PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

5 Powodów na TAK - Asus Zenfon 3 MAX 5.5

  • Dodano: 1 rok, 2 miesiące temu
  • Ocena artykułu: (4) (0)

W dzisiejszym artykule zadamy sobie pytanie, czy warto kupić Asus a Zenfon 3 Max 5,5. Smartfon za kwotę do tysiąca złotych, który posiada niewątpliwie sporo walorów o których powiemy sobie w tym teście. Zapraszam do materiału w który pokażemy 5 argumentów dlaczego warto zainteresować się produktem Asusa.

Asus ZenFone 3 Max 5.5

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wykonanie i wygląd
  • Bateria
  • Aparat (zdjęcia makro)
  • 3 GB pamięci RAM
WADY
  • Za dużo funkcji w systemie

Wygląd

Zdecydowanie wygląd, wykonanie, materiały, które zostały użyte do produkcji tego smartfona są na plus. Zenfon Max wykonany jest w całości z aluminium. Gładka powierzchnia szczególnie może podobać się z tyłu. Warto zaznaczyć, że aparat o rozdzielczości 16 mpix nie wystaje po za obrys urządzenia. Front to ogromny IPSowy ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczość FullHD.

asus zenfone 3 max 5,5

Świeci on jasno, kąty widzenia są niemal pełne , ale najbardziej podoba mi się zagospodarowanie przestrzeni. Producent podaję że zagospodarował aż 77% powierzchni ekranu. Ponadto małe ramki i szkło 2,5 D, które dodatkowo poprawia ergonomie korzystania ze smartfona. Zenfon 3 Max to po prostu schludnie, poprawnie  zaprojektowany smartfon. Producent również przygotował aż 4 wersje kolorystyczne – różową, szarą,  złota oraz srebrną.

Specyfikacja

Podzespoły w smartfonie zostały w przyzwoity sposób ze sobą dopasowane. Najważniejsze, że nie zabrakło RAM-u, tego mamy pod dostatkiem bo aż 3 GB. Nie możemy również narzekać na ilość pamięci wewnętrznej.

asus zenfone 3 max Aparat

Asus przygotował jej aż 32 GB, z czego 23 GB jest przeznaczone dla użytkownika. Oczywiście jest też możliwość dołożenia kart SD do 128 GB. To są jednak cyfry, jak wygląda praktyka? Nie najgorzej. Oczywiście Zenfone 3 Max nie demonem szybkości, ale w codziennej pracy sprawdza się bardzo dobrze. Zaskoczeniem jest dla mnie płynność działania samego system Android.

Polecane smartfony do 1000 zł

Nakładka wydaje się dość rozbudowana, ociężała na pierwszy rzut oka, ale w rzeczywistości doskonale daje sobie rade. 

asus zenfone 3 max Ekran

Multimedia

Wydaje mi się jednak, że największy nacisk Asus położył na multimedia, a przede wszystkim aparat. Aparat 16 Mpixelowy z laserowym autofocusem oraz optyczną stabilizacją obrazu. Warto też wspomnieć o dość jasnej przesłonie f2.0. No i faktycznie zdjęcia wykonane ASUSem Zenfone 3 Max wychodzą znakomicie – przede wszystkim rzuca się w oczy wysoka szczegółowość wykonanych zdjęć, bardzo dobre makro, a z technicznych rzeczy szybki autofocus. Gorzej trochę wypada robienie zdjęć przy sztucznym oświetleniu, ale tragedii nie ma.

asus zenfone 3 max 5,5

Smartfon kręci również filmy w rozdzielczości full HD wspomagane przez elektroniczną stabilizację obrazu, która to radzi sobie z nagrywaniem filmów z ręki choć nie tak dobrze, jak stabilizacja optyczna. Z przodu natomiast mamy aparat o rozdzielczości 8Mpix, który również radzi sobie z selfie bardzo przyzwoicie. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie zdjęcia poglądowe wykonane Asusem Zenfone 3 Max 5,5.

Bateria

Asus dużą uwagę poświęcił zarządzaniu energii w smartfonie, co zaowocowało baterią o pojemności 4100 mAh. Ale to nie wszystko – smartfon posiada potężne wsparcie systemowe, mamy aż 5 trybów zasilania bateryjnego i według producenta, tryb bardzo oszczędny, potrafi utrzymać telefon w stanie czuwania nawet do 38 dni. Przy normalnym użytkowaniu bez problemu osiągamy wynik do dwóch dni.

System

Asus Zenfon Max 3 działa na systemie operacyjnym Android 6.0 Marshmallow z systemem zabezpieczeń na miesiąc luty 2017, a więc bardzo aktualnym. Warto również wspomnieć, że smartfon jest certyfikowany przez Google, więc nie będziemy mieli problemu w przyszłości z jakimikolwiek aktualizacjami, w przeciwieństwie do innych, chińskich smartfonów w tej półce cenowej.

Samo działanie systemu, tak jak powiedziałem wcześniej, jest bardzo przyjemne, raczej intuicyjne, choć wielu z Was może przytłoczyć ilość zainstalowanych aplikacji i mnogość funkcji, które możemy znaleźć w smartfonie.

asus zenfone 3 max Kamera przód

Podsumowanie

Podsumowując, dla mnie ASUS Zenfon 3 Max 5,5 jest ciekawą propozycją w tej półce cenowej. Krótko mówiąc – dobry wygląd, dobre multimedia, spory wyraźny wyświetlacz i nie najgorszy aparat. To są wystarczające plusy, aby zainteresować się właśnie tym modelem w półce do 1000 złotych. Moja ocena to 4.

Ocena Testu Asus ZenFone 3 Max 5,5

blog comments powered by Disqus
5 Powodów na TAK - Asus Zenfon 3 MAX 5.5