. Kabel połączeniowy ma długość dwóch metrów.

Znajduje się na nim także wyłącznik mikrofonu i regulacja głośności, w tym przypadku głośność regulujemy przyciskami głośniej/ciszeni, a nie potencjometrem.

Muszle słuchawek kryją 40 milimetrowe przetworniki, zakres przenoszenia dźwięku wynosi od 20 Hz do 20 kHz.

Najlepsze słuchawki dla graczy - sprawdź propozycje ekspertów redakcji

Czułość wynosi 102 dB, impedancja 32 Ohmy.

Odłączany mikrofon posiada przyzwoite parametry, łapie dźwięk w przedziale 100 Hz ~ 10 kHz, jest wielokierunkowy i posiada czułość 34±3 dB.

Genius HS-G450

Jakość wykonania

Słuchawki są lekkie i w miarę wygodne. Jakość materiałów użytych do produkcji słuchawek jest dość przeciętna, jednak nie można mówić że są słabo wykonane.

Pałąk górny wykonany jest poprawnie, jednak nie jest zbyt elastyczny. Martwią trochę plastikowe prowadnice, ale w tańszych słuchawkach to standard.

Nauszniki są dość miękkie, jednak nie zakrywają całych uszu, po kilku godzinach użytkowania potrafią czasami nieco uciskać. Natomiast ogólny komfort użytkowania słuchawek jest dobry.

Genius HS-G450

» Razer Green Switch - czy szykuje się rewolucja na rynku klawiatur mechanicznych?

Genius HS-G450

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku ogólnie jak za tą cenę jest niezła, w grach słuchawki sprawdzają się świetnie, tak w trybie stereo jak i podczas korzystania z opcji dźwięku 7.1. Oprogramowanie pozwala na dodanie kilku ciekawych efektów dźwiękowych, skonfigurowanie środowiska 7.1 i zabawę equalizerem.

Większość gatunków muzyki brzmi na nich również przystępnie, jednak osobiście brakowało mi basu, pomimo założeń producenta nie jest on zbyt mocny, dopiero użycie podbicia programowego nieco pomaga.

Słuchawki gubią za to wyższe tony, np. w muzyce klasycznej, do tego typu utworów nie nadają się kompletnie.

Na wyróżnienie zasługuje mikrofon, nagrywa on dźwięk głośno i czysto. Dla graczy szukających dobrego mikrofonu w dobrej cenie będzie to wybór idealny.

Genius HS-G450

Genius HS-G450

Podsumowanie

Nowy headset gamingowy Genius to opłacalny zakup.

Słuchawki wykonane są dość dobrze jak na tą cenę, także użytkuje się je w miarę wygodnie. Dźwięk nie jest idealny do muzyki, natomiast do gier wystarcza w zupełności. Mocnym akcentem jest świetny mikrofon słuchawek, na dodatek odłączany.

Kolejny atut to własny układ dźwiękowy i podłączenie na USB, nie ważne do jakiego komputera podłączymy te słuchawki zawsze zagrają tak samo. Mają co prawda kilka wad, ale zalety dominują i działają zdecydowanie na plus. W kwocie do 100 zł słuchawki naprawdę warte uwagi.

Genius HS-G450


 

Zobacz rozpakowanie słuchawek Genius HS-G450
 

blog comments powered by Disqus
Genius HS-G450 - dobre i tanie słuchawki 7.1 dla graczy!