PODPOWIEDZI:

Recenzja Angry Birds Stella - Powrót Do Korzeni

Przy ostatniej recenzji gry z serii Angry Birds Epic, zachwalałem firmę Rovio. Eksperymentują z tym tytułem i tworzą odmienne gry. Wyścigi czy RPG był dobrym pomysłem w uniwersum Wściekłych Ptaków. Tym razem twórcy robią dwa kroki w tył, tworząc grę Stella. Zapraszam do przeczytania recenzji!

Kruger&Matz KM1060

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Super moce bohaterów
  • Darmowa
  • Dużo poziomów
WADY
  • Krok wstecz względem poprzednio wydanych gier
  • Długi okres czekania na odblokowanie rozdziałów
  • Masa reklam
  • Wymaga stałego połączenia Internetowego

HISTORIA

Każdy kto grał wcześniejsze gry z serii Angry Birds, wie z czym będzie miał do czynienia. Odwieczny konflikt Wściekłych Ptaków i Świń wzrasta na sile. Dołączamy do Stelli i grupy przyjaciół. Musimy chronić Złotą Wyspę przed Nikczemną Księżniczką. Pomóż dzielnym śmiałkom uchronić magiczne miejsce!

AngryBirdsStella_1

ROZGRYWKA

Rozgrywka nawiązuje do pierwszych gier z serii Angry Birds. Przesuwając palcem po ekranie wyrzucamy Ptaki z katapulty. Widzimy parabolę lotu danego bohatera. Musimy tak wszystko rozplanować aby zniszczyć złowrogie Świnie, używając do tego jak najmniejszej ilości ruchów. To zagwarantuje nam wyższą nagrodę, trzy gwiazdki. Rozgrywka została jednak bardziej dopracowana od wcześniejszych części. Oprócz taktyki i analizy liczą się także specjalne moce bohaterów. Możemy je aktywować podczas lotu Ptaków. Stella może szarżować wybrane zaznaczone miejsce i odbić się. Pozwala to na bardzo interesujące zagrania taktyczne. Możemy zniszczyć dwa lub nawet więcej elementów za jednym razem. Kolejną postacią jest Poppy, która potrafi się wbić w ziemię niczym wiertło. To naprawdę bardzo efektowna moc, która potrafi przebić niektóre konstrukcje na pół. Każdy z Ptaków posiada inne moce. Przyjaciół odblokowujemy wraz z postępem w grze.

AngryBirdsStella_3

GRAFIKA

Po raz kolejny graficy wykonali kawał dobrej roboty. Wizualnie gra prezentuje wysoki poziom. Animacje są niezwykle płynne, tła pełne kolorów i detali. Wersja Stella utrzymana jest w pastelowych kolorach co wyszło grze na plus. Bohaterowie wyglądają znacznie lepiej niż w poprzednich seriach.

Recenzja Logitech Gamepad F710 - Rewelacyjny Pad!

AngryBirdsStella_4

SŁABSZE STRONY

Gra jest dostępna za darmo na trzech platformach: Android, iOS, Windows Phone. Występują jednak mikropłatności, które nakłaniają graczy do zakupu wirtualnej waluty. Musimy wykazać się cierpliwością bądź zapłacić abym móc grać dalej. Rozdziały kończą się mało przyjemnym zabiegiem twórców. Musimy wykupić sobie dostęp do następnych poziomów bądź czekać np. 1 godzinę. W darmowym tytule emitowane jest cała masa reklam. Nie mam na myśli tutaj banerów podczas gry. Czasami przed etapem jesteśmy zmuszeni do oglądnięcia krótkiej reklamy. Są też pozytywne aspekty, ponieważ niektóre filmy pozwalają nam zarobić trochę wirtualnej waluty.

AngryBirdsStella_5

PODSUMOWANIE

Angry Birds Stella to gra kierowana do fanów pierwszych części. Twórcy zrobili moim zdaniem krok wstecz w rozwoju marki. Zmienili tylko sposób rozgrywki dodając do bohaterów specjalne mocne. Zagadki logiczne nie są zbyt trudne. Dzieci na pewno nie będą miały problemów z ukończeniem etapów w tej grze. Musimy wykazać się też cierpliwością jeżeli nie zamierzamy płacić. Osobiście jestem trochę rozczarowany bo spodziewałem się zupełnie innej gry.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz; KM1060

blog comments powered by Disqus
Recenzja Angry Birds Stella - Powrót Do Korzeni