PODPOWIEDZI:

HTC Desire EYE - Potężny i Solidny Smartfon

Nowy smartfon od HTC to bezdyskusyjnie najmocniejszy i niesamowicie solidny sprzęt tego typu, jaki wyszedł spod skrzydeł producenta. Wyposażony został równie doskonale co flagowiec One.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Potężne wnętrze
  • Aparaty o dużej rozdzielczości
  • Nakładka HTC Sense 6.0
WADY
  • Niewymienialna bateria

HTC Desire EYE już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo solidnie. Rewelacyjnie leży w dłoni. Z lewej strony ma złącze na kartę SIM oraz microSD. Na dole jest złącze USB i otwór na mikrofon. Prawa strona ma trzy przyciski: pierwszy wyzwalający aparat (ustawiający ostrość i zwalniający migawkę), środkowy przycisk wybudza i usypia telefon, a ostatni przycisk reguluje głośność. Górna strona ma otwór na zestaw słuchawkowy.

HTC Desire EYE

Ekran telefonu ma 5,2 cala i rozdzielczość Full HD, a gęstość wyświetlacza to 424 punkty na cal. Zabezpieczony jest on szkłem rysoodpornym Gorilla Glass 3. Wyświetlacz jest wysokiej jakości, spisuje się rewelacyjnie i nie ma z nim żadnych problemów. Nad i pod wyświetlaczem są delikatne wgłębienia, w których umiejscowione są głośniki stereo. Jakość dźwięku nie jest może idealna, ale sprawdza się naprawdę dobrze.

Z przodu znajduje się szerokokątny aparat przedni o rozdzielczości 13 Mpx. Obok niego są dwie diody pełniące funkcję lampy błyskowej. Na tylnej ścianie smartfona również jest szerokokątny aparat o rozdzielczości 13 Mpx – ten ma jednak większe światło i mniejszą przesłonę w porównaniu do przedniego. Tutaj również znajdują się dwie diody pełniące funkcję lampy błyskowej. Obydwa aparaty rejestrują materiał wideo o rozdzielczości Full HD.

HTC Desire EYE

Telefon wykonany jest z najwyższej jakości plastiku, całość wygląda bardzo elegancko. Bateria o pojemności 2400 mAh działa przez około 538h w trybie czuwania i 20h w trybie działania. W menu znajdziemy dwa tryby oszczędności akumulatora, dzięki którym czas pracy można znacznie wydłużyć.

HTC ma jedną z wydajniejszych i ładniejszych nakładek jakie można spotkać na rynku telefonów komórkowych – w tym telefonie jest to wersja HTC Sense 6.0. Działa pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat. Jest tu cała masa dodatków, m.in. można wykonywać nad telefonem różne gesty i dzięki nim na przykład go odblokowywać.

Smartfon ma kilka preinstalowanych aplikacji, m.in. facebook, twitter, KidMode, Zoe. W bardzo ciekawy sposób została zrobiona galeria, która w fajny sposób generuje proste klipy wideo zmontowane ze zdjęć wykonanych w danym dniu. Warto wspomnieć o aplikacji aparatu, która jest prosta, czytelna i funkcjonalna. Są tu oprócz standardowych trybów, m.in ujęcie z dwóch kamer jednocześnie, tryby fotobudki, panoramy. Aparat nad wyświetlaczem ma trochę mniejszą czułość niż ten główny, ale nie jest to jakoś bardzo odczuwalne. Główny aparat spisuje się bardzo przyzwoicie, focus działa płynnie, zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia są na wysokim poziomie – aparat bez wątpienia jest powyżej przeciętnej.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

HTC Desire EYE

W HTC Desire EYE sercem jest procesor Snapdragon 801 o taktowaniu do 2,3 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna wynosi 16 GB z możliwością rozbudowy do 128 GB. Urządzenie ma wbudowany moduł NFC, Wi-Fi i GPS.

Telefon ma wodoszczelną obudowę, która gwarantuje że na głębokości 1 metra wytrzyma on około pół godziny.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
HTC Desire EYE - Potężny i Solidny Smartfon