PODPOWIEDZI:

Recenzja Opaski Sony SmartBand Talk - Sprawdź, Czy Ją Potrzebujesz?

SmartBand Talk od Sony, to innowacyjna opaska wyposażona w wiele funkcji. Od swojej poprzedniej wersji różni się przede wszystkim tym, że ma ekran. Wygląda ładnie i prosto, nie rzuca się przesadnie w oczy. Czy warto ją mieć?

Sony SmartBand Talk SWR30

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wodoodporność
  • Bardzo energooszczędny
  • Innowacyjny wyświetlacz
  • Obsługuje polecenia głosowe
WADY
  • Brak podświetlenia wyświetlacza

Opaska zbudowana jest z elementu głównego elektronicznego, do którego podpięte są paski – można je zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb, dostępne są w wielu różnych kolorach. Ma bardzo fajne i wygodne zapięcie, które jest lekko z boku paska, dzięki czemu nie szuramy nim po różnych powierzchniach i nie zniszczymy tego efektownego guziczka.

Sterowanie głosowe

Urządzenie jest bardzo lekkie, waży zaledwie 24 gramy. Na bocznej części panelu elektronicznego znajdują się dwa przyciski – jeden sterujący, drugi do regulacji głośności. Jak sama nazwa wskazuje, jest to opaska SmartBand Talk, to znaczy że możemy przy jej pomocy wykonywać wszelkie operacje głosowe, na przykład rozmawiać przez telefon, nagrywać, wydawać polecenia głosowe urządzeniu mobilnemu. Opaska ma złącze microUSB przez które się je ładuje – zabezpieczone specjalną gumką, ponieważ urządzenie jest wodoodporne.

Wyświetlacz z elektronicznego papieru

Wyświetlacz wykonany jest z elektronicznego papieru, jego główną zaletą jest duża energooszczędność. Producent zapewnia, że ma wytrzymać około 3 dni na baterii – z testów wynika, że daje radę nawet dłużej! Ładuje się bardzo szybko. Istotną kwestią jest to, że pomimo iż opaska wyprodukowana została przez firmę Sony, będzie działała także z innymi smartfonami wyposażonymi w system Android.

Sprawdź, gdzie kupisz opaskę najtaniej

Wyświetlacz nie jest może jakoś super ostry, ale bardzo czytelny, daje radę w pełnym słońcu i nie sprawia problemów z odczytem. Problemem jest jedynie używanie go w nocy – wyświetlacz nie ma podświetlenia i trzeba go czymś doświetlić. Opaska sprawdzi się świetnie wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości wyjąć z kieszeni czy też torebki telefonu – możemy na niej odczytać powiadomienia, maile, smsy, a dzięki temu iż jest wyposażona w wibracje, można to zrobić w dyskretny sposób. Za jej pomocą można także prowadzić rozmowy, na przykład podczas prowadzenia samochodu.

Opaska stworzona została także do monitorowania snu, dlatego nie ma potrzeby zdejmowania jej na noc, wystarczy ustawić w aplikacji godziny, w których ma ona nas nie powiadamiać wibracjami o jakichś zdarzeniach i spokojnie można iść spać pod czujnym okiem opaski. SmartBand Talk w bardzo fajny sposób raportuje na smartfonie w Lifelogu każdą wykonaną czynność, ilość spalonych kalorii, sposób przemieszczania się – czy na piechotę, czy pojazdem. Aplikacja ta jest na prawdę świetna!

Kto pokocha opaskę?

Podsumowując, urządzenie robi bardzo dobre wrażenie, jest niesamowicie fajnym gadżetem, pomocnym w codziennych treningach czy też innych aktywnościach fizycznych. Przeznaczona dla ludzi lubiących mieć kontrolę nad swoim życiem – na pewno każdy jej użytkownik będzie zadowolony z działania.

Chcecie ją porównać z innymi modelami? Sprawdźcie więc rankingi najlepszych smartbandów. Znajduje się tam również obszerny poradnik dla wszystkich kupujących.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Opaski Sony SmartBand Talk - Sprawdź, Czy Ją Potrzebujesz?