PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Recenzja GoPro Hero 4 Black Edition - Lepsza Od Poprzedniczki?

GoPro Hero 4 Black Edition to wersja bardziej wypasiona, umożliwiająca nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Jesteście ciekawi, jak sprawdza się w użytkowaniu? Zapraszamy na recenzję.

GoPro Hero 4 Black Edition

Ocena VideoTesty.pl
GŁOSÓW

A Ty jak oceniasz?

Dziękujemy za oddanie głosu.
ZALETY
  • Wodoodporna obudowa
  • Intuicyjna obsługa
WADY
  • Brak podglądu w niektórych trybach

Na opakowaniu tej kamerki sportowej znajdujemy informację odnośnie rozdzielczości i prędkości rejestrowanego obrazu. Wszystkie klipy wideo wyposażone są we wstawki slow motion. W zestawie znajduje się instrukcja, obudowa wodoodporna, gdyż sama kamera nie ma takich właściwości i musi być w obudowie podczas używania w środowisku wodnym. Do obudowy jest wymienna ścianka, która pozwala na jego wentylację gdy nie używamy jej pod wodą. Kolejnym elementem zestawu są dwa uchwyty, na powierzchnię płaską i wyprofilowaną, przewód USB – niestety nie ma ładowarki, przedłużka, którą można łączyć z uchwytami, bateria o napięciu 3,8V i pojemności 1160mAh.

GoPro Hero 4 Black Edition


Sprawdź TOP 5 Telewizorów do 1000 zł

Na dolnej części urządzenia znajduje się dioda sygnalizująca o rozpoczęciu nagrywania. Na stronie tylnej znów dioda, obok której jest złącze do akcesoriów. Strona lewa skrywa przycisk z kluczem, a u góry znajduje się przycisk wyzwalania migawki czy też nagrywania sekwencji wideo, obok niego kolejna dioda sygnalizująca rozpoczęcie rejestracji materiału. Strona prawa wyposażona jest w dwa złącza: HDMI i USB. Obok znajduje się gniazdo na kartę SD.

GoPro Hero 4 Black Edition

Obsługa kamery jest intuicyjna i prosta, można łatwo spersonalizować sobie wszelkie ustawienia. Przyciskiem z lewej przemieszczamy się w menu, a jego dłuższe przytrzymanie uruchomi opcję WiFi. Na naszym smartfonie instalujemy sobie dedykowaną aplikację i bezproblemowo można sobie podglądać na telefonie to, co akurat nagrywamy. Obraz dostępny na smartfonie ma ograniczoną rozdzielczość, ale w niczym to nie przeszkadza. Można także poprzez tą aplikację przegrać film na smartfon i upublicznić wprost z terenu.

Zobacz recenzję Sony Action Cam

W ustawieniach menu widzimy całą masę różnych rozdzielczości, m.in. rzuca się w oczy rozdzielczość 4K i 4K SuperView – to nic innego jak jeszcze bardziej poszerzony obszar, który rejestruje kamera. Pewną niedogodnością jest brak podglądu przy rejestrowaniu w najwyższej ilości klatek na smartfonie. Możliwości ustawienia parametrów jest tutaj bardzo wiele, w zależności od osobistych preferencji każdy zdecydowanie znajdzie coś dla siebie.

GoPro Hero 4 Black Edition

Ciekawym trybem jest możliwość wykonywania zdjęć podczas rejestracji materiału wideo, sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku używania kamery na dronach. Z innych opcji jest wideo timelaps, a także opcja zapętlenia. Warto wspomnieć, że w trybie w których będziemy rejestrować zdjęcia podczas nagrywania filmów, nie jest dostępna opcja 4K. W ustawieniach zdjęć mamy możliwość wyboru trybu nocnego, zdjęć seryjnych które będą wykonywane dopóki się ich nie zatrzyma, tryb bardzo szybkich sekwencji zdjęć, dalej mamy wykonywanie zdjęć w określonym interwale. Fajną opcją jest, gdy w trybie WiFi wyłączymy kamerę ze smartfona, będziemy mogli ją ponownie w ten sam sposób włączyć – WiFi nie rozłącza się tylko dalej funkcjonuje.  

GoPro Hero 4 Black Edition

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

Jakie kamery sportowe są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu kamer sportowych z 7/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które kamery sportowe warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Goclever DVR Extreme Pro 4K Goclever DVR Extreme Pro 4KBest of the best!
2Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Xiaoyi Yi Action YDXJ01XY Sprawdź sam
3OVERMAX ActiveCam 4.1 BL OVERMAX ActiveCam 4.1 BL Ten ma niezłą cenę!
4Eken H9R Eken H9R Polecany model
5Manta EYE MM333 Manta EYE MM333 Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: TOP 5 Najtańszych Polecanych Kamerek Sportowych

blog comments powered by Disqus