PODPOWIEDZI:

Braun WaterFlex - Łatwe Golenie Na Sucho i Na Mokro!

Braun po raz kolejny pokazuje klasę. Tym razem golarka Braun WaterFlex, umożliwia golenie na sucho i na mokro. Dla tego sprzętu nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Golarkę sygnuje swoim nazwiskiem Sebastian Vettel. Czy faktycznie jest taka dobra?? Przetestowaliśmy ją i wyciągnęliśmy wnioski.

Braun WaterFlex

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Goli bardzo dokładnie
  • Świetny design
  • Golenie na sucho i mokro
  • Wodoodporna
  • Wydajny akumulator
WADY
  • Dość wysoka cena

O golarkach firmy Braun miałem dobre zdanie już od dobrych kilku lat, odkąd sam zacząłem ich używać. Byłem bardzo zadowolony z urządzeń tej firmy, z pozytywnym nastawieniem podszedłem więc do testów ich najnowszej golarki.

Braun WaterFlex to zaawansowana technologicznie golarka, pozwalająca ogolić się szybko i dokładnie. Możemy to zrobić na sucho, lub na mokro, używając pianki lub żelu.

Warto wiedzieć, że golarkę poleca Sebastian Vettel, kierowca Formuły 1.

Braun WaterFlex

Braun WaterFlex

Wykonanie i funkcje

Co jest takiego wyjątkowego w WaterFlexie? Na pierwszy rzut oka dostrzegamy naprawdę fajny design.

Wykonanie z porządnych materiałów urządzenie prezentuje się supe, w końcu to niemiecka jakość i dbałość o szczegół. Golarka posiada wiele elementów antypoślizgowych, dlatego pewnie leży w dłoni, nawet w mokrej dłoni. 

Golarkę stworzono z myślą o goleniu na mokro, jest w pełni wodoodporna, nawet do głębokości 1 metra. Możemy ją w całości umyć pod bieżącą wodą, dlatego czyszczenie elementów tnących jak i samej golarki nie jest żadnym problemem.

Braun WaterFlex

Braun WaterFlex

Głowica golarki jest ruchoma i dopasowuje swoje wychylenie do konturu twarzy, wychyla się pod kątem 33 stopni. Z tyłu golarki znajdziemy także wysuwany trymer, bardzo przydatny przy dłuższym zaroście.

Głowica zaopatrzona jest w elementy tnące najwyższej jakości. System tnąc jest trójfazowy, dzięki czemu goli włoski różnej długości. Dwa bloki folii OptiBlade pozwalają golić niezwykle blisko skóry, pomiędzy nimi znajduje się ostrze, wspomagające golenie.

Ważnym elementem golarki jest bateria. Powinna się szybko ładować i pozwalać na dłuższe golenie. Baterie firmy Braun pod tym względem są perfekcyjne. Wydajne ogniwa litowo-jonowe do pełnego naładowania potrzebują zaledwie godziny. Golarka po takim ładowaniu pracuje do 45 minut.

Możliwy jest także tryb ładowania na jedno golenie. Jeśli golarka rozładowana jest całkowicie, wystarczy podłączyć ją do prądu zaledwie na 5 minut, po czym możemy się w spokoju ogolić. Dołączony przewód z wtyczką pozwala ładować golarkę pod napięciem od 100 do 240 V, dzięki czemu użyjemy jej w domu, jak i w podróży.

Jest to więc funkcjonalny sprzęt, który może zajmować wysokie lokaty w rankingach polecanych golarek.

Braun WaterFlex

Braun WaterFlex

Braun WaterFlex

To by było na tyle, jeśli chodzi o parametry i szczegóły techniczne. Pora przejść do faktycznych wrażeń z golenia.

Wrażenia z golenia

Przyznam szczerze, że z golarek elektrycznych korzystam praktycznie całe życie. Maszynka jednorazowa nie ma u mnie racji bytu, wcześniej rzadko goliłem się przy użyciu pianki.

Dlatego testy WaterFlexa dały mi możliwość odkrycia na nowo przyjemności golenia na mokro.

Jednak na początek postanowiłem kilka razy ogolić się tradycyjnie, na sucho. Efekty były zadowalająco, golenie było dość dokładne i przyjemne, podrażnienia nie były duże, jednak pod względem golenia na mokro wygrywa zdecydowanie model Braun CoolTec, wyposażony w aktywny element chłodzący. Czujemy się wtedy jak by za ostrzami golarki podążała kostka lodu, minimalizując podrażnienia. W przypadku WaterFlexa było to zwyczajne golenie na sucho, dokładne, lecz bez emocji.

Wraz z golarką otrzymałem do testów piankę firmy Gillette. Bardzo przyjemna, ładnie się rozprowadzała. Pierwsze golenie na mokro wyszło dość niedokładnie, jednak po kilku kolejnych było dużo lepiej.

Bardzo fajny jest fakt, że jeśli włoski i pianka osadzą się na głowicy wystarczy przepłukać ją pod wodą i wznowić golenie. Uczucie było niezwykle przyjemne, pianka zapewniała zmiękczenie zarostu i ułatwiała elementom tnącym zbieranie włosków. Po goleniu czułem się rewelacyjnie, zero podrażnień i gładka skóra.

Od tej pory w 9 na 10 przypadków golę się na mokro i jest to prawdziwym rytuałem. Golenia na sucho używam tylko, gdy się spieszę.

WaterFlex daje nam pełną swobodę wyboru, a to jest niesamowita cecha.

Podsumowanie

Golarka Braun WaterFlex to świetny sprzęt, nie jest tania, bo kosztuje ok. 550 zł, jednak trzeba brać pod uwagę iż takie urządzenie kupujemy raz na 5-10 lat. Jedyne co musimy robić, to dbać o sprawność golarki, czyścić ją i myć regularnie, co 18 miesięcy wymienić elementy tnące (koszt ok. 120 zł), a golarka służyć będzie długie lata. Golenie przy pomocy WaterFlex jest szybkie, łatwe i przyjemne. Od golenia tym urządzeniem można się wręcz uzależnić. Ze swojej strony zdecydowanie polecam!


 

Rozpakowanie golarki Braun WaterFlex


 

blog comments powered by Disqus
Braun WaterFlex - Łatwe Golenie Na Sucho i Na Mokro!