PODPOWIEDZI:

Recenzja Tabletu Overmax Qualcore 1010

Zamierzasz kupić Tablet Overmax Qualcore 1010? Koniecznie przed kupnem przeczytaj tą recenzje oraz zobacz film na YouTube!

Overmax Qualcore 1010

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • wyposażenie
WADY
  • Ekran
  • Odciski palców na Obudowie
  • Słaba jakość aparatu

Specyfikacja

Tablet napędzany jest przez procesor Quadcore 4 x 1,5 GHz co wydaje się jak na tablet budżetowy dobrze. QUALCORE wyposażony jest w Pamięć RAM o pojemności 1 GB, do zwykłego użytku wystarczająco. W tablecie zastosowano ekran 10,1" o rozdzielczość 1024x600 px. Pamięci wbudowanej mamy 8 GB, jest to dobra pojemność lecz bez rozszerzenia o kartę micro SD się nie objedzie. Overmax zainstalował najnowszy system Android 4.4.

Najlepsze tablety na rynku - Sprawdź ranking >>>
Overmax Qualcore 1010

Wymiary258mm x 149mm x 9mm
SoCCortex A7 Quadcore
Procesor4 × 1,5GHz
ChipsetMTK8127
RAM1024 MB
Wyświetlacz10.1" Pojemnościowy; 1024x600 px
SOAndroid 4.4
Pamięć wbudowana8 GB

Wyposażenie

Do tabletu otrzymujemy przewód USB, ładowarkę - lecz niestety w niestandardowym typie niż zwykle. Dodatkowo otrzymujemy przejściówkę z USB na mini USB do podłączania myszki, klawiatury czy nawet tuner telewizyjny . Bardziej ciekawym elementem dodanym do tabletu jest okładka w którą będziemy mocowali tablet, również mamy do dyspozycji rysik. Nie typową rzeczą, rzadko dodawaną do tabletu jest klawiatura.

Overmax Qualcore 1010

Prezentacja

Tablet na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo ładny, funkcjonalny lecz po dłuższym stosowaniu dopatrujemy się wad. Klawiatura która otrzymujemy jest niestety podłączana poprzez kabel który jest za długi i plącze się. Ekran zastosowany w tym tablecie jest bardzo kiepskiej jakości, posiada słabe kąty widzenia a przy oświetleniu wszystko się w nim odbija co znacznie utrudnia użytkowanie.
Overmax Qualcore 1010

Zaletą jaką możemy dostrzec jest wyposażenie w złącza są to: przycisk back, złącze zasilacza, rzadko spotykane przy tabletach HDMI, nie zabrakło również złącza USB czy wyjścia słuchawkowego. Obudowa zbudowana jest z metalu lecz bardziej przypomina to aluminium, obudowa ma sporą tendencje to zostawiania odcisków palca. Głośnik zamontowany jest na tyle obudowy lecz w takim miejscu kiedy trzymamy tablet to go zasłaniamy. Aparat również nie jest zbyt dobrej jakości posiada tylko 3 MP co wykonuje zdjęcia średniej jakości.


Overmax Qualcore 1010

Podsumowanie

Tablet Overmax Qualcore 1010 jak na cene ok. 400 zł jest na prawdę słaby. Jakość wykonania ekranu odpycha bardzo mocna ponieważ użytkowanie przy oświetleniu jest bardzo uciążliwe. Wykonanie okładki i rysika wydaje się nie trwałe. Przed kupnem zalecamy nad rozważeniem wyboru innego tabletu.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Tabletu Overmax Qualcore 1010