PODPOWIEDZI:

Recenzja Gunslugs 2 - Dynamiczna Strzelanka Przypominająca Broforce!

Twórcy Heroes of Loot powracają z nową grą. Jest to druga część, zwariowanej serii o bohaterach kina akcji z lat 80. Zapraszam na recenzję Gunslugs 2!

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Rozgrywka
  • Dynamiczna
  • Przypomina Broforce
  • Wiele poziomów
  • Plansze są tworzone losowo
WADY
  • Nierówny poziom trudności
  • Grafika nie każdemu musi przypaść do gustu

HISTORIA

Głównym tematem będzie recenzowana przeze mnie wersja mobilna. Oprócz tabletów i smatfonów, Gunslugs 2 trafiła na Steama czy konsolę OUYA. Miałem przyjemność pograć w wersję na iPhona 6. Armia Black Duck powraca z nowym planem przejęcia kontroli nad galaktyką. Główny bohater musi powstrzymać złą organizację, wysadzając wieże sygnalizacyjne. Historia jest niezwykle absurdalna, podobnie jak w starych filmach akcji. Jednak w grze Gunslugs 2 fabuła mogłaby praktycznie nie istnieć. Rozgrywka broni się sama.

Gunslugs 2 1

ROZGRYWKA

Gra jest niezwykle dynamiczna i szybka. Kierujemy wojakiem, który to potrafi skakać, strzelać i poruszać się w dwóch kierunkach. Najczęściej musimy podążać w prawą stronę ekranu. Tam spotykamy przeróżnych przeciwników, próbujących nas zabić i wcześniej wspominane wieże transmitujące. Musimy zniszczyć je wszystkie w celu pomyślnego ukończenia misji. Wchodząc do wież czekają na nas kolejne niebezpieczeństwa. Więcej pułapek, silniejsze grupy przeciwnicy, jak i sojusznicy do uratowania. Ten element przypomina mi grę Metal Slug. Jednak uratowany żołnierz nie daje nam żadnych power upów, możemy nim kierować podczas dalszej rozgrywki. Oprócz tego na końcu czekają na nas bossowie. Jednak nie stanowią dla nas żadnego wyzwania, znacznie trudniej jest się do nich dostać, niż ich pokonać.

Gunslugs 2 2

Gamdias Hades (sensor laserowy) - Precyzyjna Myszka O Wielu Obliczach

POZIOM TRUDNOŚCI

Gunslugs 2 jest dość trudną grą. Bardzo długo próbowałem przejść pierwszy poziom. Śmierć oznacza przechodzenie wszystkiego od początku. Do tego układ planszy cały czas się zmienia. Ten losowy element niekiedy prowadzi do frustracji. Szczególnie jak natrafimy na przeciwników, których bardzo nie lubimy. Na szczęście są także sklepy, w których za zebrane pieniądze możemy kupić ulepszenie pancerza czy zdrowia. Oprócz paska zdrowia musimy kontrolować poziom naszej amunicji. Kiedy nam się skończy, jesteśmy praktycznie bezbronni i możemy stać się łatwym łupem.

Gunslugs 2 3

PODSUMOWANIE

Firma OrangePixel przyzwyczaiła nas do rozpikselowanej grafiki. Tak też jest w przypadku gry Gunslugs 2. Nie każdemu takiej jakości grafika może się podobać. Jednak zarówno na smartfonach, tabletach jak i komputerach warstwa wizualna wygląda dość poprawnie. Sama rozgrywka także jest bardzo dobrze przemyślana. Niestety czasami będziemy potrzebować dużo szczęścia, aby ukończyć poziom. Przeciwników jest zbyt wiele jak i przeszkód zabierających nam punkty zdrowia. Nie pomagają też sklepy, zwiększające właściwości naszego bohatera. Poziom trudności to element, od którego może odbić się większość graczy. Jest niezbalansowany ze względu na sporą losowość ukształtowania poziomu. Jeżeli te mankamenty Tobie nie przeszkadzają, to musisz zagrać w Gunslugs 2. Gra jest dostępna na platformach mobilnych jak i Steam.

Link do App Store: https://itunes.apple.com/us/app/gunslugs-2/id947032519
Link do Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orangepixel.gunslugs2
Link do Steam: https://store.steampowered.com/app/340750

Gunslugs 2 4

blog comments powered by Disqus
Recenzja Gunslugs 2 - Dynamiczna Strzelanka Przypominająca Broforce!