PODPOWIEDZI:

Recenzja Heroes of Might & Magic III: HD Edition - Skok Na Kasę?

Tak jak to było rok temu, Ubisoft zaczyna swój plan wydawniczy od remake’a. Tym razem francuski gigant przypomniał sobie o serii Heroes Might and Magic. Zlecił odnowienie kultowej trzeciej części, firmie deweloperskiej DotEmu. Co z tego wyszło? Zapraszam do przeczytania recenzji!

UEXN Heroes of Might and Magic V - Złota Edycja

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Nowy Silnik
  • Duch Oryginału
  • Rozgrywka Przez Internet
  • Możliwość Grania Na Tablecie
  • Pełna Polska Wersja Językowa
WADY
  • Brak Dodatków
  • W Niższej Cenie Możemy Kupić Wersję Gold

HOMM3 6

HISTORIA

Historia bazuje na podstawowej wersji Hereos 3. Grać możemy w kampanię, która jest niezwykle długa i wymagająca. Misje są urozmaicone, różnią się głównymi bohaterami czy zamkami. Recenzja nie będzie jednak dotyczyć oryginału, a remastera, który to jest główny tematem tego tekstu. Fabularnie się nic nie zmieniło i pozostało tak jak to było 16 lat temu. Z małym wyjątkiem, teraz można pominąć długi film początkowy, który to zawsze pojawiał się podczas pierwszego uruchomienia gry.

HOMM3 1

GRAIFKA

Już przed samą premierą gry, głośno zrobiło się na temat grafiki. Wielu fanów skarżyło się, że Ubisoft specjalnie obniżył jakość wizualną, aby ukazać nową wersję HD w lepszym świetle. Osobiście nie stawałem po żadnej stronie, chciałem na własne oczy zobaczyć jak będzie wyglądał finalny produkt. Grafika już na początku bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Grafiki ładnie wyglądają przy dużej rozdzielczości Full HD. Nowe zremasterowane sprajty prezentują wyższy poziom przy aspekcie 16:9. Jeżeli komuś to nie odpowiada, zawsze może włączyć grafikę SD w menu głównym.

HOMM3 2

XFX XTR 650W W Pełni Modularny Zasilacz - Recenzja

NOWY SILNIK

Heroes of Might & Magic III: HD Edition bazuje na nowym silniku. Dzięki temu nie powinno być już problemów z przechwytywaniem obrazu czy robienie zrzutów ekranu. Remaster działa na DirectX11, przez co wymagania sprzętowe zauważalnie się zwiększyły. Osoby dysponujący komputerem z przed 15 lat, będą miały problem z uruchomieniem gry. Jednak wymagania nie są aż tak wysokie, aby kilku letni komputer stacjonarny czy latop nie pozwolił odpalić Heroesa 3. Nowy silnik jak i integracja ze Steamem daje tej grze drugie życie. Możliwa będzie rozgrywka przez Internet jak i pobieranie mapek, bezpośrednio ze Steama. Społeczność tej gry jest na tyle duża, że szybko Steamowe fora zapełnią się nowymi modyfikacjami map. Możemy także sami tworzyć scenariusze dzięki wbudowanemu edytorowi map. Tak jak to było w przypadku oryginalnej wersji gry.

HOMM3 3

ODGRZEWANY KOTLET?

Przeglądając komentarze można natrafić na wpisy typu „Skok na kasę”. Twórcy zmienili grafikę, opracowali nowy silnik i wrzucili na Steama. Za to żądają sobie nie małe pieniądze. W tej samej cenie możemy kupić oryginalną grę, w raz z dwoma dodatki. Większą rozdzielczość można otrzymać dzięki darmowemu rozszerzeniu, dostępnemu za darmo w Internecie. Dlaczego więc wydawać pieniądze na Heroes of Might & Magic III: HD Edition? Dzięki platformie Steam gra odzyskuje drugą młodość. Możemy rywalizować przez Internet z naszymi przyjaciółmi jak i innymi chętnymi graczami. Pobierać mapy, stworzone przez innych użytkowników, czy udostępniać nasze scenariusze. Mamy stabilniejszą rozgrywkę, gra chodzi bez problemów i nie wyrzuca do pulpitu. Kolejnym dość ważnym argumentem jest mobilna wersja gry. Posiadacze tabletów będą mogli pograć w pełną wersję! Nie muszą bawić się w emulatory czy inne dziwactwa, aby pograć w swoją ulubioną grę. Moim zdaniem zdecydowanie warto zapoznać się z remasterem trzeciej części.

HOMM3 4

PODSUMOWANIE

Gra jest taka, jaką sobie wyobrażałem przed premierą. Ma ładniejszą grafikę, nowy silnik pozwalający na bardziej stabilniejszą rozgrywkę i klimat z przed 16 lat. Firma DotEmu w żaden sposób nie zabiła ducha kultowej trójki. Należy im się za to pochwała, bo już nie raz byłem świadkiem kompletnie nieudanych remasterów. Szkoda tylko, że zabrakło w tej części dodatków. Znajdziemy tylko kampanię z Odrodzenia Erathi. Pozostałe części pewnie pojawią się w późniejszym czasie na Steamie, za które będziemy musieli osobno zapłacić. Trudno tą grą, będzie zadowolić wszystkich. Jednak na pewno nie powinna rozczarować największych fanów trójki. Osoby oczekujące czegoś więcej, będą musiały jeszcze trochę poczekać, aż do premiery 7 odsłony serii.

HOMM3 5

Wymagania: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.8 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 3870 lub lepsza, Widnows 7(SP1)/8/8.1

blog comments powered by Disqus
Recenzja Heroes of Might & Magic III: HD Edition - Skok Na Kasę?