PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson C902 [TEST]

Sony Ericsson C902 to należące do serii Cyber-shoot urządzenie, łączy w sobie funkcjonalność komórki, aparatu fotograficznego oraz odtwarzacza multimedialnego, zamknięte w zgrabnej i wytrzymałej obudowie.

Sony Ericsson C902

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • niewielkie gabaryty, solidna konstrukcja
  • wysokiej jakości aparat fotograficzny
  • wysokiej jakości wyświetlacz
  • długi czas pracy na baterii
WADY
  • wolne działanie
  • troszkę niewygodna klawiatura
  • brak Wi-Fi

Sony Ericsson C902 to telefon, którego nie powstydził by się sam James Bond. Należące do serii Cyber-shoot urządzenie, łączy w sobie funkcjonalność komórki, aparatu fotograficznego oraz odtwarzacza multimedialnego… a wszystko to zamknięte w zgrabnej i wytrzymałej obudowie.

Wygląd/obudowa

Najnowszy produkt ze stajni Sony Ericsson prezentuje się bardzo dobrze. Pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę to jego niewielkie gabaryty, a zwłaszcza grubość wynosząca zaledwie 10.5mm. Dzięki temu urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni i nie powoduje znaczącego dyskomfortu gdy trzymamy je np. w kieszeni spodni. Telefon charakteryzuje się zauważalną masą własną (107g) co podyktowane jest specyficzną konstrukcją wykonaną z tworzywa sztucznego oraz metalowych elementów ze stopów lekkich. Jeśli chodzi o jakość wykonania to stoi ono na wysokim poziomie. Wszystko jest dokładnie spasowane, nic nie trzeszczy nic nie „lata”. Na rynku dostępne są cztery wersje kolorystyczne: czerwona, czarna, brązowa i srebrna.

Sony Ericsson C902

Od pewnego czasu Sony Ericsson ma w zwyczaju umieszczanie złącza systemowego na bocznej krawędzi obudowy. Niestety w przypadku modelu C902 postąpili podobnie. Rozwiązanie takie jest dosyć niewygodne – telefon zamiast na długość, zwiększa swoje wymiary na szerokość. Sony Ericsson C902 wyposażono w 2”, kolorowy wyświetlacz LCD-TFT o zaskakująco wysokiej rozdzielczości 240x320 pikseli. Kiedy wyświetlacz jest wyłączony, wydaje się jakby był znacznie większy ze względu na maskujące szkło ochronne. Po włączeniu wyświetlacza odczuwamy pewien niedosyt, gdyż nie wypełnia w całości, jakby mogło się wydawać, przeznaczonego do tego celu miejsca. Wszystko wyjaśnia się po wejściu w tryb aparatu fotograficznego – wokół wyświetlacza pojawiają się podświetlane na niebiesko, przyciski dotykowe. Sam wyświetlacz jest podzespołem wysokiej jakości – bardzo szeroki kąt patrzenia, wysoki kontrast i nasycenie kolorów, jasne, automatycznie dostosowywane do warunków zewnętrznych podświetlanie sprawia, że informacje na nim wyświetlane będą czytelne w każdych warunkach.

Ranking smartfonów

Zaraz pod wyświetlaczem znajduje się klawiatura numeryczna, pad nawigacyjny oraz przyciski do szybkiej nawigacji po menu. Klawiatura jest wygodna w korzystaniu – klawisze są duże i odpowiednio wyprofilowane. Jedyną rzeczą do jakiej można się przyczepić to dosyć „twarde” działanie przycisków. Kolejny element mogący przysporzyć problemów to środkowy przycisk pada nawigacyjnego – troszkę za bardzo wystaje ponad obrys pada, przez co łatwo go wcisnąć przez przypadek w trakcie nawigacji po menu. Telefon wyposażono również w przycisk wyzwalacza migawki aparatu fotograficznego oraz przyciski regulacji głośności. Kolejnym godnym pochwały podzespołem w Sony Ericsson C902 jest wbudowany głośnik do odtwarzania muzyki oraz dźwięków systemowych. Jak na swoje rozmiary jego moc oraz jakość przetwarzania sygnału są naprawdę imponujące. Jeśli chcieli byśmy posłuchać muzyki bardziej dyskretnie, wówczas warto skorzystać z dostarczonych przez producenta słuchawek.

Sony Ericsson C902

Zawartość fabrycznego zestawu Sony Ericsson C902 jest typowa dla tej klasy telefonów komórkowych. Oprócz telefonu w zestawie znajdziemy również: ładowarkę samochodową, kabelek do synchronizacji danych z PC, adapter do zestawu słuchawkowego, słuchawki stereo, instrukcje obsługi oraz płytę CD z oprogramowaniem PC Suite.

Funkcje

Sony Ericsson C902 to telefon zapewniający nam możliwość komunikacji z otaczającym światem na kilka sposobów… Tak więc do dyspozycji dostajemy: czterozakresowy moduł GSM pracujący w zakresach 850/900/1800/1900MHz, modem HSDPA do szybkiego dostępu do internetu, interfejs Bluetooth wspierający technologię EDR i A2DP oraz interfejs USB 2.0 do połączenia z komputerem, pracujący w trybie pamięci masowej lub jako czytnik kart pamięci. Dodatkowym atutem jest wbudowany odbiornik FM z funkcją RDS.

Urządzenie posiada wbudowane 160MB pamięci danych (na zdjęcia, muzykę itp.) ale gdyby okazało się to za mało, istnieje możliwość jej rozszerzenia przy pomocy karty pamięci pracującej w standardzie Memory Stick Micro. Telefon pracuje pod kontrolą specjalnie przygotowanym dla niego systemem operacyjnym. Niestety jest to najmniej dopracowana cześć urządzenia. Oprogramowanie działa strasznie wolno, okienka pojawiają się dopiero po pewnym czasie od wybrania danej funkcji, animacje lubią się zacinać. Jednym słowem: porażka! Jeśli chodzi o funkcjonalność to jest znacznie lepiej. Główne menu wyglądem i funkcjonalnością bardzo przypomina rozwiązania znane z wcześniejszych produktów firmy – jest czytelne a dostęp do ustawień i funkcji jest bardzo intuicyjny.

Sony Ericsson C902

Zainstalowane fabrycznie w Sony Ericsson C902 aplikacje powinny być wystarczające dla większości użytkowników. Producent zapewnił nam przeglądarkę wiadomości w tym poczty e-mail, przeglądarkę internetową (niestety tylko WAP) oraz organizator, w skład którego wchodzą programy takie jak np.: kalendarz czy notatnik. Nie zabrakło oczywiście aplikacji multimedialnych, typu odtwarzacz muzyki i filmów, przeglądarki zdjęć czy odtwarzacz strumieniowy. Dla zabicia czasu możemy uruchomić jedną z dwóch wbudowanych gier. Telefon można śmiało rozbudowywać o kolejne programy i gry dzięki wsparciu dla platformy Java. Seria Cyber-shoot oznacza, że mamy do czynienia z urządzeniem wyposażonym w wysokiej jakości aparat fotograficzny. Telefon Sony Ericsson C902 posiada dwie cyfrowe kamery – jedną umieszczoną z przodu obudowy, służącą do wykonywania połączeń wideo oraz drugą, z matrycą o rozdzielczości 5Mpix do robienia zdjęć.

Drugiej kamery może pozazdrościć niejedna cyfrówka. Stabilizacja obrazu, auto-focus, cyfrowy zoom oraz lampa błyskowa to funkcje, które sprawiają że wykonywane zdjęcia wyjdą bardzo ładne niezależnie w jakich warunkach je robimy. Sony Ericsson C902 wyposażono w baterię Litowo-jonową o pojemności zaledwie 930mAh. Według danych producenta, jej pełne naładowanie wystarczy na 420 minut ciągłej rozmowy oraz aż na 400 godzin pracy w trybie czuwania.

Podsumowanie

Sony Ericsson C902 to prosty, wielozakresowy telefon komórkowy przeznaczony dla osób nie wymagających olbrzymiej funkcjonalności czy zaawansowanych programów. Długi czas pracy na baterii oraz wysokiej jakości aparat fotograficzny to ogromne zalety, których może pozazdrościć niejeden producent.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson C902 [TEST]