W zestawie ze smartfonem otrzymujemy instrukcję, ładowarkę impulsową 5W, kabel USB do ładowania i do synchronizacji, zestaw słuchawkowy dokanałowy z pilotem i mikrofonem, a także wymienialną baterię o pojemności 1860 mAh. Baterię umieszczamy pod tylną klapką, która wykonana jest z bardzo dobrego plastiku – jest ona giętka, miła w dotyku, a przy tym pomimo że błyszcząca, to nie zostawia się na niej zbyt dużo odcisków palców. Pod klapką, oprócz miejsca na baterię jest przestrzeń dla karty nanoSIM.
Obudowa telefonu wykonana jest z aluminium, które zostało zmatowione dzięki czemu rewelacyjnie wygląda, a aluminiowa ramka została lekko zgrubiona na szczycie i na dole. Smartfon świetnie leży w dłoni, doskonale da się wyczuć moment, w którym telefon miałby się z ręki wyślizgnąć, a zgrubienia działają tu też na korzyść jego bezpieczeństwo - gdyż w pewien sposób zapobiegają jego wysunięciu się.
Rzućmy teraz okiem na elementy znajdujące się na obudowie. Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania, który wybudza i usypia telefon. Na przeciwnej stronie znajduje się regulacja głośności, dolna część obudowy zawiera kratkę, za którą jest schowany głośnik, obok złącze USB oraz otworek, w którym znajduje się mikrofon. Na szczycie znajduje się złącze do zestawu słuchawkowego, oraz kolejny otworek z mikrofonem, który będzie nasłuchiwał dźwięków otoczenia.
Galaxy Alpha ma wyświetlacz Super Amoled o rozdzielczości 1280x720, a jego przekątna to 4,7 cala. Gęstość ekranu to 312 pikseli na cal, a jest on chroniony przez szkło Gorilla Glass w wersji najnowszej - czwartej. Odwzorowanie kolorów jest w nim doskonałe.
Sprawdź recenzję wodoodpornego Nexusa 6!
Aparat główny w Samsungu Galaxy Alpha ma 12 Mpx rozdzielczości i pozwala na rejestrację materiału wideo w jakości Ultra HD w 30 klatkach, Full HD w 60 klatkach, a gdy zdecydujemy się na rozmiar 720p to wtedy prędkość rejestrowania wyniesie aż 120 klatek na sekundę. Aparat robi bardzo dobre zdjęcia, nic mu nie brakuje, a sam interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, znany zresztą z poprzednich modeli smartfonów od Samsunga. Obok aparatu znajduje się dioda podświetlająca pełniąca funkcję lampy błyskowej, ewentualnie może służyć jako latarka.
Kamera przednia znajdująca się na górze urządzenia ma rozdzielczość 2,1 Mpx.
Pomimo że urządzenie jest niewielkich rozmiarów, znajdziemy w nim wszystkie technologie znane z większych flagowców Samsunga. I tak, mamy tu czytnik linii papilarnych, który bardzo dobrze daje sobie radę. Jest też czytnik rytmu serca, który mierzy uderzenia i analizuje wszelkie dane.
Sercem Galaxy Alpha jest ośmiordzeniowy procesor Octa Core o taktowaniu od 1,3 do 1,8 GHz. Ma 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej, niestety nie ma możliwości rozbudowania jej o kartę SD. Urządzenie obsługuje GPS, łączność WiFi, Bluetooth i moduł NFC.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że telefon nie został zaśmiecony zbędnymi dla niektórych aplikacjami – mamy tutaj jedynie link do sklepu i sami możemy dowolnie, według własnych potrzeb instalować co nam się przyda. Z aplikacji, które zostały fabrycznie zainstalowane poza googlowymi są e-kiosk, skrót do Rzeczpospolitej, Studio graficzne – które pozwala na retuszowanie zdjęć, a także na tworzenie kolarzy i udostępnianie ich w serwisach społecznościowych, jest także Studio klipów wideo i trymer wideo pozwalający na odpowiednie przycinanie i konwertowanie filmów, oraz ich umieszczanie w sieci.
Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl