PODPOWIEDZI:

Recenzja GoPro Hero 4 Black Edition - Lepsza Od Poprzedniczki?

GoPro Hero 4 Black Edition to wersja bardziej wypasiona, umożliwiająca nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Jesteście ciekawi, jak sprawdza się w użytkowaniu? Zapraszamy na recenzję.

GoPro Hero 4 Black Edition

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wodoodporna obudowa
  • Intuicyjna obsługa
WADY
  • Brak podglądu w niektórych trybach

Na opakowaniu tej kamerki sportowej znajdujemy informację odnośnie rozdzielczości i prędkości rejestrowanego obrazu. Wszystkie klipy wideo wyposażone są we wstawki slow motion. W zestawie znajduje się instrukcja, obudowa wodoodporna, gdyż sama kamera nie ma takich właściwości i musi być w obudowie podczas używania w środowisku wodnym. Do obudowy jest wymienna ścianka, która pozwala na jego wentylację gdy nie używamy jej pod wodą. Kolejnym elementem zestawu są dwa uchwyty, na powierzchnię płaską i wyprofilowaną, przewód USB – niestety nie ma ładowarki, przedłużka, którą można łączyć z uchwytami, bateria o napięciu 3,8V i pojemności 1160mAh.

GoPro Hero 4 Black Edition

Na dolnej części urządzenia znajduje się dioda sygnalizująca o rozpoczęciu nagrywania. Na stronie tylnej znów dioda, obok której jest złącze do akcesoriów. Strona lewa skrywa przycisk z kluczem, a u góry znajduje się przycisk wyzwalania migawki czy też nagrywania sekwencji wideo, obok niego kolejna dioda sygnalizująca rozpoczęcie rejestracji materiału. Strona prawa wyposażona jest w dwa złącza: HDMI i USB. Obok znajduje się gniazdo na kartę SD.

GoPro Hero 4 Black Edition

Obsługa kamery jest intuicyjna i prosta, można łatwo spersonalizować sobie wszelkie ustawienia. Przyciskiem z lewej przemieszczamy się w menu, a jego dłuższe przytrzymanie uruchomi opcję WiFi. Na naszym smartfonie instalujemy sobie dedykowaną aplikację i bezproblemowo można sobie podglądać na telefonie to, co akurat nagrywamy. Obraz dostępny na smartfonie ma ograniczoną rozdzielczość, ale w niczym to nie przeszkadza. Można także poprzez tą aplikację przegrać film na smartfon i upublicznić wprost z terenu.

Zobacz recenzję Sony Action Cam

W ustawieniach menu widzimy całą masę różnych rozdzielczości, m.in. rzuca się w oczy rozdzielczość 4K i 4K SuperView – to nic innego jak jeszcze bardziej poszerzony obszar, który rejestruje kamera. Pewną niedogodnością jest brak podglądu przy rejestrowaniu w najwyższej ilości klatek na smartfonie. Możliwości ustawienia parametrów jest tutaj bardzo wiele, w zależności od osobistych preferencji każdy zdecydowanie znajdzie coś dla siebie.

GoPro Hero 4 Black Edition

Ciekawym trybem jest możliwość wykonywania zdjęć podczas rejestracji materiału wideo, sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku używania kamery na dronach. Z innych opcji jest wideo timelaps, a także opcja zapętlenia. Warto wspomnieć, że w trybie w których będziemy rejestrować zdjęcia podczas nagrywania filmów, nie jest dostępna opcja 4K. W ustawieniach zdjęć mamy możliwość wyboru trybu nocnego, zdjęć seryjnych które będą wykonywane dopóki się ich nie zatrzyma, tryb bardzo szybkich sekwencji zdjęć, dalej mamy wykonywanie zdjęć w określonym interwale. Fajną opcją jest, gdy w trybie WiFi wyłączymy kamerę ze smartfona, będziemy mogli ją ponownie w ten sam sposób włączyć – WiFi nie rozłącza się tylko dalej funkcjonuje.  

GoPro Hero 4 Black Edition

Film i recenzja pochodzi z kanału Testhubpl

blog comments powered by Disqus
Recenzja GoPro Hero 4 Black Edition - Lepsza Od Poprzedniczki?