PODPOWIEDZI:

Wodoodporny Nexus 6 - Prawie Jak Tablet

Nexus 6 sygnowany przez Google, a wyprodukowany przez Motorolę to potężny, solidny, duży telefon któremu niewiele już brakuje do rozmiaru tabletu. Poznajcie go bliżej w naszej dzisiejszej recenzji.

Motorola Nexus 6

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Solidność
  • Dobry aparat
WADY
  • Waga
  • Brak możliwości użycia karty SD

Nexus 6 to potężny, sześciocalowy smartfon stworzony przez markę Motorola. W zestawie wraz z nim otrzymujemy kabel USB oraz ładowarkę turbo, która pozwala na podładowanie telefonu w zaledwie 15 minut i daje gwarancję jego pracy przez kolejnych 6 godzin. Co ciekawe, urządzenie zostało wyposażone w możliwość bezprzewodowego, indukcyjnego ładowania.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Nexus 6

Jako że jest to smartfon sygnowany przez Google, znajdziemy w nim najnowszą wersję Androida 5.0 Lollipop. Pierwszym wrażeniem po wyjęciu z opakowania jest niesamowita solidność telefonu, ma aluminiowe ramki, niestety sporo waży i gdy się go nosi w kieszeni to dość znacznie czuć, że on tam jest. Na tylnej części wykonanej z tworzywa znajduje się logo Nexusa, a także aparat w metalowej obudowie.

Sam telefon z wyglądu nie jest za bardzo symetryczny, ramka dolna jest cieńsza od ramki górnej, chociaż przy użytkowaniu nie sprawia to problemu. Jego wyświetlacz Amoled o dokładnej przekątnej 5,96 cala jest jednym słowem genialny, ma niesamowite odwzorowanie i nasycenie barw. Rozdzielczość ekranu to Quad HD 2560x1440 a jego gęstość to 493 punkty na cal. Wyświetlacz jest chroniony przez szybkę Gorilla Glass 3.

Nexus 6

Przez wzgląd na swoje rozmiary, telefon został wyposażony w pojemną baterię 322 mAh, niemniej jeśli weźmie się pod uwagę komponenty, szczególnie wyświetlacz Quad HD, telefon nie jest liderem jeśli chodzi o wytrzymałość na baterii. Nie zmienia to jednak faktu, że z pewnością większość użytkowników będzie usatysfakcjonowanych pracą na tej baterii.

Sercem telefonu jest procesor Snapdragon z 3 GB pamięci RAM, a pamięć wbudowana wynosi 32 lub 64 GB. Niestety nie ma możliwości rozbudowania jej o kartę SD. Urządzenie obsługuje moduł NFC, łączy się bezprzewodowo za pomocą WiFi, standardowo ma także na wyposażeniu GPS. Jest on całkowicie wodoodporny.

Zobacz recenzję smartfona Huawei Ascend Mate 7

Nexus ma dwa głośniki, górny i dolny, umiejscowione na frontowej części dzięki czemu grają one niezwykle dobrze. Dźwięk jest na bardzo przyzwoitym poziomie, nie ma on żadnych zniekształceń.

Nexus 6

Na prawej krawędzi smartfona znajdują się dwa aluminiowe przyciski: jeden służący do wybudzania i usypiania, drugi do regulacji głośności. Na górze jest złącze zestawu słuchawkowego oraz złącze na kartę nanoSIM. Na jego dolnej krawędzi umiejscowione zostało złącze USB.

Smartfony za kilkaset złotych - Czy warto je kupować? >>>

Bardzo istotnym elementem tego telefonu jest aparat, jest on zdecydowanie lepszy niż ten który znajduje się w poprzedniej wersji Nexusa. Otoczony jest on pierścieniem, w którym znajdują się dwie diody LED pełniące funkcję lampy błyskowej. Jego rozdzielczość kształtuje się na poziomie 13 Mpx, a dodatkowo został on wyposażony w optyczny stabilizator obrazu. Pozwala on na rejestrację filmów w rozdzielczości 4K z prędkością 30 klatek na sekundę. Niestety aplikacja aparatu pomimo że uległa lekkiej przebudowie, nadal jest stosunkowo słaba, nie daje ona możliwości nakładania żadnych filtrów na zdjęcia. Jeżeli chcemy nakładać jakieś efekty, musimy użyć aplikacji zdjęciowej, która daje bardzo duże możliwości edycji obrazów. Przednia kamera ma rozdzielczość 2 Mpx i pozwala rejestrować obraz w rozdzielczości maksymalnej Full HD.

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Wodoodporny Nexus 6 - Prawie Jak Tablet