PODPOWIEDZI:

5 Zalet Samsung Galaxy A5 (2017)

Zastanawiasz się nad zmianą telefonu? Interesuje Cię smartfon ze średniej półki, lecz chciałbyś, żeby wyglądał elegancko? Powinieneś zwrócić uwagę na Galaxy A5 (2017)! Poznaj jego 5 największych zalet!

Samsung Galaxy A5 (2017) Black

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd
  • Czytnik linii papilarnych
  • Ekran
  • Szybkie ładowanie
  • Wydajność
WADY
  • Cena
  • Podatność na rysy

Wygląd

Samsung Galaxy A5 (2017) Design

Samsung Galaxy A5 (2017) jest smartfonem klasy premium. Podkreśla to niezwykle elegancki design. Szczególną uwagę zwraca na siebie lustrzany, polerowany tył urządzenia, który oprócz wzroku przyciąga niestety także rysy. Smartfon bardzo dobrze leży w dłoni, co jest zasługą konstrukcji metalowych ramek, które oprócz szyku i elegancji, nadają mu też ergonomii. 

Czytnik linii papilarnych

Po raz pierwszy Samsung zastosował w tym urządzeniu aktywny czytnik linii papilarnych. W skrócie, oznacza to, że nie potrzeba klikać żadnego przycisku by odblokować urządzenie. Wystarczy przyłożyć palec do przycisku Start. W 95% przypadków, telefon bez żadnego problemu się odblokuje. Zdarzały się sytuacje, kiedy musiałem ponownie położyć palec, ale wynikało to z zabrudzenia samej powierzchni czytnika lub mojego niedbałego przykładania palca do czytnika.

Czytnik linii papilarnych Samsung Galaxy A5 (2017)

Szybkie ładowanie

Choć do dyspozycji dostajemy baterię o pojemności 3000mAh, to przy bardzo intensywnym użytkowaniu nie zawsze smartfon dotrwa do późnych godzin wieczornych. Z pomocą przychodzi szybkie ładowanie zaimplementowane w tym urządzeniu. Dzięki tej technologii w połączeniu z USB typu C, możemy naładować baterię nawet do 50% w ciągu 30 minut! Na pewno zapewni to dodatkowe godziny pracy i zniesie konieczność noszenia ze sobą powerbanka. Zawsze znajdzie się chwila, w której mamy dostęp do gniazdka i ładowarki.

Quich Charging Galaxy a5

Ekran

Mimo tego, że nie jestem wielkim fanem ekranów typu AMOLED, to muszę docenić wyświetlacz w Galaxy A5! Jest to Super AMOLED o przekątnej 5,2" i rozdzielczośći 1920x1080, co daje 424ppi. Kolory są nacycone, a kąty widzenia nieograniczone. Widoczność w mocnym słońcu także nie budzi moich zastrzeżeń. Tafla szkła to Corning Gorilla Glass, które skutecznie chroni front telefonu.

Ekran Galaxy A5

Wydajność

Ostatnim, bardzo istotnym plusem jest wydajność smartfona. Przecież właśnie na tym nam bardzo zależy, kiedy kupujemy telefon! Zapewnia to procesor Samsung Exynos 7880, wspomagany przez układ Mali T-830 i 3GB pamięci RAM.

Poza tym, urządzenie oferuje 32GB pamięci wewnętrznej, z czego ok. 23GB pozostaje do dyspozycji użytkownika. Podczas korzystania, nie trafił mi się żadne większe przycięcia, czy przeładowania interfejsu. Użytkowanie jest bardzo komfortowe.

Mieliśmy w rękach Galaxy S8!

Wydajność Galaxy A5

Inne plusy i wady telefonu

Smartfon ten posiada oczywiście inne plusy, np. przedni oraz tylny aparat fotograficzny. Zdjęcia wykonane nim są bardzo dobre, w końcu Samsung słynie z bardzo dobrych matryc.

Zobacz 5 zalet Asus Zenfon 3 Max 5.5!

Zalety Galaxy A5

Nie jest to także sprzęt idealny. Przeszkodą dla potencjalnego klienta może być wysoka cena, czy wcześniej wspomniana podatność na rysy. Mimo tego, zalety, które przedstawiłem są wystarczające by przekonać m.in. mnie do zakupu tego urządzenia. Eh... gdyby nie ta cena.

Ocena Testu Samsung Galaxy A5 (2017)

blog comments powered by Disqus
5 Zalet Samsung Galaxy A5 (2017)