PODPOWIEDZI:

Recenzja Logitech Gamepad F710 - Rewelacyjny Pad!

Ostatnio recenzowałem budżetowego pada dla graczy. Teraz mam najbardziej topowy model, przeznaczony dla prawdziwych miłośników. Zapraszam na recenzję rewelacyjnego Gamepada F710 od Logitech!

Logitech F310

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
3 GŁOSÓW
ZALETY
  • Poprawione analogi
  • Kompatybilność pada Xbox 360
  • Przycisk Mode
  • Waga urządzenia
  • Wykonanie obudowy
  • Zawartość pudełka
  • Bezprzewodowy pad
  • Długa praca na bateriach
WADY
  • Głośność przycisków

ZAWARTOŚĆ OPKAOWANIA

W środku znajdziemy wszystko co będzie potrzebne do szybkiej instalacji. Model F710 jest wyposażony w moduł bezprzewodowy. Pracujący w paśmie 2.4GHz. Nie mogło więc, zabraknąć Nano Adapera USB. Logitech pomyślał także o kablu typu przedłużka. Może on się przydać, jeżeli chcemy podłączyć urządzenie do trudno dostępnego portu USB. W zestawie znajdują się także dwie baterie AA, potocznie zwane paluszkami. Oprócz tego powinien być też sam Gamepad F710, zestaw instrukcji i płyta ze sterownikami. Polecam jednak udać się na oficjalną stronę producenta i pobrać najnowsze oprogramowanie.

Gamepad F710 Zawartosc Opakowania

WYKONANIE PADA

Gamepad jest niesamowicie dobrze wykonany. Urządzenie waży około 280g wraz z bateriami. Poprzednio recenzowany przez mnie model F310 był dość lekki. Ten lepiej leży w dłoniach i przyjemniej się gra. Obudowa została wykonana z lepszej jakości plastiku. Nie odczuwałem zmęczenia nawet przy wielu godzinach grania. Boki Gamepada zostały dodatkowo wzbogacone gumowymi wstawkami. Nasze ręce dzięki temu się nie męczą i nie pocą. Droższa wersja ma także poprawione analogi. Chodzą one zdecydowanie płynniej i lżej. Namierzanie przeciwników w FPSach jest teraz bardziej precyzyjne i łatwiejsze. Model ten jest także wyposażony w dwa silniki wibracyjne.

Gamepad F710 Bok

WYGLĄD

Wizualnie niewiele się zmieniło. Droższa wersja wygląda niemal tak samo jak model F310. Różni się tylko kolorystycznie i niektórym rozmieszczeniem przycisków. Bezprzewodowa wersja jest dostępna w kolorze srebrnym z czarnymi wstawkami. Wyróżniającym się elementem, na pewno są kolorowe przyciski. Ten element bardzo przypomina mi pada od Xboxa 360.

Gamepad F710 Pad

PRZYCISKI

Analogi chodzą teraz bez większych problemów. Ten element został poprawiony względem tańszego Gamepada F310. Krzyżak także sprawuje się lepiej i nie jest już aż tak ruchomy. Triggery chodzą podobnie z dość charakterystycznym skokiem. Na upartego doczepić się można tylko i wyłącznie do głośności przycisków. W tej sprawie nic się nie zmieniło od tańszej wersji. Podczas grania w bijatyki, pad jest bardzo słyszalny. Ten model jest wyposażony także w wibracje. W niektórych grach jest ten element wykorzystywany w innych zaś nie. Wszystko więc zależy od tytułu czy jest przystosowany do danego urządzenia. Na froncie znajdziemy także przycisk odpowiedzialny za wibracje. Gdy go naciśniemy pad zacznie lekko wibrować. Nie mogło zabraknąć przycisku do zmiany Trybu. Jego włączenie powoduje, że krzyżak zamienia się funkcjonalnością z analogiem bądź odwrotnie. Bardzo dobrze, że Logitech daje nam możliwość zmienienia tego. Dzięki temu przyciskowi, mamy wybór czy chcemy grać na analogach bądź na krzyżaku.

Gamepad F710 Przyciski

» Recenzja Logitech Gamepad F310 - Pad Dla Mało Wymagających Graczy

PRZEŁĄCZNIK X/D

Na górze urządzenia kryje się przełącznik. Możliwe do uzyskania są dwie wartości Xbox 360 oraz Direct. Ten drugi sposób jest dedykowany do emulatorów. Bez problemów będziemy mogli skonfigurować pada pod dane urządzenie. Nie jest to jednak wymagane. Na domyślnych ustawieniach, czyli na Xbox 360 pad działa znakomicie. Praktycznie nie miałem żadnych problemów w grach. Automatycznie program wykrywał urządzenie poprawnie nawet bez wchodzenia w opcje. Gamepad wspiera także usługę Steam Big Picture.

Gamepad F710 Tryb

BATERIE

Model F710 jest padem bezprzewodowym, warto więc napisać kilka słów o bateriach. W zestawie znajdziemy dwie baterie już zainstalowane w urządzeniu. Sam pad jest niezwykle energooszczędny. Po około 12 godzin spędzonych z padem F710 nie udało mi się rozładować baterii. Według nieoficjalnych źródeł, urządzenie jest wstanie wytrzymać naprawdę bardzo długo. Nawet do 16-17 godzin na bateriach. Jest to moim zdaniem bardzo dobry wynik. Osoby lubiące bezprzewodowe sprzęty, na pewno nie będę musiały się martwić o częste zmiany akumulatorów.

Gamepad F710 Baterie

PODSUMOWANIE

Gamepad F710 to mój ulubiony pad do grania! Bardzo mi się spodobał ze względu na zmiany jakie dokonali twórcy. Jest odczuwalnie cięższy przez co lepiej się go trzyma w dłoniach. Analogi zostały także dopracowane i chodzą płynniej. Czyniąc z modelu F710 pada uniwersalnego do gier. Bez problemów jesteśmy wstanie pograć w FPSy gdzie liczy się dość duża precyzja. Kompatybilność pada od Xboxa 360 powoduje, że jesteśmy w stanie grać w wiele gier na komputerze. Bez problemów kontroler jest wykrywany i niemal natychmiastowo możemy zaczynać grę. Urządzenie wspiera system Steam Big Pictures. Urządzeni pobiera bardzo mało energii. Baterie powinno więc wystarczyć na bardzo wiele godzin grania. Irytować może jedynie głośność przycisków. Bardzo gorąco polecam model F710. Jest to niezwykle wygodny jak i funkcjonalny kontroler.

Gamepad F710 Zestawienie

blog comments powered by Disqus
Recenzja Logitech Gamepad F710 - Rewelacyjny Pad!