PODPOWIEDZI:

Smartwatch Samsung Gear S - Recenzja Innowacyjnego Zegarka

Samsung Gear S to nowy produkt oparty na autorskim systemie Tizen, dzięki czemu można go kupić na polskim rynku. Gdyby miał być wyposażony w Android Wear, prawdopodobnie jeszcze długo nie byłby dostępny w naszym kraju – gdyż ciągle jeszcze nie ma w tym oprogramowaniu odpowiedniej lokalizacji.

Samsung Gear S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niezastąpiony dla uprawiających sporty
  • Wygodny w obsłudze
  • Czytelny wyświetlacz
WADY
  • Dość duży

Już na samym opakowaniu widać, że jest to coś więcej niż zwykły smartwatch. W zestawie z zegarkiem otrzymujemy instrukcję obsługi, złącze ładowania z zasilaczem, a także patyczek który pozwoli nam łatwo i wygodnie dostać się do karty SIM.

Smartwatch Samsung Gear S

-> Sprawdź Recenzję Smartwatcha Dla Aktywnych

Samsung Gear S jest wodoszczelny i pyłoszczelny. Ma wygięty, dwucalowy wyświetlacz bardzo wygodny w obsłudze. Elastyczny i miękki pasek bez problemu zdejmiemy i założymy na rękę. W dolnej części zegarka znajduje się złącze karty nano SIM, za sprawą którego można zainstalować w zegarku drugą kartę SIM. Jest tutaj również złącze do ładowarki, a także czujnik tętna znany już z poprzedniej wersji zegarka. Na froncie mamy jeden przycisk oraz czujniki, m.in. promieniowania UV które pozwolą nam kontrolować owe promieniowanie podczas na przykład spacerów czy wakacji nad morzem.

Ranking inteligentnych zegarków

Interfejs do ładowania to, można powiedzieć wielofunkcyjne mini urządzenie, gdyż mamy możliwość ładowania go w różnych trybach, ładowania poprzez niego zegarka, a także – gdy jest on w pełni naładowany, może służyć jako Power Bank i bezprzewodowo, w trasie czy gdzieś poza domem, podładuje naszego smartwatcha.

Samsung Gear S ma wbudowany system głośnomówiący, który pozwala prowadzić przez niego rozmowy za pośrednictwem karty znajdującej się w telefonie (za pośrednictwem Bluetooth), lub też karty wmontowanej w zegarek. Niestety karta SIM w zegarku nie pozwala na prowadzenie rozmów przy pomocy standardowego telefonu.

Smartwatch Samsung Gear S

Smartwatch ustawiony w trybie automatycznym gwarantuje, że kiedy utraci on połączenie z telefonem, zacznie korzystać z wbudowanej karty SIM, lub też gdy nie będzie w pobliżu zasięgu WiFi. Wbudowane moduły 3G oraz WiFi sprawiają, że zegarek jest zupełnie niezależny od telefonu – możemy go wziąć ze sobą zostawiając telefon w domu i wszystkie ważne informacje będą na smartwatch przychodziły dzięki modułowi GSM. Można także przekierować sobie na niego rozmowy z telefonu komórkowego.

-> Widziałeś Już Prezentację Smartwatcha Od Sony?

Bateria w zegarku z włączonym modułem GSM wystarcza na około 16 godzin. Do zegarka można podłączyć słuchawki i słuchać na nim muzyki przeniesionej ze smartfona. 4GB wewnętrznej pamięci pozwala na wgranie sporej ilości utworów.

Wbudowana aplikacja S Health z krokomierzem, który przypomni nam o ruszeniu się, jeżeli przez określony czas nie wykonamy żadnych ćwiczeń fizycznych.
Wbudowana przeglądarka internetowa pozwala przeglądać strony, aczkolwiek nie jest to zbyt wygodne. Zapewne jednak przyda się wszystkim uczniom czy studentom podczas pisemnych egzaminów.

Smartwatch Samsung Gear S

Do zegarka możemy pobrać za darmo wiele tarcz, dowolnie modyfikując jego wygląd. Z lewej strony obok tarczy zegarka jest panel powiadomień z telefonu. Jest też aplikacja telefonu, umożliwia wykonywanie połączeń. Zegarek pozwala na kopiowanie na jego kartę SIM kontaktów z telefonu, w razie gdybyśmy znaleźli się poza zasięgiem telefonu. Do obsługi urządzenia potrzebna jest aplikacja Samsung Gear.

blog comments powered by Disqus
Smartwatch Samsung Gear S - Recenzja Innowacyjnego Zegarka