PODPOWIEDZI:

Recenzja Swing Copters – Marna Kontynuacja Flappy Birda!

Grę Flappy Bird zna chyba każdy. Zyskała ogromną popularność na platformach mobilnych. Pomimo tak sporego zainteresowania dla samego twórcy stał się to ogromny kłopot. Postanowił więc ją usunąć z App Store i Google Play. Obiecał jednak grę podobną i tak doczekaliśmy się Swing Copters. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Kruger&Matz KM1060

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Flappy Bird
 • Wietnamski programista powraca z nową grą
 • Znacznie łatwiejsza
 • Możliwość zmiany skórki bohatera
 • Mała waga aplikacji
 • Darmowa
WADY
 • Praktycznie brak zmian
 • To nadal Flappy Bird tylko pod inną nazwą
 • Zabrakło mi power upów i nowych trybów rozgrywki
 • Niektóre kopie FB były bardziej pomysłowe
 • Brak osiągnięć

HISTORIA

Tak jak to było w przypadku Flappy Birda fabuła praktycznie nie istnieje. Jest to niezwykle prosta gra i jakakolwiek historia jest niepotrzebna. Może i dobrze niż na silę wymyślać jakąś opowieść, która i tak nie będzie miała jakiegokolwiek znaczenia dla grającego.

ROZGRYWKA

Głównym zadaniem jest zdobywanie punktów. Licznik zwiększa się kiedy prawidłowo przelecimy na kolejny poziom. Żeby nie było zbyt łatwo na swojej drodze spotkamy przeszkody, które chcą nas skuć. Zaczepione są one na platformach i poruszają się w lewo i prawo. Zginąć możemy także kiedy wlecimy w krawędź ekranu czy uderzymy w zieloną platformę. Po zebraniu dość dużej ilości punktów zdobywamy medale. Po 4 krążkach mamy możliwość zmiany skórki głównego bohatera. Zabrakło mi tutaj jakiejkolwiek innowacji. Wietnamski programista lekko przebudował Flappy Birda i wydał go pod inną nazwą. Brakuje nowych trybów rozgrywki, power upów czy innych rzeczy przyciągających graczy na dłużej.

Swing Copters

GRAFIKA I MUZYKA

Warstwa wizualna jest niezwykle prosta. Nie mamy tutaj jakieś zaawansowanej grafiki renderowanej w 3D. Proste sprajty wystarczają aby normalnie grać. Swing Compters ma zmieniające się tło graficzne. Czasami mamy niebieskie, fioletowe bądź kawowe. Po zebraniu 4 medali gracz także może zmienić skórkę bohatera. W żaden sposób to nie ma wpływu na rozgrywkę. Dźwięki są niemal żywcem wyciągnięte z Flappy Birda.

Swing Copters

» Sprawdź słuchawki miażdżące jakością dźwięku, prosto z USA!

STEROWANIE

Do kierowania postacią wystarczy jeden palec. Kiedy tapniemy na ekran urządzenia bohater leci w jedną z dwóch możliwych stron: lewo bądź w prawo. Kolejne naciśnięcie na ekran powoduje zmianę kierunku. Sterowanie o dziwo się sprawdza i jest proste do opanowania.

Swing Copters

PODSUMOWANIE

Spodziewałem się usprawnionej mechaniki rozgrywki względem Flappy Birda. Całkowicie się rozczarowałem, ponieważ nic się nie zmieniło. Co prawda gra się różni od pierwowzoru ale nadal brakuje mi jakichkolwiek power upów czy trybów gry. To już kopie, które wyrastały jak grzyby po deszczu potrafiły być bardziej innowacyjne i pomysłowe. Jeżeli jeszcze się nie znudziłeś tą tematyką to możesz śmiało sprawdzić Swing Copters. Produkcja jest dostępna za darmo na Androida i iOSa.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Swing Copters – Marna Kontynuacja Flappy Birda!