W zestawie z telefonem znajdziemy kabel USB i dokumentację. Niestety nie ma ładowarki – będziemy musieli się w nią zaopatrzyć osobno, lub też ładować telefon z portu USB komputera. Smartfon ma przekątną ekranu 5 cali i rozdzielczość HD – trochę większą niż jego poprzednik. Jest wykonany bardzo estetycznie i na pierwszy rzut oka wcale nie widać, że jest to urządzenie tanie (jego cena obecnie kształtuje się na poziomie 600-700 zł).
Pod zdejmowalną tylną częścią obudowy znajdują się dwa gniazda microSIM i miejsce na kartę rozszerzenia pamięci microSD (maksymalnie o 32 GB). Klapka telefonu wykonana jest z satynowego plastiku który wygląda bardzo przyzwoicie, można ją w zależności od upodobań wymieniać na inną stworzoną specjalnie dla naszej Motoroli, których już jest spory wybór na rynku, a w najbliższym czasie zapewne pojawi się ich jeszcze więcej.
Na prawej krawędzi urządzenia znajdują się dwa przyciski: jeden służący do usypiania i wybudzania, drugi do regulacji głośności. Na górze znajduje się złącze zestawu słuchawkowego, który nie jest dołączony, a na dole jest złącze USB. Podłączając przewodowy zestaw słuchawkowy można uruchomić radio FM, które zostało w telefon wbudowane. Szkoda, że pomimo zdejmowalnej klapki producent nie zdecydował się tu na wymienialną baterię.
Sercem telefonu jest procesor Snapdragon 400 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Korzysta z modułu WiFi oraz GPS. Ekran zabezpieczony jest szkłem Gorilla Glass 3. Nowością w tym modelu są dwa głośniki umiejscowione na froncie, na dole i na górze. Grają one dość przyzwoicie, czysto i głośno. Na pewno każdy będzie usatysfakcjonowany ich dźwiękiem.
Istotnym elementem w smartfonie są aparaty – pomimo że Moto G 2nd jest telefonem budżetowym, aparaty ma dwa: tylny o rozdzielczości 8 Mpx z autofocusem. Może on rejestrować sekwencje video z rozdzielczością 720p i z prędkością 30 klatek na sekundę. Aparat frontowy ma rozdzielczość 2 Mpx, a obok niego znajduje się dioda powiadomień, która będzie sygnalizowała różne stany urządzenia.
Wydajność telefonu jest wystarczająca do przesiadywania na serwisach społecznościowych, do grania w proste gry, problemem mogą być bardziej wymagające tytuły.
Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>
Podsumowując, samo urządzenie robi dobre i solidne wrażenie, nie jest tandetne i ma odpowiednie możliwości w stosunku do swojej ceny. Sprawdzi się z pewnością u użytkowników szukających taniego urządzenia z systemem Android.