PODPOWIEDZI:

NOWE KARTY AMD? Sapphire Nitro 570 4GB - Test

Sapphire Radeon RX 570 Nitro+ to nowa wersja 470 szafirów, która była uważana za ciekawą kartę. Aktualnie jej cena ma oscylować wokół 900 zł. Czy nowa seria kart od AMD to ewolucja a może tylko lekka zmiana? Sami zobaczmy.

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 570 4GB

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Sapphire ulepszyło swój model
  • Wydajność
  • Wygląd
  • Cicha
  • Cena
WADY
  • Mała zmiana, a nie ewolucja

RX 570 od Szafirów to mała karta o długości 240mm, która do poprawnego działania potrzebuje złącza 8 i 6-pinowego. Jest ona osadzona na szynie 256 bitowej i posiada 4GB pamięci GDDR5. To wszystko gwarantuje jej taktowanie rdzenia na poziomie 1168MHz oraz 1340MHz w trybie boost. Karta ta ma możliwość podłączenia innej w trybie CrossFire.

Z tyłu zobaczymy jedno wyjście DVI-D, 2 Display Porty oraz 2 HDMI, co pozwoli nam podłączyć do tej karty praktycznie wszystko co chcemy. Jeśli zaś chodzi o wygląd karty to muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Elegancki design oraz ciekawy wzór z dołu karty i nie rzucający się w oczy backplate nadaje jej minimalistycznego ale jakże interesującego wyglądu.

Sapphire Nitro 570 4GB rzetelny test

Wydajność w grach

Zaczynamy od Wiedźmina 3a tutaj na ustawieniach ULTRA bez HairWorks’ów bez problemu cieszymy się średnio 45 klatkami na sekundę w miejscu typowo graficznym. Gorzej sytuacja wygląda w Novigradzie - Tutaj uzyskujemy średnio 38 klatek, ale i tak jest to wynik jak najbardziej dobry.

Następna gra to Battlefield 1. Na najwyższych ustawieniach w 1080p uzyskanie klatek na poziomie 75 na sekundę nie jest niczym nadzwyczajnym, najczęściej jednak FPS’y skaczą od 80 do ponad 100.

Sapphire Nitro 570 4GB efektowne podświetlenie LED

GTA V i tutaj w mieście uzyskujemy na najwyższych ustawieniach bez MSAA średnio 80 klatek, a jak wyjedziemy na piękne góry, łąki i pola nasze klatki radośnie podskoczą i będą się wahać od 100 do ponad 120.

Najlepsza karta do 1200zł? RX 480 8GB Sapphire Nitro+

Ostatnia gra to wisienka na torcie. RX 570 w Overwatchu na ustawieniach najwyższych w 1080p bez żadnego problemu daje nam rozrywkę na poziomie od 90 do 120 klatek.

Sapphire Nitro 570 4GB wszystkie złącza

Kultura pracy

O karcie trzeba powiedzieć śmiało, że jest cicha. Sporo zmieniło się w porównaniu do budowy z rodziny 400. Mamy 2 razy większy obszar radiatorów i więcej rurek cieplnych. Jeśli chodzi o temperatury to udało mi się uzyskać maksymalnie 71 stopni Celsjusza, jednak podczas zwykłej rozgrywki na sensownych ustawieniach temperatury oscylują wokół 66 stopni przy cichym wentylatorze.

Jeśli chodzi o OC trudno uzyskać coś więcej niż fabrycznie. Taktowanie rdzenia doszło u mnie do 1375MHz a pamięć do 2000MHz. Daje nam to około 3% więcej wydajności w grach

Warto wspomnieć też o trybie “chill”. Jest to specjalny program, który ma za zadanie obniżyć temperaturę, głośność oraz pobór energii karty kosztem wydajności w grach. Wszystkim możemy sami sterować, więc jeśli ktoś chce minimum 60 klatek to wystarczy ustawić odpowiedni suwak. Dzięki temu zapłacimy mniej za prąd, chociaż czasami zdarzają się większe utraty klatek i rozrywka może raz na ruski rok się na chwilę zaciąć.

Sapphire Nitro 570 4GB tył karty

Podsumowanie

RX 570 Sapphire Nitro 4GB to ciekawy wybór dla osób szukających czegoś ze stajni czerwonych. Trzeba przyznać, że Sapphire dobrze zrobił wykorzystując premierę 500. Polepszył swój stary design i poprawił minusy jakim była temperatura i głośność po OC.
 

Karta przyjemna, cicha i nie mająca rzucających się w oczy wad. Ma dobrą wydajność a jej kwota na poziomie około 900zł pozwala mi śmiało powiedzieć, że w tej kwocie to jak najbardziej ciekawy wybór.

blog comments powered by Disqus
NOWE KARTY AMD? Sapphire Nitro 570 4GB - Test