PODPOWIEDZI:

5 Powodów na TAK - Asus Zenfon 3 MAX 5.5

W dzisiejszym artykule zadamy sobie pytanie, czy warto kupić Asus a Zenfon 3 Max 5,5. Smartfon za kwotę do tysiąca złotych, który posiada niewątpliwie sporo walorów o których powiemy sobie w tym teście. Zapraszam do materiału w który pokażemy 5 argumentów dlaczego warto zainteresować się produktem Asusa.

Asus ZenFone 3 Max 5.5

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie i wygląd
  • Bateria
  • Aparat (zdjęcia makro)
  • 3 GB pamięci RAM
WADY
  • Za dużo funkcji w systemie

Wygląd

Zdecydowanie wygląd, wykonanie, materiały, które zostały użyte do produkcji tego smartfona są na plus. Zenfon 3 Max wykonany jest w całości z aluminium. Gładka powierzchnia szczególnie może podobać się z tyłu. Warto zaznaczyć, że aparat o rozdzielczości 16 mpix nie wystaje po za obrys urządzenia. Front to ogromny IPSowy ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczość FullHD.

asus zenfone 3 max 5,5

Świeci on jasno, kąty widzenia są niemal pełne, ale najbardziej podoba mi się zagospodarowanie przestrzeni. Producent podaję że zagospodarował aż 77% powierzchni ekranu. Ponadto małe ramki i szkło 2,5 D, które dodatkowo poprawia ergonomie korzystania ze smartfona. Zenfon 3 Max to po prostu schludnie, poprawnie zaprojektowany smartfon. Producent również przygotował aż 4 wersje kolorystyczne – różową, szarą,  złota oraz srebrną.

Specyfikacja

Podzespoły w smartfonie zostały w przyzwoity sposób ze sobą dopasowane. Najważniejsze, że nie zabrakło RAM-u, tego mamy pod dostatkiem bo aż 3 GB. Nie możemy również narzekać na ilość pamięci wewnętrznej.

asus zenfone 3 max Aparat

Asus przygotował jej aż 32 GB, z czego 23 GB jest przeznaczone dla użytkownika. Oczywiście jest też możliwość dołożenia kart SD do 128 GB. To są jednak cyfry, jak wygląda praktyka? Nie najgorzej. Oczywiście Zenfone 3 Max nie demonem szybkości, ale w codziennej pracy sprawdza się bardzo dobrze. Zaskoczeniem jest dla mnie płynność działania samego system Android.

Nakładka wydaje się dość rozbudowana, ociężała na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości doskonale daje sobie rade. 

asus zenfone 3 max Ekran

Multimedia

Wydaje mi się jednak, że największy nacisk Asus położył na multimedia, a przede wszystkim aparat. Aparat 16 Mpixelowy z laserowym autofocusem oraz optyczną stabilizacją obrazu. Warto też wspomnieć o dość jasnej przesłonie f2.0. No i faktycznie zdjęcia wykonane ASUSem Zenfone 3 Max wychodzą znakomicie – przede wszystkim rzuca się w oczy wysoka szczegółowość wykonanych zdjęć, bardzo dobre makro, a z technicznych rzeczy szybki autofocus. Gorzej trochę wypada robienie zdjęć przy sztucznym oświetleniu, ale tragedii nie ma.

asus zenfone 3 max 5,5

Smartfon kręci również filmy w rozdzielczości full HD wspomagane przez elektroniczną stabilizację obrazu, która to radzi sobie z nagrywaniem filmów z ręki choć nie tak dobrze, jak stabilizacja optyczna. Z przodu natomiast mamy aparat o rozdzielczości 8Mpix, który również radzi sobie z selfie bardzo przyzwoicie. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia poglądowe wykonane Asusem Zenfone 3 Max 5,5.

Jakiego smartfona kupić?

Bateria

Asus dużą uwagę poświęcił zarządzaniu energii w smartfonie, co zaowocowało baterią o pojemności 4100 mAh. Ale to nie wszystko – smartfon posiada potężne wsparcie systemowe, mamy aż 5 trybów zasilania bateryjnego i według producenta, tryb bardzo oszczędny, potrafi utrzymać telefon w stanie czuwania nawet do 38 dni. Przy normalnym użytkowaniu bez problemu osiągamy wynik do dwóch dni.

System

Asus Zenfon Max 3 działa na systemie operacyjnym Android 6.0 Marshmallow z systemem zabezpieczeń na miesiąc luty 2017, a więc bardzo aktualnym. Warto również wspomnieć, że smartfon jest certyfikowany przez Google, więc nie będziemy mieli problemu w przyszłości z jakimikolwiek aktualizacjami, w przeciwieństwie do innych, chińskich smartfonów w tej półce cenowej.

Samo działanie systemu, tak jak powiedziałem wcześniej, jest bardzo przyjemne, raczej intuicyjne, choć wielu z Was może przytłoczyć ilość zainstalowanych aplikacji i mnogość funkcji, które możemy znaleźć w smartfonie.

asus zenfone 3 max Kamera przód

Podsumowanie

Podsumowując, dla mnie ASUS Zenfon 3 Max 5,5 jest ciekawą propozycją w tej półce cenowej. Krótko mówiąc – dobry wygląd, dobre multimedia, spory wyraźny wyświetlacz i nie najgorszy aparat. To są wystarczające plusy, aby zainteresować się właśnie tym modelem w półce do 1000 złotych. Moja ocena to 4.

Ocena Testu Asus ZenFone 3 Max 5,5

blog comments powered by Disqus
5 Powodów na TAK - Asus Zenfon 3 MAX 5.5